Tentipi Çadır, Kurulum Ve Kullanım ( 5 Mevsim )

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan tanersarp Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 20
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 12,137
Emeğinize sağlık. Sadece bir konuda sormak istediğim bir soru var. Balmumu , temmuz ağustos ayında akdeniz ege bölgesinde sıcakla birlikte çadırda nasıl bir etki yapar? Düzenli olarak bunu uygulamak mı ? yoksa bir defaya mahsus işlem yapmak yeterli mi?
Bu konuyu cok cok arastırdım. Genelde uygulama balmumu terbentin ve bezir yagını kariştırıyordu. Bu amerikada yuz yıllarca sugecirmezlik için kullanılan orjinal formüldü. Ben hem kokuya karsı hem yanıcı olmasın diye balmumunu tekbasına kullandım. bir parca branda kumasında denedim. 100 yüz balmumu mukemmel sonuç verdi. Hiç su geciemedi. Balmumu 50 derece ustunde erimeye baslıyor. Ama 50 kolay kolay olmuyor. Erisede kolay kolay alev almıyor. Balmumu yıpranırsa tekrar urunu basitce tatbik ederseniz gereken yere ilk günkü gibi olacaktır. Yapacagınız ham balmumunu brandaya surtup fön ıle erimesini saglayım kumasa emdirmek.

Bu konuyu cok cok arastırdım. Genelde uygulama balmumu terbentin ve bezir yagını kariştırıyordu. Bu amerikada yuz yıllarca sugecirmezlik için kullanılan orjinal formüldü. Ben hem kokuya karsı hem yanıcı olmasın diye balmumunu tekbasına kullandım. bir parca branda kumasında denedim. 100 yüz balmumu mukemmel sonuç verdi. Hiç su geciemedi. Balmumu 50 derece ustunde erimeye baslıyor. Ama 50 kolay kolay olmuyor. Erisede kolay kolay alev almıyor. Balmumu yıpranırsa tekrar urunu basitce tatbik ederseniz gereken yere ilk günkü gibi olacaktır. Yapacagınız ham balmumunu brandaya surtup fön ıle erimesini saglayım kumasa emdirmek.
İnce pamuklu branda kumaşına, balmumu sürüp,üzerine aynı üründen diksek(sandviç şeklinde hemde çift kat olurdu) fön ile ısıtsak acaba arada kaldığı için daha dayanıklı olmaz mı? Takipteyim

Ülkemizde de güzel ve benzer çadır üretici var artık tavsiye ederim
TANUS ÇADIR YAPI | KAMP ÇADIRLAR
aynen fiyatlar çadırın kendisinden de güzeldi arayıp sormustum. Benim için pahalı başkasını bilemem. Ama sezarın hakkı sezara kalitesi çok çok iyiydi. Türk üretimi oldugu için gurur duydum. Bu arada pahalı dedim ama kendi bütçeme pahalı. Silnylon seekoutside cadırlar ile nerdeyse aynı. yani global piyasa için fiyat normal olabilir

İnce pamuklu branda kumaşına, balmumu sürüp,üzerine aynı üründen diksek(sandviç şeklinde hemde çift kat olurdu) fön ile ısıtsak acaba arada kaldığı için daha dayanıklı olmaz mı? Takipteyim
El dikim oldğu için dikimi hem zor olurdu hem ufak bir hatada( ki işin sonunda çadır kuruldugunda anlaşılır) pot yapardı. Bir sorun da ağırlık cok artardı maliyet de. Aklımagelen bir olumsuzluk da sandwich yapmak için dikiş miktarı artarsa her iğne giriş yeri çadırın su direnci açısından zayıf nokta olurdu. Tek kat cok saglam kendi bşına. Tamiri de çok kolay

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,085
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.