Terk Edilmiş Köy Evinde Kalmak

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Mustafa DOĞAN Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 44
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 9,526
Merhaba değerli doğa severler. Çocukluğum kısmen bir orman köyünde geçti. Orada bir ağaç evimiz var. 1955 yılında falan yapılmış ve 1999 yılından beridir içinde kalan yok. 2 yıl önce onbeş yirmi dakikalığına gittiğimizde, evin bir odasına yarasaların tünediğini gördük. Elektirik şirketi yangın çıkma itimaline karşı elektiriği direkten kesmiş. Bu yaz gidip bir hafta kalmayı pilanlıyorum ama 8 yaşımdan beridir köyden uzağım desem yeridir. Sizce o evde kalmanın bir sakıncası olur mu? Mesela evin boş odalarından birine çadır kursam mı? Bu tür terk edilmiş, 20 yıldır içinde yaşanmamış evlerde ne tür tehlikeler olabilir yada tehlikesi olur mu?

ıssız metruk evlerde dikkat cin olabilir.
Mazallah cin çarpabilir.;)

işin şakası bir yana da..
o evden başka yakında yaşam olan evler var mı ? yoksa sadece o metruk ev mi var ?
ağaç ev döşemeleri çürümüş olabilir,düşebilir, sakatlanabilirsiniz.
kene hamam böceği,fare benzeri istenmeyen misafirleriniz olabilir.
Bunlardan daha berbatı tahta kurusu olabilir,ki kıyafetlerinize bulaştığında kendi evinize taşırsınız.Kurtulması çok zor. Isırması daha bela...

o evden başka yakında yaşam olan evler var mı ? yoksa sadece o metruk ev mi var ?
Bunlardan daha berbatı tahta kurusu olabilir,ki kıyafetlerinize bulaştığında kendi evinize taşırsınız.Kurtulması çok zor. Isırması daha bela...
Ev köyün ortasında. Tabii ki etrafta içinde yaşam olan evler var. son gittiğimizde pek Çürük bir yeri yoktu. Ama şu tahtakurusu meselesi benim aklıma gelmemişti. fare falan olacağını sanmıyorum Çünkü içinde hayat yok. yiyecek olmayan yerde Farenin işi olmaz diye düşünüyorum.

D6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

çok iyi özetlenmiş aslında burada, ayrıca tahta kurusu ve çürük tahtalar dışında paslı çivi varsa sıkıntı olabilir içeride ateş de yakamazsınız, çok dikkatli olurum deseniz bile gece yemek ya da tuvalet için dışarı çıkmak zorunda kalırsanız karanlıkta kazalar yaşayabilirsiniz

çok iyi özetlenmiş aslında burada, ayrıca tahta kurusu ve çürük tahtalar dışında paslı çivi varsa sıkıntı olabilir içeride ateş de yakamazsınız, çok dikkatli olurum deseniz bile gece yemek ya da tuvalet için dışarı çıkmak zorunda kalırsanız karanlıkta kazalar yaşayabilirsiniz
Içeride ateş yakmak için ocak var aslında. Çocukluğumda orada yemek pişirilirdi odun ateşinde. ekmek falan yaparlardı sac üzerinde.

Son gidişimde resimler çekip Facebook'a atmışım. Zorlukla buldum.
Facebook 1521139025142
Facebook 1521138971987
Facebook 1521138889160

Açık alanda ve balkonda gerçekleşmiş bir Hadise. yarasa konusunda kesinlik yok, fare de olabilir bilemiyoruz tabii. Güneydoğu'da ve Adana'da hep açık alanda yatıyor insanlar. Gerçi oralarda cibinlik kullanıyorlar çok da olmadı bizim evin içine çadır kurmamız gerekebilir. Gündüz zaten yaklaşmaz onlar insana. gece uykuya dalıncaya kadar tehlike yok yani. Ben bu resimleri çekerken evden bir tanesi kaçmıştı. Yine de evin dışında bir yerlere çadırda kurulabilir tabii.

Nerede bu ev? Açıkçası ben olsam evi temizler yaşanır hale getirirdim. çok seviyorum kamp hayatını terk edilmiş bir ev bile olsa çadır kuracaksam bir ağaç altını tercih ederim. Arkadaşların dediği gibi tahta kurusu vs de cabasi

Nerede bu ev? Açıkçası ben olsam evi temizler yaşanır hale getirirdim. çok seviyorum kamp hayatını terk edilmiş bir ev bile olsa çadır kuracaksam bir ağaç altını tercih ederim. Arkadaşların dediği gibi tahta kurusu vs de cabasi
Günlerimiz zaten ormanda geçecek. Sadece geceleri kalmayı düşündük. Çünkü geçen yıl o bölgede gece on bir buçukta bir ayı ile karşılaştık ve tırstık.

Aslında ara sıra gitmeyi düşünüyorsanız biraz tadilat ve gerekli ilaçlamaları yapıp yaşanır hale getirebilirsiniz. İnanın çadırı açık alanda kurup kullanmak daha keyifli oluyor.
Içinde insan yaşamayan evde Hangi böcekler bulunur hangileri bulunmaz ona bir bakmak lazım. Sonuçta böcek dediğin de yiyecek içecek arar bu bölgede orman 9'u çok zengin Batı Karadeniz. Yabani meyve türleri bakımından zengin geceleri ayılar dolaşabiliyor..

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,432
Kayıtlı Üye Sayımız
172,077
Kaydolan Son Üyemiz
yasin29

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR