Terrano 1 3.o V6 1996 Model

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan adrenalin876 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 2
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 3,882

adrenalin876

Yeni Üye
Arkadaşlar 1996 model 3.0 V6 Benzinli Terrano 1 almak üzereyim. Bazı sorularım olacak _?

-Bilindiği üzere Terranoar pek tutulmuyorlar ve bu 3.0 V6 motor Türkiyeye zamanında hiç getilmemiş. Bu motor hakkında bilginiz var mı?
- Araç otomatik vites. Vites beni üzermi ?

Bu araç şu an orjinal 255.000 km. de. Araçda herhangi bir kaza darbe yok. Rengi petrol yeşili. Orjinal haliyle duruyor. 1996 Yılında ithal edilmiş. Koltuklar deri döşeme ve herhangi bir yrtık yok. Araçda cruise control , klima otomatik cam gibi donanımların hepsi var ve çalışmayan bir aksamı yok.

Araç orjinal haliyle durduğundan dolayı hali hazırda gözüme çok güzel gözükmüyor. Bİr kaç modifikasyondan sonra çok daha başarılı olacağı kanaatindeyim. Öncelikli olara yapmak istedğimi jant-latik değişimi , yükseltme kiti , renk değişimi , şnorkel gibi unsurlar söz konusu.

Benim için ikinci araç olacak. Parçalarının zor bulunur olmasını çok problem etmiyorum. Günlük kullanabileceğim bir araçda değil. Araç %5 arazi %95 asfaltda kullanılacak.

Aracın herhangi bir piyasası yok. Mukayese edebileceğim referans bir satışda bulamadım. Sizce ne kadar eder? Araç için yapılabilecek modifikasyonlarla alakalı usta , donanım tavsiyelerinizi paylaşırsanız çok sevinirim.

Etiketler
Ustasını bulduktan sonra hiç sıkıntı olmaz. Nissan çıkma ya da sıfır bir şekilde parça bulunur.
Aracı komple araziye göre yaparsanız araziye ulaşmak için asfalttan gideceğinizi unutmayın.
Hayırlısı, kolay gelsin.

Türkiyeye hiç girmemiş bir motoroun parçasını da bulman çok zor olur, en önemlisi bu. bunun dışında terrano kullanıcısı olarak diyebilirim ki hem şehirlerarası yollarda hemde arazide gayet başarılı.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri