Terrano Snorkel Montaji

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan tyido Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 13
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 22,396

tyido

Yigit BEKIROVIC
Yer
Istanbul
Merhabalar.
Uzunca zamandir aracima snorkel takmayi dusunuyordum. Yaptigim arastirmalarda yabanci sitelerde bircok kisinin terranoya snorkel uydurmakta zorluk cektigini ve kendi ugraslari ile yaptiklari snorkelleri taktiklarini gordum. Fakat snorkel yapacak vaktim ve atolyem olmadigi icin hazirini almaya karar verdim. Turkiyedeki butun offroad aksesuarcilarini aradim fakat ellerinde Terrano 2 icin snorkel olmadigini ve stoklara talep olmadigi icin gelmeyecegini soylediler. Bu snorkel sevdasindan vezgececektim ki gecenlerde bir alisveris merkezi onunde park eden bir nissan NP300(navara) pick up in snorkelini gordum. Camurlugu hemen hemen Terrano ile ayni gibi duruyordu ve gozumu karartim hemen Huma otodan Navara D22 snorkelini aldim (SS720HF). Maslak oto mekanik (Huseyin Akbulut) abim sagolsun montajini yapti ve neredeyse hicbir modifikasyon yapmadan snorkeli monte ettik. Tek skinti kutu ile gelen snorkelden hava kutusuna baglanan plastik hava kanali idi. Onu da lastik genis bir hortum ile degistirdik ve gercekten inanilmaz guzel oldu. Resimlerini paylasmak istedim ve terranoculara da snorkel konusunda umarim ufak bir faydam olmus olur.
Snorkelin linki: http://www.humaoto.com/Nissan-Navara-D22-Snorkel,PR-19.html

1362659381804

1362659383536

1362659380780

1362659382609

Etiketler
Ynt: Terrano Snorkel Montaji

süper olmuş bende aynı şeyi düşünüyordum benden önce yapmışsınız tebrikler gayet güzel olmuş ben patrol snorkeli ile deneycektim ama bu daha sorunsuz heralde

Cok tesekkur ederim. Kesinlikle sorunsuz. Sadece kutudan cikan sablon D22 icin oldugu icin sablonu koyup delikleri acamiyoruz. Bunun icin snorkelin vidalarini takip camurlugun uzerinde istedigimiz yere yaklastirip iterek camurluga vidalarin iz yapmasini sagladik. Ardindan da delikleri acip monte ediyorsunuz. Kesinlikle kesme bicme islemi yok. Uygun bir matkap ve matkap ucu ile 1 saatlik bir is. Kolay gelsin.

İyi günler
Snoker çok güzel olmuş,aracınızı yeni hali ile iyi günlerde kullanmanız dileğiyle

öncelikle şnorkeliniz güzel olmuş emeğinize sağlık ; bende araştırırken istanbulda araca göre üzerinde kalıp çıkarıp şnorkel yapan bir usta bulmuştum ama ankarada olduğum için ölçü aldırmaya gidemedim istanbuldaki arkadaşlardanda rica etmiştim müsait olduğunda gidebilecek varmı diye ama canları sağolsun istanbuldan hiçkimse mesajıma cevap vermedi bende bu projemi rafa kaldırmıştım şimdi tekrar bakayım ; paylaşımınız için teşekkürler

Tesekkur ederim. Bende ilk basta aracima ozel snorkel yaptirmak istedim fakat maliyetli ve zaman alici bir is oldugu icin vazgectim ayrica bu is icin usta bulmak da zor. Umarim yardimci olmusumdur, montaj konusunda da herhangi bir yardim isterseniz elimden geleni yapmaya calisirim. Gorusmek uzere.

Paylaşım için teşekkürler,
bende uzun zamandan beri terrano için snorkel arıyordum, sizinki baya iyi duruyor bu hafta sonu bende taktıracağım. Huma otonun elinde snorkel kalmamış :smiley:

tyido' Alıntı:
Merhabalar.
Uzunca zamandir aracima snorkel takmayi dusunuyordum. Yaptigim arastirmalarda yabanci sitelerde bircok kisinin terranoya snorkel uydurmakta zorluk cektigini ve kendi ugraslari ile yaptiklari snorkelleri taktiklarini gordum. Fakat snorkel yapacak vaktim ve atolyem olmadigi icin hazirini almaya karar verdim. Turkiyedeki butun offroad aksesuarcilarini aradim fakat ellerinde Terrano 2 icin snorkel olmadigini ve stoklara talep olmadigi icin gelmeyecegini soylediler. Bu snorkel sevdasindan vezgececektim ki gecenlerde bir alisveris merkezi onunde park eden bir nissan NP300(navara) pick up in snorkelini gordum. Camurlugu hemen hemen Terrano ile ayni gibi duruyordu ve gozumu karartim hemen Huma otodan Navara D22 snorkelini aldim (SS720HF). Maslak oto mekanik (Huseyin Akbulut) abim sagolsun montajini yapti ve neredeyse hicbir modifikasyon yapmadan snorkeli monte ettik. Tek skinti kutu ile gelen snorkelden hava kutusuna baglanan plastik hava kanali idi. Onu da lastik genis bir hortum ile degistirdik ve gercekten inanilmaz guzel oldu. Resimlerini paylasmak istedim ve terranoculara da snorkel konusunda umarim ufak bir faydam olmus olur.
Snorkelin linki: http://www.humaoto.com/Nissan-Navara-D22-Snorkel,PR-19.html
Çok başarılı bir iş çıkmış,güle güle kullanın.
Hava filtre kazanının altında bir tahliye deliği var,onu kapattınızmı,kapatmadıysanız kapatmanızı tavsiye ederim.Kapatmanında şöyle bir sıkıntısı var,sisteme girebilecek suyun tahliye imkanı ortadan kalkıyor.Açık bıraktığınızdada derin su geçişlerinde oradan içeri su giriyor.Ben tercihimi kapatmak yönünde kullandım,şnorkel ağzındanda su gelmesin diye fazlaca dikkat ediyorum.Buna rağmen geçenlerde hava fltresini kontrol ettiğimde,hava filtre kabininin içinde kurumuş çamur kalıntılarını gördüm.Sağlıcakla kalın.

Merhabalar
Cok tesekkur ederim. Dediginiz gibi ilk basta kazanin altindaki deligi plastik tapa ve silikon ile kapatmistim fakat sonradan onun yerine agzi kapali kucuk bir hortum koydum. Yagmurlu gunlerden ve offroad gezileri sonrasinda kontrol ediyorum henuz bir su birikmesi yok. Eklemeniz icin de cok tesekkur ederim yazmayi unutmusum. :smiley:

acaba hararete yardımcı oldumu snorkel gerçi, sizin radyatör değiştimi 4 gözlü ile bilmiyorum ama bence hararete kesin yardımcı olur snorkel. çünkü kaputun içi çok sıcak oluyor ve içerdeki sıcak havayı çekiyor filitre :smiley: böyle olunca tabi problem

Merhabalar. Aslinda dediginiz cok mantikli soguk hava girisi saglaniyor surekli. Yalniz benim su ana kadar hicbir zaman hararet problemim olmadi. Camurda ve uzun sureli gezilerde klima acik oldugu halde bile sicaklik gostergesi hicbirzaman oynamadi. Hatta bu kis basima enteresan birsey geldi Bulgaristanda 2700metre gibi bir rakimda yogun kar uzerinde debeleniyordum ve gider halde iken hararet sifira dustu :smiley: Gerce hava -18 derceydi ama ilkdefa boyle birsey yasadim. Bu arada sogutma konusunda sadece birkez sorun yasadim derin bir su gecisinden sonra fan pervanelerinin gobeginde catlatklar olustugunu gordum. Yenisi ile degisti buyumeden problem cozulmus oldu.

Supersınız Bende Uzun Zamandır D22 Cok Yerde Oldugunu Duydum Cesaret Edıp Alamadım...hatta 3.0 Di Hıc Proplemsız Oldugu Yazıyordu D22 Kasada 2.5-3.0 Dı Icın Gecıyor Hava Fılıotre Kazanları Aynısmıs..sımdı Cesaret Geldı...huma Otonun Elınde Kaldıysa Almayı Dusunuyorum...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,420
Kayıtlı Üye Sayımız
172,067
Kaydolan Son Üyemiz
Birkium

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.