Terrano Üzer Mi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan azizbedir Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 4
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 3,186

azizbedir

Yeni Üye
Şu an 94 Vitara 1.6 5 kapı kullanmaktayım Terrano 2.4 almak istiyorum bu geçiş beni üzer mi Terrano yu kullanma fırsatım olmadı ama vitaradan daha geniş görünüyor siz Terrano kullanıcılarının yorumunu almak istiyorum

MI MAX 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Etiketler
2.7 kullancısıyım ama arkadaşların 2.4 leri de arada sırada kullanıyorum. Bakımını yapacak, Terrano'yu bilen usta, servis, tamirci bulursanız sizi üzmez. Tüp ile Terrano'lar içinde en ekonomik olanıdır. 119 HP motor ile yeterli gücü sağlamakta, isteklere cevap verebilmektedir. Vitara'ya göre hacmen daha büyük ve dolayısıyla daha ağırdır. Yine de o ağırlık yüzünden yolda da arazide de geri kalmaz. Aynı Vitara gibi tam şaseli ve ayrı arazi şanzımanlıdır. Ön poryalar iki çekere aldığınızda Vitara'da olduğu gibi otomatik kilitlidir. Arka diferansiyelinde ise Vitara'da olmayan LSD vardır. Çoğu hafif arazide dört çekere almadan bir çok yerden rahatça geçer.

Her ne kadar İspanyol montaj olsa da sonuçta o da bir Japon ve sağlamlıkta Vitara ile boy ölçüşecek yapıdadır. Sürekli offroadda kullandığımız halde arazi dönüşü sadece yıkamacıya gideriz. Çok km yapmasakta her yıl yağını, filtresini, direksiyon, klima ve fan kayışlarını değiştiririz. Yedi yıldır rutin ve eskimeye bağlı ihtiyaçlar dışında masrafı olmadı. Şahsi bilgi ve tecrübelerimden bazılarıdır, yardımcı olmasını umarım.

Vitara güzel bir sorunum yok terranoyu düşünmem de ki sebep daha büyük güçlü ve yerden yüksek olması güzel ağır off-road la işim olmuyor tek araç olarak kullanıyorum kamp ve gezi daha çok fırsat buldukça yapıyorum dediğinize göre Terrano ihtiyaçları mı karşılar teşekkürler.

MI MAX 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bir süre önce mevcut 4wd mı daha büyük daha güçlü daha yüksek bir 4wd almak amacıyla terrano 2.4 ile değiştirdim. Parça problemi pek yok.biraz araştırmayla en kritik parçalar dahi rahatça bulunuyor.

Yakıtı malûm,fiyatlar zamlar malûm hacim malûm.

Usta düzgün iş yaptıktan sonra kesinlikle problemsiz kral bir araç ve aşırı sağlamdır mekaniği.

Derli toplu bir araç alırsanız üzmez,aksine sürüşü aşırı keyifli ve gerçekten konforlu ses yalıtımı da hayli düzgün bir araç.ben fazla memnunum kendisinden

S60 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.