Terrona 4 çeker ve 2 çeker ayarı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Proteus Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 5
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 6,252

Proteus

Yeni Üye
Selam arkadaşlar 2.7 Terrona Nissanım var kmde tahminen 520 yaktıgını düşünerekten 4 çekeri 2 çeker olarak ayarlamak istiyorum sanırım yarı fiyatına inmiş olur km başına yardımcı olabilcek arkadaşlar varsa cevaplayabilirse sevinirim..

Etiketler
Ynt: Terrona 4 çeker ve 2 çeker ayarı

merhabalar
vitesin sol tarafindaki arazi vites kolunu sonuna kadar ileri itreseniz arac 2wd olarak calisir. Ayni zamanda arac ilerlerken 60km alti hizlarda aracinizin vitesi bosa almadan high 4wd secenegine gecirebilirsiniz. Bu arada bende sehir ici camur lastikleri ile 40-45 kurus arasi bir yakit tuketiyorum tabi cok sakin kullanarak. Su anda yaktiginiz yakit anormal bir deger degil.

Terrano interior

zaten terronaya bindigimiz değerde aynı safada bir nissan bu kadar iyi olabilirdi diyebilirim pek arazi olarak kullanmasamda şehir içi olarak kullanımı mükemmel bir araç çok teşekkür ederim bilginiz için

Kesinlikle katiliyorum. 6-7 aydir aracima sahibim bu sure icerisinde 2 sefer amator offroad yarisina girdim, 12.000km uzun yol yaptim. Ve 8.000km kadar da sehir icinde kullandim ve her pazar offroad gezilerine ciktim. Aracimin on salincak burclarini ve ust rotillerini degistirmekten baska bir masraf yapmadim. Bu arada yakit tasarufu acisindan size bir tavsiyem olacak. Gecen haftasonu intercooler i temizledim. Eger eliniz az da olsa mekanik konularda yatkinsa cok rahat yapabileceginiz birsey. Intercooler i sokup icine tiner doldurup 3 saat agzi kapali sekilde bekletip sonra da 3-4 saat kurumaya brakin ve yerine monte edin ayrica disaridan intercooler in yuzeyini de bocek ve toz toprak birikintilerinden temizlerseniz cok iyi olur. (monte etmeden once iyice kurudugundan emin olun) Aracin intercooler temizligini yaptiktan sonra inanilmaz bir sekilde yakit tasarufunu ve performans artisini hissedeceksiniz. Yolunuz acik olsun...

İntercoolde hafif bir sorun vardı onu tamir ettirdik birde dediginiz yönteme bakıcagım ve eskisinden iyi çekiş gücü var tekrar teşekkür ederim

terrano II arazi vitesi kullanımı ve raç içindeki arazi gösterge lambasının neden yanmıyor olabileceği hakkında bilgisi olan arkadaşların yardımına ihtiyacım var ilginize teşekkürler

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,430
Kayıtlı Üye Sayımız
172,077
Kaydolan Son Üyemiz
yasin29

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.