Ticari Kia Sorunlarınızı Yazın Yanıtlayayım

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan huseyin43 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 34
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 24,817

huseyin43

Taytıs
Yer
kütahya
arkdaşlar kia ticari (bongo 2.7 pregio besta E2200 ceres bongo II bongo tci2500 vs ) sorunlarınızı yazın yardımcı olmaya çalışayım

Etiketler

Ynt: Ticari Kia Sorunlarınızı Yazın Yanıtlayayım

Selamlar;
Kıa kamyonetlerde pıston kolu kesme dıye bır olayın sıklıkla yasandıgını duymustum. Dogrumu duymusum? Hangı modelde gecerlı? Ve bu motorların guclerı ne kadar? Tesekkurler

Pregio motor güçlerini verebilirim.
Düz dizel
2665cc 83HP@4150rpm 17.5kgm@2400rpm
Turbo
2476cc 94HP@3800rpm 22.5kgm@2000rpm

ferhat bey cevlamış bi modelin motor gücünü

şimdi siz kamyonet olarak sorunuz hangi model için geçerli size ona göre biliği vereyim.

piston kesme olayı kia ticarilerde triger kayışlı araçların trigerlerin kopması ve sentenin kayması pistonun açık kalan subaplara vurması pistonkolunun tam güç durmundayken yamulması ve ya kırlarak blokta delik açması bizim dememizle pencere açmasıdır...

kesme sebebi olarak triger kopması aşırı sınması yağlamanın kesilmesi vs... uzatılabilir.

1998 model pregio kullanıyorum sıfır aldım şuan kilometresi 240.000'de ve ne revizyon nede bi conta değişimi yapmadım aracımdanda memnunun yani lafın kısası periyodik [attachment=1]bakımı iyi olan motor en iyi motordur yada arabadır....

6531 121333534827 846159827 2256176 1027140 n

7723 143623614827 846159827 2501989 4135340 n

teşekkürm ederim bir tane pregio 2.8 imiz var 98 model ama bayağı sıkıntılı usta yönünden de bayağı şanssız sayılırız . sürgülü kapı me diyeyim el freni ayar problemimi diyeyim off off yinede teşekkür ederim en son çare arabayı yükler kütahyaya geliriz artık... :smiley:

Hüseyin Bey tanıştığımıza memnun oldum. :smiley:

Kütahya'ya yolumuz düştüğünde yanınıza uğrarım.

Benim Kia Pregio da 190 bin i geçti. Halen orjinal baskı balatasını kullanıyorum. Motorla ilgili bir sorun da yok. Bir sorun veya aklımızda bir soru olduğunda artık sizi biraz rahatsız ederiz. :smiley:

tesekkurler
pıston kesmesı tamamen kullanıcı hatası dıyebılırız o zaman. Tıcarılerındekı en buyuk motor kac bg? Motorun ıkıncı el fıyatları uygun mudur?

Bir yiğit çıksa da "Ticari Mitsubishi Sorularınızı/Sorunlarınızı Yazın, Yanıtlayayım" diye yazsa!... :D ;D

Cavid Sezen

kütahyada tam nerde olduğunuzu yazarsanız sanırım daha iyi olur tabi telefonlarınızıda belirtirseniz dahada iyi

akın61' Alıntı:
teşekkürm ederim bir tane pregio 2.8 imiz var 98 model ama bayağı sıkıntılı usta yönünden de bayağı şanssız sayılırız . sürgülü kapı me diyeyim el freni ayar problemimi diyeyim off off yinede teşekkür ederim en son çare arabayı yükler kütahyaya geliriz artık... :smiley:

sürgülü kapıya sağlam bi kaportacı lazım
el fireninede sağlam bi frenci :smiley: şaka bi yana kia bestalar kadar hiç bi aracın el freninde ugraşmıyoruz =)

fsirin' Alıntı:
Hüseyin Bey tanıştığımıza memnun oldum. :smiley:

Kütahya'ya yolumuz düştüğünde yanınıza uğrarım.

Benim Kia Pregio da 190 bin i geçti. Halen orjinal baskı balatasını kullanıyorum. Motorla ilgili bir sorun da yok. Bir sorun veya aklımızda bir soru olduğunda artık sizi biraz rahatsız ederiz. :smiley:
bende memnun oldum ferhat bey

rahatsızlık nedemek herzaman bekleriz bi sıcak çayımızı içmeye

bakın bakımlı bi kia pregio 190 bin canlı örnek
baskı balata benim servis aracımında orjinal 230 bin :smiley:
motordan bi sıkıntı çıkmaaz yağınızı ve bakımlarınızı asla geciktirmeyin ben 400 bin km yapan 2.7 motoru kendi gözlerimle ve ellerimle geldiğine şahitim

vosdost' Alıntı:
tesekkurler
pıston kesmesı tamamen kullanıcı hatası dıyebılırız o zaman. Tıcarılerındekı en buyuk motor kac bg? Motorun ıkıncı el fıyatları uygun mudur?

yani tamamen kullanıcıda sayılmaz bazen motorlar çok çalışmaktan yada aşıntıdan yada yıpranmadan arıza yapabilirler bunları en aza indirgemek yine kullanıcının duyarlılıgına kalmıştır

siz yine bi model belirtmemişsiniz ama son çıkan kia bongo tci K 2500 değerlerini sizle paylaşim

2476 cc turbo dizel intercooler 94 BG(3800 d/dk) TCI motor
225 kg/m(2000) max.tork

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,430
Kayıtlı Üye Sayımız
172,077
Kaydolan Son Üyemiz
yasin29

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR