Tiny House Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Nursey Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 32
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 28,818
Konuya karavan birikimi olan birisi tarafından bakılınca, fantezi ağırlıklı, sorunları nedense hafife alan sempatik ama romantik karakterli bir çözüm olarak görülüyor.
Eğilimi olanlar önce çekme karavanı neden terçih etmediklerini kendisine sormalı. İkinci etapta ise karavancılıkta ilgili bütün bilgileri edinmeli. Bu parelel dünyada düşünmediğiniz soruların cevapları var. Hatta kısa bir karavan yaşamı da öğretici olabilir.
Tersini ciddi bulmak zor..

Tatbik edilir olması ise genel geçerlilik anlamına da gelmiyor maalesef. :confused:

Son düzenleme:

Etiketler
Az evvel saly karavan ile konustum
Karavan ruhsati ile cikariliyormus
Her sene tuvturk girmesi gerekiyormus
Sabit kalacak ise ruhsatinin cikartilip trafikten cekilmesi gerekiyormus
Diger turlu lastiksiz yapmak isteyenler icin daha uygun celik konstruksiyon american siding tarzi evler yapilabilir bence

Ben de bir iki örnek vereyim malum siteden. Fiyatlar değişiklik gösteriyor.

Dışına siding yapsalar daha güzel dururdu
LÜX KARAVAN (SİT ALANLARINA ÖZEL) Türkiye'nin en büyük ilan sitesi sahibinden.com'da - 479633647
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...x-karavan-sit-alanlarina-ozel-479633647/detay
Tip onay belgei yazıyor. Plaka ve Ruhsat oluyormuş. Konteynır'dan bozma gibi biraz
VAGOON l HOUSE 2 Türkiye'nin en büyük ilan sitesi sahibinden.com'da - 495962677

Kısmen daha uygun fiyatlı, biraz daha küçük
AHŞAP EV GÖRÜNÜMLÜ KARAVAN Türkiye'nin en büyük ilan sitesi sahibinden.com'da - 476041661

Merhabalar,

Daha önce bir tanıdıktan duymuştum, tekerlekli römorklar için belediye bu araçlar için trafikten ruhsat istiyorlarmış. Ruhsat yoksa araca ruhsatsız yapı muamelesi yapıyorlarmış. Bu sebeple böyle bir şey yapmadan önce bu konu hakkında belediyeden görüş almak iyi olur diye düşünüyorum.

Bu evleri taşımak için özel araçlar kullanılacaksa tekerleksiz konteyner tarzı yapı daha uygun olacağını düşünüyorum.

Hocam kendi tiny house'muzu kendimiz yapsak aliminyum şase kullansak,yapıda hafif ağaç kullansak deposuydu falandı filandı derken iş sonunda 2.5 nissan skystar'la çekemezmiyiz ?Bide ruhsat vs işlerini halletmek için nasıl bir yol izlememiz gerekiyor bilen varsa yardımcı olursa sevinirim.Videolar'dan gaza geldim 2 ay'a yapmaya başlıyacağım.Aklımdaki tiny house tam olarak bu,belki yükseklikten biraz feragat edebilirim.
Video: https://www.youtube.com/watch?v=74KTOpJXY_o&index=2&list=PLIO6wYyx9tJxx5Z5I8F0MuxwDeNAukryl&t=0s

Bende doğa'da gezmeyi çok seviyorum, ailece kimsenin olmadığı alanlara tekerlekli tiny house modellerimiz ile hiç bir sorun olmadan istediğimiz yerde konaklama yapıyoruz. Gerçekten çok ayrı bir havası var bu evlerin. :smiley:

Bir kaç resim eklemek istiyorum, beğendiklerim.

Pera gorsel1

Pera gorsel6 1

Bende doğa'da gezmeyi çok seviyorum, ailece kimsenin olmadığı alanlara tekerlekli tiny house modellerimiz ile hiç bir sorun olmadan istediğimiz yerde konaklama yapıyoruz. Gerçekten çok ayrı bir havası var bu evlerin. :smiley:

Bir kaç resim eklemek istiyorum, beğendiklerim.
ya kes yapıştır fotolarla hayal dünyasında yaşıyorsunuz ya da p..a h...e firmasının reklamını yapıyorsunuz bu şekliyle hoş olmaz sayın nazlı albayrak

cok haklisiniz akin abi, tiny house ve karavan tamamen farkli. ben mesajimla bir konuya dikkat cekmek istedim.

sizin de dikkatinizi cekmistir belki. son zamanlarda artan bir sekilde ya baslik acarak ya da mevcut basliklari trolleyerek acik veya gizli reklam yapan bir cok yeni uye var. bu durum beni rahatsiz ediyor, forumun amator ruhu oldugunu ve pazarlamaya yonelik girisimlerin bu ruha uygun olmadigini dusunuyorum. hemen her firmanin zaten kendine ait bir internet sitesi var. faaliyet alani ile ilgili bir arama yapildiginda ulasmak mumkun. ayrica bu kisiler karabatak gibi bir gorunup kayboluyor. ne kendilerine ne bize bir faydalari olmuyor. yanlis hatirlamiyorsam konu basligi acabilmek icin bazi sartlar vardi ama artik kaldirilmis olmali ki uye olur olmaz hemen baslik acilabiliyor. zaten son zamanlarda karavan kisminda dise dokunur birsey okuyamiyoruz. sagolsunlar hemen herkes kanalina abone olmamizi isteyip video paylasiyor. bir yandan bu keci boynuzu tadinda paylasimlar bir yandan troller.... en sonunda forumun pazarlama sitesine donmesinden endiseleniyorum gercekten...

Son düzenleme:

cok haklisiniz akin abi, tiny house ve karavan tamamen farkli. ben mesajimla bir konuya dikkat cekmek istedim.

sizin de dikkatinizi cekmistir belki. son zamanlarda artan bir sekilde ya baslik acarak ya da mevcut basliklari trolleyerek acik veya gizli reklam yapan bir cok yeni uye var. bu durum beni rahatsiz ediyor, forumun amator ruhu oldugunu ve pazarlamaya yonelik girisimlerin bu ruha uygun olmadigini dusunuyorum. hemen her firmanin zaten kendine ait bir internet sitesi var. faaliyet alani ile ilgili bir arama yapildiginda ulasmak mumkun. ayrica bu kisiler karabatak gibi bir gorunup kayboluyor. ne kendilerine ne bize bir faydalari olmuyor. yanlis hatirlamiyorsam konu basligi acabilmek icin bazi sartlar vardi ama artik kaldirilmis olmali ki uye olur olmaz hemen baslik acilabiliyor. zaten son zamanlarda karavan kisminda dise dokunur birsey okuyamiyoruz. sagolsunlar hemen herkes kanalina abone olmamizi isteyip video paylasiyor. bir yandan bu keci boynuzu tadinda paylasimlar bir yandan troller.... en sonunda forumun pazarlama sitesine donmesinden endiseleniyorum gercekten...
Yönetimin ilgilenmesi gereken bir konu bu..
Çekme karavan konusunda moderatörlük/ yöneticilik verilmiş hiç kimse yok ortada.
Hüseyin Bey, çekme karavanıolmadığı halde, bu konu ile mecburen ilgileniyor.

Çözüm gelmeli.

Uzun süredir bu konuda araştırma yapıyorum ancak Türkçe hiçbir kaynak bulamadım. Yakın zamanda bu şekilde bir ev yapmak istiyorum. Planlar hazır teknik bilgi ve maddi durum yeterli ancak aklımdaki tek soru; kendi yaptığım treyler için Tip Onay belgesi alabilir miyim?
Sizin bu konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

Uzun süredir bu konuda araştırma yapıyorum ancak Türkçe hiçbir kaynak bulamadım. Yakın zamanda bu şekilde bir ev yapmak istiyorum. Planlar hazır teknik bilgi ve maddi durum yeterli ancak aklımdaki tek soru; kendi yaptığım treyler için Tip Onay belgesi alabilir miyim?
Sizin bu konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?
Merhaba.Tiny house planınızı gerçekleştirdiniz mi

İmarsız arsada tinyhouse her sene TUV den geçebilirse kaçak olmaz, o da imkansız, çünkü sadece altındaki şaseye O2 belgesi alınıyor. İmarlı arsada İnşaat ruhsatı alınarak kullanılabilir. İnşaat ruhsatı alabilir mi, soru işareti.

4 arkadaş ege sahil şeridinde fiyat düşük fethiye bodrum datça marmaris gibi ilçelerde 1.doğal sit olan vasfı tarla ya da zeytinlik yer almak uzun vadede mantıklı olduğunu düşünüyoruz. Bu bölgelerde günlük konaklama 200 tl olsa 90 gun için 18 bin yapar 5-10 yakın arkadaş birleşip kendi karavan parkımızı yapsak ticari işletmek amacıyla değil 100 bin yapar 4 senelik konaklama parasına her bölgede (beklenti yüksek değil yola cephe olması içerisinde çekme yada moto karavanımızı bırakıp ev gibi kullanılacak ) bu vasıfta yer alırsak, ne gibi problemlerle karşılaşabiliriz. o2 belgeli tiny house olarak düşünüyoruz. Herhangi bir elektirik yada pis su bağlantısı olmayıp tamamen kendi karşılaycak , atık su deposu olacak , güneş panelleri amaç kendi içimizde bildiğimiz insanlarla izole yaşamak.
Bu düşünce ile bize konaklamamız açısından sıkıntı yaratacak durum nedir, araç statüsünde oluğu için jandarma yada polisten başkası ceza kesemez onlarda yer bizim olduğu için bunda problem çıkarabilirler mi .Bu konularda hiç bir cevap yok kendi yeriniz ise bir şey olmaz deniyor fakat yasal dayanağı var mıdır , ceza uygulanır mı , olumsuz olabilecek şartlar nelerdir.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,382
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

SON KONULAR

Geri