Tiny House Karavan

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Werebly Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 6
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 7,984

Werebly

Yeni Üye
Merhabalar,
Uzun süreden beri yurtdışında Tiny Home olarak geçen mobil evleri araştırıyor ve keyifle takip ediyorum.
Özellikle aşağıdaki resimlerde görülen modeller hoşuma gidiyor ve önümüzdeki dönemde uzman kişilere yaptırmak yada hazır yapan varsa satın almak istiyorum.

F630a47de08475ca18cb461b7fb204d4

0cf138a033ca72d2592c94ce2246f192

1165212a2cb12b08f44be3f515586ae2

Dc4f7c6547bfad79268577aad97b0797

Bu konuda merak ettiğim birkaç soruyu sizlere sorarak işin yasal boyutu ile ilgili bilgi rica edeceğim.Forumdaki diğer konularıda inceledim ancak kafama takılan konularda cevap bulamadığım için konu açmak zorunda kaldım.
-- Bildiğim kadarıyla bu tür yapılar römork olarak geçiyor ve yani karavan statüsünde.Yanlışım yok değil mi ?
-- Bu tarz bir mobil ev yaptırmak istediğimde yasal olarak sorun yaşamamak için üretici firmadan hangi belgeleri istemeliyim. Yasal olarak olmazsa olmazı nedir ?
--Bu tarz mobil evler yapan firmalar ve önerileriniz varsa rica edeceğim ,
-- Bu tarz mobil evleri istediğimiz yere koyma imkanımız vardır değil mi? Bu tarza asıl yönelme sebebim imar izni olmayan tarlama hafta sonları gittiğimde kafamı sokacağım bir yere sahip olma isteği.
--Son olarak hertürlü 750+Kg bir yapı olacağı için ruhsat gerekli olacaktır sanırım. Ben bunu aracımın arkasına takıp gezdirmek gibi bir düşüncem yok, muayene durumunun gerekliliği ne derece olacaktır?
Teşekkür ederim.

Bilen arkadaşlar sorulara cevap vericektir çok güzelmiş emekli olunca icinde yaşanır şöminede var mükemmel başka yere çekmek için çok kuvvetli bir arac olmalı bu ev 2500 kg aşahı gelmez ahşap olduğunu düşünürsek

Ben de 3 senedir takip ediyorum bu evleri yapanlari,içinde yaşayanları ..çok istiyorum keşke ben de inşa edebilsem.konunun takipcisiyim..

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,082
Kaydolan Son Üyemiz
Tsow

Geri