Tır Çekici Ile Karavan Çekilir Mi 😀

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Bilgehan Koç Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 11
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 1,829

Bilgehan Koç

Yeni Üye
Merhaba... İzmir'de kendi Tır çekicim ile nakliye işimi yapıyorum..Kendi çekerim arkasına uygun karavan çekme ekipmanı yapmam mümkün müdür?300-400 bin lira arasında motokaravan bakıyorum ama beğenmiyorum nasıl olsa kendi tırımda taşıt pulu ve sigorta ödemelerim var boşu boşuna motokaravanda bu bedelleri ödemem gerekmez diye düşünüyorum.Yakit konusunda sadece çekerim 100 km'de 14-15 litre yakıyor bu hali bile bana mantıklı geliyor motokaravana göre 😀.Sizlerin fikirlerinizi almak istiyorum lütfen bunda bana müsade verirler mi?

Etiketler
Merhaba... İzmir'de kendi Tır çekicim ile nakliye işimi yapıyorum..Kendi çekerim arkasına uygun karavan çekme ekipmanı yapmam mümkün müdür?300-400 bin lira arasında motokaravan bakıyorum ama beğenmiyorum nasıl olsa kendi tırımda taşıt pulu ve sigorta ödemelerim var boşu boşuna motokaravanda bu bedelleri ödemem gerekmez diye düşünüyorum.Yakit konusunda sadece çekerim 100 km'de 14-15 litre yakıyor bu hali bile bana mantıklı geliyor motokaravana göre 😀.Sizlerin fikirlerinizi almak istiyorum lütfen bunda bana müsade verirler mi?
Çekme karavan da tercihim Avrupa
Merhaba... İzmir'de kendi Tır çekicim ile nakliye işimi yapıyorum..Kendi çekerim arkasına uygun karavan çekme ekipmanı yapmam mümkün müdür?300-400 bin lira arasında motokaravan bakıyorum ama beğenmiyorum nasıl olsa kendi tırımda taşıt pulu ve sigorta ödemelerim var boşu boşuna motokaravanda bu bedelleri ödemem gerekmez diye düşünüyorum.Yakit konusunda sadece çekerim 100 km'de 14-15 litre yakıyor bu hali bile bana mantıklı geliyor motokaravana göre 😀.Sizlerin fikirlerinizi almak istiyorum lütfen bunda bana müsade verirler m

Çekme karavan olarak yerli tercihim olmayacak sadece eşimle ben olduğum için ufak da işimizi görür

Bir ETS2 oyuncusu olarak TIR'dan karavan fikri bana çok hoş geliyor. Ama kamplarda hep ağaçlara çarpar tepesi. Belki özel bir dorse karavan yaptırılabilir. Ama birçok kampta yer sorunu yaşayabilir.

Düşününce çılgınlık gibi gelsede,
Çekicinin arkasına çeki demirini yasal olarak taktırdığınız da bence sorun yok. Ha dorse çekmişsiniz ha karavan.
Söylediğiniz litreleri zaten otomobil gurubu karavan çekerken yakalıyor, bazı motokaravanlarda da o litreleri görmek mümkün.

Neden olmasın

Bir ETS2 oyuncusu olarak TIR'dan karavan fikri bana çok hoş geliyor. Ama kamplarda hep ağaçlara çarpar tepesi. Belki özel bir dorse karavan yaptırılabilir. Ama birçok kampta yer sorunu yaşayabilir.
Geçen yıl birkaç kez çekici ile Foça Sazlıca kamp alanına gitmiştik karavan niyetine kullanmıştık aracı.Buzdolabım da var sürücü arka bölümü iki katlı yatakta var zaten.Yan şaseye de mutfak dolabı yaptırdım tüpüm tavalarım zeytinyağından baharatına kadar herşey de var yan dolapta.Ağaçlar çok sorun olmamıştı üst rüzgarlığım için.Nisan ayında toprağın ıslak olduğu yerde patinajla biraz zorlanarak geçmiştim.

.
Ben de tam çekicinin karavan özelliklerinden dem vuracaktım. Çekme karavan almadan önce biraz böyle devam edin derim.
Fakat gördüğünüz üzere kamp yapabileceğiniz yerler gayet kısıtlı olsa da Merih’den inmiş gibi ilgi odağı olmak herkese nasip olmaz..😉😋
Muhabbetten kurulamıyacağınız kesin.

Traktörünün çektiği karavanla Nordpol’e giden bir Alman çiftçiyi biliyorum ama sizinki daha klas. 😀

TIR çekiciniz sahiden bu kadar az mı yakıyor ?
Yahu benim kıytırık Transit bile 10 litre yutuyor.
Peki depolarının büyüklüğü daha seyrek yakıt almak için mi ?
Gerçekten şaşırdım Bilgehan bey..

Son düzenleme:

.
Ben de tam çekicinin karavan özelliklerinden dem vuracaktım. Çekme karavan almadan önce biraz böyle devam edin derim.
Fakat gördüğünüz üzere kamp yapabileceğiniz yerler gayet kısıtlı olsa da Merih’den inmiş gibi ilgi odağı olmak herkese nasip olmaz..😉😋
Muhabbetten kurulamıyacağınız kesin.

Traktörle çektiği karavanla Nordpol’e giden bir Alman çiftçiyi biliyorum ama sizinki daha klas. 😀

TIR çekiciniz sahiden bu kadar az mı yakıyor ?
Yahu benim kıytırık Transit bile 10 litre yutuyor.
Peki depolarının büyüklüğü daha seyrek yakıt almak için mi ?
Gerçekten şaşırdım Bilgehan bey..
Hocam o bir Ford sonuçta öyle kıytırık falan demeyin alınır.
Biz Türkiye'de onu da bulamıyoruz.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR