Tospik Ile Seyahat

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Gökhan-Deniz Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 21
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 7,122

Gökhan-Deniz

Kamp I
Yer
İstanbul
İlk seyahatimiz ve ilk molamızı verdik ama biz iki acemi karavandı yerleşmeye çalışırken biz nasıl sığarız paniği ile Baysa bir debelendik ter damalayan bedenler bölgesisiniz siz tahmin edin can hıraş yerleştirme çabaları birbirine olduğunca bulaşmamaya çalışan biz neyseki bi şekilde becerdik ilk yerleşme çabaları sonuç verdi becerdik ✌️ Eşime söylemeyin ama ben bayaa gereksiz kıyafet ve ıvır zıvır almış gibiyim ama sonraki sefer için azaltacakmıyım hiç sanmıyorum bendeki ya gerekirse düşüncesi galiba hiç değişmeyecek sanırım neyse biz şimdi keyif moduna geçeceğiz kaldığımız yer rüya camping güzel bir yer en azından doğal köpeğimiz lokuma tavuk ve kaz gibi şaşırtıcı arkadaşlar var Asos yolu üzerinde denize sıfır denizi harika bir doğal yaşam alanı detayları yaşadıkça paylaşırız herkese süper bir hafta diliyorum 😻 52AB4F30 79D9 483F B478 519DD8EE401F
52AB4F30 79D9 483F B478 519DD8EE401F

Etiketler

Günaydın
Kısmetse yarın Tavaklı Agora Kamping e hareket edeceğiz, kamp izlenimlerini paylaşırız.
Assos Rüya dan gitmek zor gelecek bize burası güzel bir alan.

Merhaba
Agora kamping den selamlar girişimizi yaptık.
Cem Bey ve eşi çok yardımcılar
Fotoğraflar telefon kamerasında büyük olduğu için yüklemede sorun olabiliyor çözdüğümde alan fotoğraflarını da yükleyeceğim

Merhaba
Agora kamping den selamlar girişimizi yaptık.
Cem Bey ve eşi çok yardımcılar
Fotoğraflar telefon kamerasında büyük olduğu için yüklemede sorun olabiliyor çözdüğümde alan fotoğraflarını da yükleyeceğim

Size zahmet olmazsa ama yazınızın içeriğine;
1-Kamp koordinatları yada açık adresi
2-Kamp konaklama günlük ücretleri
3-Kampın genel durumu (wc,banyo,mutfak temizlik ve yeterliliği vs),çevre temizliği,sıcaksu yeterliliği,korono nedeni ile çadır veya karavan yerleşimi ve aralarındaki sosyal mesafe uyulup uyulmadığı,ağaçlık,gölgelik olup olmadığı denize mesafesi vs..gibi
4-Kampın genel fotoları ve tabii sizlerinde keyifli hallerinizin fotoları
eklerseniz takiipcileriniz için daha çok yararlı olacaktır.

Sizlere keyifli gezmeler.

Günaydın
Bahsettiğiniz konulara değinmemiştim haklısınız, özür dilerim. Tatilde olmanın heyecanı sanırım , sırası ile yanıtlamaya çalışayım.
Şu an tavaklı iskelesi yakını Agora tatil durağındayız , buraya Çandarlı, Asos sokakağzı tarafından geldik. Sokakağzını çok metheden vardı ama biz beğenmedik hem çok kalabalık hem de konaklama alanları karavancılar içim baştan savma yapılmış.
Agorada 4-5 bungalov, 10-15 çadır alanı ve 4-5 adet karavan için yer var. Alan çam ve zeytin ağaçları ile süslenmiş ambiyansı çok güzel.
Deniz kumsal dahil yaklaşık 50 mt mesafede.
Bizden günlük kişi başı 160 TL talep ettiler.
Ortak mutfak, tuvaletler ve duşlar cidden çok temiz, kalan diğer misafirler de bunu korumaya maksimum özen gösteriyor. Yoga dersi almak isterseniz burada bulabilirsiniz.
Sağlıkla kalın

Günaydın
Bahsettiğiniz konulara değinmemiştim haklısınız, özür dilerim. Tatilde olmanın heyecanı sanırım , sırası ile yanıtlamaya çalışayım.
Şu an tavaklı iskelesi yakını Agora tatil durağındayız , buraya Çandarlı, Asos sokakağzı tarafından geldik. Sokakağzını çok metheden vardı ama biz beğenmedik hem çok kalabalık hem de konaklama alanları karavancılar içim baştan savma yapılmış.
Agorada 4-5 bungalov, 10-15 çadır alanı ve 4-5 adet karavan için yer var. Alan çam ve zeytin ağaçları ile süslenmiş ambiyansı çok güzel.
Deniz kumsal dahil yaklaşık 50 mt mesafede.
Bizden günlük kişi başı 160 TL talep ettiler.
Ortak mutfak, tuvaletler ve duşlar cidden çok temiz, kalan diğer misafirler de bunu korumaya maksimum özen gösteriyor. Yoga dersi almak isterseniz burada bulabilirsiniz.
Sağlıkla kalın

Karavanla olduğunuz halde günlük kişi başı 160 tl. Bu sene fiyatlar uçuşa geçti. 4 kişi 640 tl tatil beldelerinde otel fiyatlarıda bunun üç beş katı olmuştur o zaman.

Çok haklısınız sokakağzında otun içinde elektirik su olmayan sözde kamp sahası için kişi başı 30 TL dediler, Asos rüya kamp biraz daha iyiydi orada 120 TL verdik. Rüya kamp özellikle mangal dumanı severler için biçilmiş kaftan, biz eşimle sanırım bir süre yanmamış managalı bile görmek istemeyeceğiz. Oteller geçen sene fiyatlarını en düşük % 50 arttırmış kamp parasına sadece araç parkı yaptırırlar bence .
İşletmelerin Karavan kültürünü öğrenmesi çok mümkün görünmüyor karavancıların saygılı temiz ve düzenli insanlar olmasına hala yabancılar.
Kamp alanı işletenler karavancıyı seçici olması sebebiyle tercih etmiyorlar gibi geliyor bana bahsettim tarz çok işlerine gelmiyor onlar için müşteri gelsin çadırını veya ona benzer birşeyini kursun ve gidemesin hele bir de mangal yakma izini varsa hayatta da gitmez diye bakıyorlar

Çok haklısınız sokakağzında otun içinde elektirik su olmayan sözde kamp sahası için kişi başı 30 TL dediler, Asos rüya kamp biraz daha iyiydi orada 120 TL verdik. Rüya kamp özellikle mangal dumanı severler için biçilmiş kaftan, biz eşimle sanırım bir süre yanmamış managalı bile görmek istemeyeceğiz. Oteller geçen sene fiyatlarını en düşük % 50 arttırmış kamp parasına sadece araç parkı yaptırırlar bence .
İşletmelerin Karavan kültürünü öğrenmesi çok mümkün görünmüyor karavancıların saygılı temiz ve düzenli insanlar olmasına hala yabancılar.
Kamp alanı işletenler karavancıyı seçici olması sebebiyle tercih etmiyorlar gibi geliyor bana bahsettim tarz çok işlerine gelmiyor onlar için müşteri gelsin çadırını veya ona benzer birşeyini kursun ve gidemesin hele bir de mangal yakma izini varsa hayatta da gitmez diye bakıyorlar
Maalesef bu konuda haklısınız.
Kaliteli hizmeti vermek işletmecilerin büyük çoğunluğu için ilave masraf olarak değerlendiriliyor.Kalan sağlar bizimdir mantığını aşmaları lazım.
Cadırcılar veya karavancılar içinde de yaşayacakları kamp içinde temizliğe(özellikle duş ve wc),hijyene özen göstermeyen kemik bir kitle var.
Beğenilmeyen(hijyen,yeterlilik,düzen konusunda) bir kamp alanı ile karşılaşıldığında öncelikle işletmeciyi uyarmak, gerektiğinde turizm kültür bakanlığı, belediye sınır dışında ise il özel idare kuruluna veya belediye sınırları içinde ise belediyeye şikayet edilmediği müddetce böyle devam edecek galiba.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR