Toyota 4runner Hakkında

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan mstkrsl Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 35
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 20,888
Önler salıncaklı olduğu için oburleri kadar popüler olmamıştır bide hilux çok piyasada bu diğer faktör

ASUS_Z010D cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Etiketler
merhaba hocam benim de size birkaç sorum oalcak ben de 3.0 v6 1991 mdel buldum bir tane 4runner..
parça sıkınıtısı yaşadınız mı ? yada parça fiyatları ortalama bir off road aracı işle karşılaştırdıgınızda nasıldır mesela bir 4.0 cherokee ile aşağı yuları aynı mıdır ? ve tabi en öenmlisi mekanik , aksamı bulunubiliyor mu?
teşekkürler şimdiden ..
Merhaba çok parça ihtiyacı olmadı. Yada ararken zorlanmadım. 2.4 motor parçaları bulunuyor. Karburatör problem çıkarmıştı. Ustam doğan SLX Karbüratoru monte etmişti. Arka amortisörlerini başka bir şey takmış idim. Sekman işlemi için parçalar 550 lira mi ne tutmuştu. Sunroof da sıkıntı vardı . Öyle bıraktım. Cam motorlarından sıkıntılı olan vardı .Usta bi şekilde halletti. Şanzıman v.b ile ilgili sıkıntı yasamadim. Önde lastiklerin dönmesi ni sağlayan uzun bir demir vardı . O kırıldı . Istanbuldan iki güne geldi.
Bir şekilde parça bulunuyor yada uydurulu yor.
Önemli olan iyi bir usta bulmak. 3.0 motorları daha komplike imiş. Her ustaya elletulmezmis.
Lpg deposunu alta almıştım. Gayet iyi olmuştu. Güzel araba idi. Bende burada yazan arkadaşlardan çok istifade ettim . Tekrar etmek gibi olacak ama usta önemli. Parça bir şekilde halloluyor. Zaten satılık olan 4runner lar mutlaka forumda bahsi geçmiştir. Kolay gelsin ..

Merhaba çok parça ihtiyacı olmadı. Yada ararken zorlanmadım. 2.4 motor parçaları bulunuyor. Karburatör problem çıkarmıştı. Ustam doğan SLX Karbüratoru monte etmişti. Arka amortisörlerini başka bir şey takmış idim. Sekman işlemi için parçalar 550 lira mi ne tutmuştu. Sunroof da sıkıntı vardı . Öyle bıraktım. Cam motorlarından sıkıntılı olan vardı .Usta bi şekilde halletti. Şanzıman v.b ile ilgili sıkıntı yasamadim. Önde lastiklerin dönmesi ni sağlayan uzun bir demir vardı . O kırıldı . Istanbuldan iki güne geldi.
Önemli olan iyi bir usta bulmak. 3.0 motorları daha komplike imiş. Her ustaya elletulmezmis.
Lpg deposunu alta almıştım. Gayet iyi olmuştu. Güzel araba idi. Bende burada yazan arkadaşlardan çok istifade ettim . Tekrar etmek gibi olacak ama usta önemli. Parça bir şekilde halloluyor. Zaten satılık olan 4runner lar mutlaka forumda bahsi geçmiştir. Kolay gelsin ..

Hocam yakıt olarak 3.0 daha avantajlı olduğu 2.4 un hantal kaldığı söylenmekte siz ne düşünüyorsunuz bu konu hakkında.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çok teşekkür ederim değerli bilgiler ve yardımınız için.biraz daha cesretlendim şimdi en azından çözülmeyecek derecede bir problem olmayacaktır. sanıyorum.
tekrardan çok teşekkürler,

Barbalone kardeşimiz çok güzel açıklamış. Mekanik olarak yürütemezsiniz diye bir şey yok. Oflarsınız poflarsınız ama sonunda mekanik, alt takım vs parçalardan sorun olmaz. Çırakoğlu arkadaşımızın dediği gibi bir kaç gün sonra olur ama o tür parçalar bulunur. Zor olan kaporta, ve aksesuar parçaları. Atıyorum, çamurluk dodiği, tampon köşe lastiği vs... Diğer parçalar bir şekilde iyi bir ustaya rastlarsanız hallediliyor. Gönül tabii ki her şeyi orjinal olsun, sırıtmasın, sorun çıkarmasın istiyor. Bulamadığınızda ikame parçayla idare ediyorsunuz.

Yakıt konusunda eğer iyi ayarlar yapılırsa 3.0 özellikle uzun yolda daha az yakar. Şehir içinde dur kalk ne yazık ki daha fazla yakıyor. LPG uygulamasında yeni yıllara geldikçe sorun çıkaran motorlar, bahsettiğimiz doksanlı yıllarda eski nesil olduğundan çok dayanıklılar. Sadece buji lablolarına dikkat edin bazen eriyip teklemeye neden oluyor. İyi kalite Amerikan malı kablolar var onlar uzun ömürlü ve dayanıklı oluyor.

Tek araç olması sıkıntı olabilir. Sebebi, araçlar sonuçta yirmili yaşlarındalar ve ne zaman neresinden yorulup sorun çıkaracağı belli olmaz. Elektrik arızası olabilir, mekanik yorulan parçalar olabilir. Kolay bulunamayacak bir parçaya denk gelirseniz araç yatarken işe, alışverişe gitmek dert olabilir. Kolay kolay arıza çıkarmaz ama çıkarırsa da Tofaş değilki her köşede parçasını bulasınız.

Kasım ortasıydı, resmi bir araç geldi tamire 2.8 Hilux tek kabin. Pırıl pırıl bir araç 90 modeldi yanılmıyorsam. Nasıl olmuşsa çok sağlam olan bir parçası, direksiyon deve boynu kırılmış. Yan sanyisi yok, pik döküm bir parça ustamız kaynağa olumsuz baktı ve resmi daire olduğu için çıkma kabul etmiyorlar, gerçi etselerde bildik yerlerden çıkmaya da ulaşamadık. Mecburen sipariş ettik ve yurt dışından geldi. Yeni yıla atlamadan aracı tamamlayabildik.

Uzun yazdım ama Toyota 4Runner çok kemikli bir araçtır. Parçaları ucuz değildir ama kolay kolay kırılmaz. Yakıtı düşünecekseniz dizel Duster, Ssangyong gibi bir araca bakınız. Arkadaşlar hayli açıklamalı güzel yazmışlar. Bende birkaç bilgi paylaşayım istedim. En zor evredesiniz. En önemlisi önce servis usta veya tamirci ayarlayınız. Sonra onun önereceği araca yoğunlaşınız. Sorun olduğunda sanayi ile içli dışlı olmaya alışınız. İnternet üzerinden parça aramak için vakit ayırmayı unutmayın. Kolay gelsin.

Barbalone kardeşimiz çok güzel açıklamış. Mekanik olarak yürütemezsiniz diye bir şey yok. Oflarsınız poflarsınız ama sonunda mekanik, alt takım vs parçalardan sorun olmaz. Çırakoğlu arkadaşımızın dediği gibi bir kaç gün sonra olur ama o tür parçalar bulunur. Zor olan kaporta, ve aksesuar parçaları. Atıyorum, çamurluk dodiği, tampon köşe lastiği vs... Diğer parçalar bir şekilde iyi bir ustaya rastlarsanız hallediliyor. Gönül tabii ki her şeyi orjinal olsun, sırıtmasın, sorun çıkarmasın istiyor. Bulamadığınızda ikame parçayla idare ediyorsunuz.

Yakıt konusunda eğer iyi ayarlar yapılırsa 3.0 özellikle uzun yolda daha az yakar. Şehir içinde dur kalk ne yazık ki daha fazla yakıyor. LPG uygulamasında yeni yıllara geldikçe sorun çıkaran motorlar, bahsettiğimiz doksanlı yıllarda eski nesil olduğundan çok dayanıklılar. Sadece buji lablolarına dikkat edin bazen eriyip teklemeye neden oluyor. İyi kalite Amerikan malı kablolar var onlar uzun ömürlü ve dayanıklı oluyor.

Tek araç olması sıkıntı olabilir. Sebebi, araçlar sonuçta yirmili yaşlarındalar ve ne zaman neresinden yorulup sorun çıkaracağı belli olmaz. Elektrik arızası olabilir, mekanik yorulan parçalar olabilir. Kolay bulunamayacak bir parçaya denk gelirseniz araç yatarken işe, alışverişe gitmek dert olabilir. Kolay kolay arıza çıkarmaz ama çıkarırsa da Tofaş değilki her köşede parçasını bulasınız.

Kasım ortasıydı, resmi bir araç geldi tamire 2.8 Hilux tek kabin. Pırıl pırıl bir araç 90 modeldi yanılmıyorsam. Nasıl olmuşsa çok sağlam olan bir parçası, direksiyon deve boynu kırılmış. Yan sanyisi yok, pik döküm bir parça ustamız kaynağa olumsuz baktı ve resmi daire olduğu için çıkma kabul etmiyorlar, gerçi etselerde bildik yerlerden çıkmaya da ulaşamadık. Mecburen sipariş ettik ve yurt dışından geldi. Yeni yıla atlamadan aracı tamamlayabildik.

Uzun yazdım ama Toyota 4Runner çok kemikli bir araçtır. Parçaları ucuz değildir ama kolay kolay kırılmaz. Yakıtı düşünecekseniz dizel Duster, Ssangyong gibi bir araca bakınız. Arkadaşlar hayli açıklamalı güzel yazmışlar. Bende birkaç bilgi paylaşayım istedim. En zor evredesiniz. En önemlisi önce servis usta veya tamirci ayarlayınız. Sonra onun önereceği araca yoğunlaşınız. Sorun olduğunda sanayi ile içli dışlı olmaya alışınız. İnternet üzerinden parça aramak için vakit ayırmayı unutmayın. Kolay gelsin.

Hocam uzun yazmışsın ama iyi yazmışsın eline ağzına sağlık. Ben şimdi araştırırken boş durmadım. Ankara'da araba tamircisi arkadasım var alfa Romeo ustası. Çocukluk arkadaşım. Bir sıkıntım olduğunda ona telefon ederim parça tamir vs isim olduğunda ayarlar. Abim yurtdışından geldi 7 kişilik Peugeot 807 arabası var. Türkiye'de yok fazla bu araçlardan. Beyni arızalandı. Çoğu ustalardan sorduk soruşturduk kimisi turbo kimisi motor bir sürü arıza çıkarttılar (4000 den başlayarak 8000 e kadar masraf). En son oraya gittiğimizde onlar baktı beyin arızası. Adamlar 1700 liraya hallettiler bu işi Türkiye'de olmayan bir aracın beynini yapmak. Dediğinize çok katılıyorum. Herşey usta isi. Kimisi işçidir kimisi usta kimisi ise sanatçı. Ona telefon ettiğimde bana su cevabı verdi. Kardeşim yıl 2017 parça bulamam yaptıramam elimde kalır satamam edemem yapamam diye birşey yok paran varsa herşey var dünya elinin ucunda :smiley:

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

çok teşekkürler vakit ayırdıgınız için. gayet açıklayıcı olmuş. yarın Maslak'a gotureceğiz aracı kısmet artık..

[HASHTAG]#ttogan[/HASHTAG] arkadaşımın dediklerine sonuna kadar katılıyorum

sorunsuz araç değildir ama toyota kolay kırılmaz bozulmaz ama arızası pahalıdır bu japon araçların çoğunda bu şekildedir örneğin mitsubishi L200 enjektör arızası yapmaz ama yaptımı piyasanın en pahalı enjektörüne sahiptir aks kırmaz ama kırdı mı diğer araçlara nazaran pahalıdır

çok teşekkürler vakit ayırdıgınız için. gayet açıklayıcı olmuş. yarın Maslak'a gotureceğiz aracı kısmet artık..
Adamım al al , sonra ben sana demedim mi dicem aha öksürdü, aha soğuktu çalışmadı , aha kis ayarı aha yazın çekmedi araç lpgli.değil toyota isterse g wagon olsun lpg li ama al tabii ki nasıl olsa bir gün dediğime gelirsin )

Merhaba, 93 2.4 runner sahibiyim. Parca bir sekilde bulunuyor ama guvenilir bir usta sart. 3.0 enjeksiyonlu hemdaha az yakar hem daha gucludur. Tek araba olarak yorabilir. Hafta sonu araci olarak kullaniyorum olduca konforlu sanruf ve 5 cam elektrikli hid. Direksiyon klima isitmali ön kuoltuklar vs. Eski araba seviyorsaniz yormadan binicekseniz sizi uzmez. Ilerde sikilirsaniz alicisi azdir.önlerde manuel hub vardir. Bozuk yollarda iyidir ama kilitli dif. Olmadigi icin dik yokuslarda karda randimani azdir. Benim cikamadigim dik bir yokusu kabak tekerlerle grand cherokeee zorlanmadan cikmisti. O zaman arabadan biraz sogumustum ama birazda aractan ne istediginiz onemli. 5000 motor beni hep korkutmustur. Arac temizse sirf denemek icin bile alin derim. Kurban bayraminda uzun yolda 280 kurus yakmisti. Bf 33luk mud tekerle. Merak ettiginiz bir konu varise cevapliyabilirim.

Adamım al al , sonra ben sana demedim mi dicem aha öksürdü, aha soğuktu çalışmadı , aha kis ayarı aha yazın çekmedi araç lpgli.değil toyota isterse g wagon olsun lpg li ama al tabii ki nasıl olsa bir gün dediğime gelirsin )

@eray1979 4runner'ı Almdım şükür ki .. Maslak TEM servise goturp baktırdım.
orada Suat Levent usta bildiğiniz Prof. DR.'muş haberim yokmuş ama bitek ben bilmiyormuşum meğer kendisi zaten en güvenilen ve bilinen Toyota ustasıymış. kısmetime kendisine denk geldim.
inanılmaz birisi 1 saat arabaya en ince ayrıntısına kadar baktı ve sonrasında aracı almadım. Kendisine minnetarım gerçekten.

selam arkadaşlar. Yardımcı olma amacıyla birşeyler yazmak istedim.bende 94 model orijinal japon üretimi 4runner (Japonya'da Hilux surf olarak bilinir. Ve ruhsata öyle yazar) 3.0 V6 benzinli var.aracta 3.5 inç yükseltme yapılmış. Araç otomotik 4×4 arazi sanzimanli.Normal kullanımda 4×2 arkadan itişli. Araç yükseltilmesine rağmen asfaltta bile yol tutuşu süper. Kaporta ve mekanik olarak benzersiz. Ankara'da otobanda süratli bir şekilde yandan bariyerlere vurdugum halde sağ taraf gitti derken inip baktığımda sadece dodiklerde ufak sıyrıklar olduğunu gördüm.arazi kabiliyeti süper.tek kusur yakıt tüketimi ve 3.0 V6 motorun yedek parça sıkıntısı ve tamir edecek usta sıkıntısı olması. Aracın dizel 3.0 TD ve 2.4 TD ve 2.4 benzinli motorlu olanının böyle bir sıkıntısı yok.bu yüzden ben de motor değişikliği yapmakla uğraşıyorum.aracin yakıt tuketimi LPG de 700 kuruş benzinde bir liranın altına düşürmek imkansız. Bu yüzden 2.4 TD motor arıyorum

selam arkadaşlar. Yardımcı olma amacıyla birşeyler yazmak istedim.bende 94 model orijinal japon üretimi 4runner (Japonya'da Hilux surf olarak bilinir. Ve ruhsata öyle yazar) 3.0 V6 benzinli var.aracta 3.5 inç yükseltme yapılmış. Araç otomotik 4×4 arazi sanzimanli.Normal kullanımda 4×2 arkadan itişli. Araç yükseltilmesine rağmen asfaltta bile yol tutuşu süper. Kaporta ve mekanik olarak benzersiz. Ankara'da otobanda süratli bir şekilde yandan bariyerlere vurdugum halde sağ taraf gitti derken inip baktığımda sadece dodiklerde ufak sıyrıklar olduğunu gördüm.arazi kabiliyeti süper.tek kusur yakıt tüketimi ve 3.0 V6 motorun yedek parça sıkıntısı ve tamir edecek usta sıkıntısı olması. Aracın dizel 3.0 TD ve 2.4 TD ve 2.4 benzinli motorlu olanının böyle bir sıkıntısı yok.bu yüzden ben de motor değişikliği yapmakla uğraşıyorum.aracin yakıt tuketimi LPG de 700 kuruş benzinde bir liranın altına düşürmek imkansız. Bu yüzden 2.4 TD motor arıyorum

Benzinli aracin motorunu dizel ile degistiremiyorsunuz, yada tam tersi diye biliyorum. Ama boyle bir durumunuz olursa sizin motorunuzu almayi dusunebilirim. Yakit degerleriniz bence cok yuksek sanirim araciniz otomatik.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,422
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri