Toyota Hilux 2.8 Radyator Su Eksiltme Sorunu

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ragipkaytan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 6
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 7,622

ragipkaytan

Yeni Üye
Selamlar;
91 model 2.8 toyota hilux arac sahibiyim.
bir sorunum icin yardima ihtiyacim var. radyator yedek su deposuna su basiyor ve geri almiyor. her kullanimda su basip geri almadigi icin radyator su eksiltiyor. radyator yeni degisti. eski radyatorumde ayni sorunu yaptigi ve su kacaklari oldugundan yenisini taktirdim fakat soyledigim nedenden dolayi radyatore her hafta su ilave etmek zorunda kaliyorum. hararet sorunu, yada baska bir sorun yok. baska biryerden su kacagi da yok. ustaya gosterdim nedenini bulamadi. tecrubeli arkadaslardan yardim istiyorum.
ilginiz icin tesekkur ederim.
Ragip Kaytan.

Etiketler
Ynt: Toyota Hilux 2.8 Radyator Su Eksiltme Sorunu

Merhaba,

Radyatör kapağınızdaki yaylı sistem erken açılıp, ısındığı için genleşen suyu tahliye deposuna gönderiyorsa, ihtiyacı olduğunda suyu geri çekmek için yeterli vakuma sahip olmayabilir. Bu durumda da suyu geri çekemez. Yayının gevşememiş olmasını kontrol etmenizde fayda var. Radyatörü değiştirdiğinizde kapağı da yenilediniz mi?

Tahliye deposunun radyatöre giden tarafının tıkanıklığa karşı kontrol edilmesinde de fayda olduğunu düşünüyorum.

Kolay gelsin, selamlar.

radyatörü değiştirirken kapak da değişti. sanırım orjinal bir kapak değil ama yinede basınç tutuyor gibi görünüyor. bugün yeni bir kapak alıp takip edeceğim. birde kapağın basınç oranı 0,9 bar. bir usta 1,1 barlık bir kapak alıp denememi önerdi. bir faydası yada zararı olurmu?

Merhaba,

Eğer zamanınız müsaitse aracı çalıştırıp, tahliye deposuna su aktarımının ne zaman başladığını kontrol ediniz. Hararet göstergeniz normal çalışma ısısına gelmeden, tahliye işleminin de başlamaması gerekir. Kapak basıncını .9' dan 1.1 bara yükseltme zarar vermez ancak, aracınızın .9 kapağının düzgün çalışanını temin etmeniz en doğrusu olur inancındayım.

Ayrıca Ustanızın tavsiyesinin altında yatan mantık da, mevcut kapağınızın basıncı erken boşalttığı yolunda.

İnşallah kapak ile çözüme ulaşırsınız, selamlar.

ilginiz için teşekkürler.

kapağı değiştirdik sanırım sorun çözüldü.

Merhaba,

Rica ederim, basitçe çözüme ulaşmanız sevindirici.

Selamlar.

aynı durum benımde basıma geldı,radyotor su eksıltıyordu, sorunun termostat ta oldugunu dusunuyordum, meger sorun sılındır kapak contasıntaymıs.. yenısı takıldı problem cozuldu..

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,081
Kaydolan Son Üyemiz
ÜMİT YAZDIÇ

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR