Toyota Servis Önerisi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Perfectstranger Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 2
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 4,316

Perfectstranger

Yeni Üye
Herkese merhaba,

Aranıza 2003 VX120 4.0 V6 alarak yeni katıldım. Aracımı yakın bir tanıdığımdan takas üstüne bir miktar para vererek aldım. Eski aracım 2018 Ranger XLT 2.2 A/T 10.000 km idi. Dolayısıyla bu araçla ilgili sorusu olan varsa da yardımcı olabilirim. LC Prado 50.000 km de hiç lpg takılmamış orijinal bir garaj arabası.

Şu anda yakıt tüketimim yarı şehir içinde 14- şehir dışında 110 km ile 11lt. Rangerda ise 11-13 tl Arasındaydı dolayısıyla LPG düşünmüyorum.

Bu aracı almadan önce ikinci el birçok araca baktım en son ilk sahibinden Freelander 2 ye niyetlendim 100.000 tl fiyatı vardı ve bu sayede Sakallı Hüseyin Usta ile tanıştım. Aracı ekspertiz yaptığında ilk sahibinden olsa da şirket aracı olarak hor kullanılmış yağ ve su kaçakları buldu usta dolayısıyla vazgeçtim.

Bu arada Sakallı Hüseyin Usta gerçekten 10 numara bir insan ve usta. Gerçekten tavsiye ediyorum ben hayran kaldım kendisine ve ekibine.

Benim burada sormak istediğim Toyota mekanikten iyi derece anlayan ,ayni zamanda hafif off road donanımı yapabilecek gerçek usta arıyorum. Ben bu aracımı ölene kadar kısmetse kullanmak istiyorum. Dolayısıyla iyi bakmak ve güzel bir şekilde de modifiye etmek istiyorum.Şimdiden çok teşekkürler.

Etiketler
Herkese merhaba,

Aranıza 2003 VX120 4.0 V6 alarak yeni katıldım. Aracımı yakın bir tanıdığımdan takas üstüne bir miktar para vererek aldım. Eski aracım 2018 Ranger XLT 2.2 A/T 10.000 km idi. Dolayısıyla bu araçla ilgili sorusu olan varsa da yardımcı olabilirim. LC Prado 50.000 km de hiç lpg takılmamış orijinal bir garaj arabası.

Şu anda yakıt tüketimim yarı şehir içinde 14- şehir dışında 110 km ile 11lt. Rangerda ise 11-13 tl Arasındaydı dolayısıyla LPG düşünmüyorum.

Bu aracı almadan önce ikinci el birçok araca baktım en son ilk sahibinden Freelander 2 ye niyetlendim 100.000 tl fiyatı vardı ve bu sayede Sakallı Hüseyin Usta ile tanıştım. Aracı ekspertiz yaptığında ilk sahibinden olsa da şirket aracı olarak hor kullanılmış yağ ve su kaçakları buldu usta dolayısıyla vazgeçtim.

Bu arada Sakallı Hüseyin Usta gerçekten 10 numara bir insan ve usta. Gerçekten tavsiye ediyorum ben hayran kaldım kendisine ve ekibine.

Benim burada sormak istediğim Toyota mekanikten iyi derece anlayan ,ayni zamanda hafif off road donanımı yapabilecek gerçek usta arıyorum. Ben bu aracımı ölene kadar kısmetse kullanmak istiyorum. Dolayısıyla iyi bakmak ve güzel bir şekilde de modifiye etmek istiyorum.Şimdiden çok teşekkürler.
aracınız hayırlı olsun
yükseltme işini bilmem ama bakım için toyotronic mithat usta ile bir görüşün derim

diğer yandan araç benzinli ve 110 km hızda 11 litre mi yakıyor?
bu yol bilgisayarı değeri mi yoksa ful depo ölçüm mü?
rakam inanılmaz düşük geldi de, hatta fabrika verisinden bile düşük.

Çok teşekkürler tavsiye ettiğiniz için. Normalde araçlarımı çok agresif kullanırım . Duster dizel var Edc 4x2 onda bile 6 litre ortalama var ancak Lc Pradoyu çok dikkatli ve yavaş kullanıyorum . Örneğin 300 m ötede kırmızı ışık varsa gazı bırakıyorum yavaş yavaş min gaz fren yaparak kullanıyorum . yoğun trafikte 17 lt, (Boğaz köprüsü değil) şehir dışı 100-110 km hızla11-12 lt ,karma 13-14 lt yol bilgisayar verisi var. Daha depo ölçümü yapamadım

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,072
Kaydolan Son Üyemiz
egedeba

Çevrimiçi üyeler

Geri