Trac Bursa, Keşiştepe 145.700 MHZ Rolesi tüm Marmara ve Kuzey Ege de yayında...

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan bluedreamms Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 11
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 5,279

bluedreamms

Kamp I
Amatörlük böyle bir şey işte...

Emeği geçenlere, Bursa Trac Başkan' ı Sn. Ali Karabaş nezdinde teşekkür ediyorum.
Çok güzel bir iş yaptılar....
Tüm Radyo Amatörlerine duyurulur.

http://bursatrac.org/?SyfNmb=1&pt=Anasayfa

145700 role kapsama alan

Etiketler
Ynt: Trac Bursa, Keşiştepe 145.700 MHZ Rolesi tüm Marmara ve Kuzey Ege de yayında...

çok güzel bir haber emeği geçen arkadaşlara teşekkürler...

Ynt: Trac Bursa, Keşiştepe 145.700 MHZ Rolesi tüm Marmara ve Kuzey Ege de yayında...

bluedreamms' Alıntı:
Sn Bozoğlu,
Uşak' tan girebiliyormusunuz? :smiley:
dün mesajımı yazdık tan sonra denemiştim frekans 145.700 ton:114.8 malesef geri dönüş alamadım..

bozoglu' Alıntı:
dün mesajımı yazdık tan sonra denemiştim frekans 145.700 ton:114.8 malesef geri dönüş alamadım..

İzmir, Kütahya, Balıkesir gibi yerlerden geri dönüşler alındı... İstanbul' u saymıyorum bile.... :smiley:

Kontrolünüze devam ederseniz sevinirim...

bluedreamms' Alıntı:
İzmir, Kütahya, Balıkesir gibi yerlerden geri dönüşler alındı... İstanbul' u saymıyorum bile.... :smiley:

Kontrolünüze devam ederseniz sevinirim...
denemeye devam edicem ınsallah olur...

Slm Tavşanlı merkezde el cihazıyla denedim 145.700 sadece cızırtı geliyor çağrıları alamadım.

Emeğinize sağlık,ben Kocaeli merkezden cızırtılı olarak duyuyorum ara sıra,yüksek bir yere çıkıp denediğimde tekrar bildiririm.

abbasyolcu444' Alıntı:
Slm Tavşanlı merkezde el cihazıyla denedim 145.700 sadece cızırtı geliyor çağrıları alamadım.

Kütahya rolesi 439150 ile Bursa Keşiştepe rolesi birlikte çalışmaktadır....

Ayrca, Eskişehir rolesi zaman zaman Kütahya' ya enterfere yapmakatadır...

el cihazıyla ben Tavşanlıdan Kütahya yı dinleyemiyorum yüksek bir yere çıkmam gerekiyor

Yaklaşık bir aydır roleden verim almakta güçlükler yaşandı.

1. Çok şiddetli bir yağmur günü rolenin anteni eridi....
Yıldırım düştüğü akla gelsede, rolenin kurulup faaliyete geçmesinde büyük emekleri olana Sn. Resul Kamçı cihazın zarar görmemesi nedeniyle statik elektrik kanısına vardı.
Tamir edildi tekrar çalıştırıldı
2. Geçen hafta yağan kar ve havanın soğumasından sonra anten direği yan bağlantı çelik gergi halatlarından biri kopunca devrildi.
E tabii 2400 metre rakım var.....
Nedeni donma olarak düşündü arkadaşlar.
Şu an itibarı ile role çalışıyor. Bu gün arkadaşlar karda dağa çıktı ve tamir ettiler....
Kendilerine teşekkür ediyorum....
Gerçek amatör, bu arkadaşlar.....

Rolenin kurulduğu gün çekilen bir fotoğraf..... (Yaklaşık bir ay önce)

Kesistepe

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.