Trafik Cezası...

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan efe_41 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 65
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 24,133

efe_41

Kamp II
Yer
kocaeli /maşukiye
Yeni kanunLa beraber ilk trafik cezamı yedim.. aracın camLarı koyu filmli oLduğundan durduruldum.. ehliyet ve ruhsatı aLdı fiLmleri sök şubeden aL dedi.. itirarazsız okey memur bey tabiki dedim.. Fimleri söküp qittim ruhsatı aLdım ve içinde 170 YTL ceza tutanağını gördüm.. Yaptığı tamamen ayıp. Filmleri sök yeter dedi ama cezada yazmış.. Onu geçtim bu oLay ara bi sokakta oluyor düşünün yani parke bi yol.. ewde internetten tutanakraki ceza maddelerine bakınca gördümki emniyet kemeri takmıyorum diyede ceza yazmış.. El insaf diyorum yaa cam filmi için durduruyosun sök gel ewrakları al diosn itirazsız söküyoruz.. söküp 115 Lira cezada yiyorum, ve ne alakaysa ara parke bi sokakta kemer takılı değil diye 55 lira ceza yiorum.. bunu yani görevlerii. bence çok haksız bişe..

Etiketler

Ynt: Trafik Cezası...

cezaya hak etiğim bişey değildi.. en azından emniyet kemeri.. şimdi asayiş şubeye gidiyoRum, cezayı kesen polisi bulup ; madem ben emniyet kemeri takmıyordum ve ceza yedim.. sen neden kask takmıyordun diye sorcam..

bence hiç sorma beni takip edip kırmızı ışıkta geçen trafik polisine sen neden kırmızı ışıkta geçtin diye sordum ceza 2 katına çıktı :smiley:

yücel' Alıntı:
bence hiç sorma beni takip edip kırmızı ışıkta geçen trafik polisine sen neden kırmızı ışıkta geçtin diye sordum ceza 2 katına çıktı :smiley:
ceza nasıl olsa kesildi artamaz.. ve defenderle qitmicem. gidersem birkaç bişey daha bulur arabada.. meselaa tepede 4 adet sis lambası ve tepe lambası var, aracın içinde 7 ton siren var, ön tampon vince göre yapıldığından 3 mm sac.. aLLahtan onlara takmadıda :smiley:

aracını pazar günü gördüm efe, baya yakışıklı duruyordu, iki araç geçtiğimizden duramadım öndeki araç işaretimi algılamadığından devam ettim bir dahaki gelişimde uğrayacağım, mermeri sıcak tut :smiley:

bazen trafik polisleri plakayı arkadaşlarına söyleyebiliyor

misal eminönünde trafik polisiyle tartıştık, yeşilköyde ceza yedik bir saat sonra :smiley:
bence birşey sorma konu kapansın yoksa senden çok ekmek çıkar onlara :smiley:

uğrasaydınız keşke.. mermer sürekli sıcak merak etmeyin :smiley:
doĞru asLında teşkilatla uğraşılmaz.. neyse ben gidip şu cezayı yatırayım :smiley:

Türkiye'nin sosyal(!) bir hukuk(!) devleti olduğunun kanıtı... Ben de üç hafta kadar önce alakasız bir yerde emniyet kemeri takmadığım için ceza yemiştim. Trafik polislerinin görev, yetki ve sorumlulukları herhalde Emniyet Genel Müdürlüğü'nden çok Maliye Bakanlığı tarafından belirleniyor.

Sedat unun yanıtını vermiş '' Hükümet kasayı doldurun '' demiş arkadaşlar, boş geçmezler artık , dikkatli olalım ya da dikkatli olalım ;)

Ben emniyet kemerinden dolayı ceza yediğimden beridir (3 hafta oldu) hep kemer takıyorum dağda bile kemer takmayınca insan bir hoş oluyor. Ya karşı dereden geçerken karşıma polis çıkarsa diye rahatsız oluyorum :D :D

bu arada hadi polisleri geçtik de 5 dakikalığına denemeye bıraktığım telsizleri elektronikçiden almak için bir apartmanın park girişine bıraktığım arabayı döndüğümde apartmandaki fahri trafik müfettişine şikayet eden apartman sakinlerini ve olayı görmeden plakama ceza yazan yurdum fahri kertişine saygı sevgi hürmet ve bilumum barış sözcüklerini fısıldıyorum. Sizler olmasanız kemal akıtan amcan bizim maaşımızı nasıl öderdi ? Sizleri seviyorum.

Fahri müfettişlerinin yetkilerini kötüye kullanma oranı iyiye kullanma oranının üstüne çıkınca birçok yeni uygulama getirdiler. Mesela o müfettişin tutanağına itiraz edilebilir ve hatta tam içeriğini bilmiyorum ama sanırım sıfatı bile elinden alınabilir...

Ülkemizde yıllık bazda yapılan bütçelerde ''Trafik cezalarından elde edilen gelirler'' diye bir hane oldukça bu hane hedeflerine ulaşmak için dönem dönem bu tür uygulamalara malesef gidilmektedir.
Önümde sarıda geçen bir polisin arkasından geçip, yine aynı ekip otosu tarafından durdurulan birisi olarak, sen geçersen bende geçerim sözüm polis arkadaşlar tarafından pek sevilmedi ve diğer örnekler gibi gereği yapıldı :p Emsal göstermenizi tavsiye etmiyorum. ;D

Size başımdan geçen bir olayı anlatmak istiyorum.

Bir gece annem, babam ile birlikte eve dönerken alkol kontrolü için durduruldum, polis memuru üfleme aparatını değiştirmedi ve bana uzattı ben de önce aparatı değiştirin sonra üfleyeyim dedim ama yanlış yapmışım benimle hem tartışmaya başladı hem de ceza yazmış , cezam daha sonra adresime geldi.

Nereye ve ne itirazı yapacağız arkadaşlar, mahkemeye itiraz etsem çok uğraşacağım bir de cezadan daha çok masraf ödeyeceğim :smiley: kuzu kuzu cezayı ödedim tabii.

Memurla tartısma arkadasım :smiley: Yassah dedik iste :smiley::smiley:
Saka bir yana pek fırsat vermemek lazım. Standart dısı, ruhsata isli olmayan hersey potansiyel ceza nedeni, cam filmi, egsoz, ekstra ısıklar, tamponlar, vincler, vs vs.

Emniyet kemeri konusuna gelince sahsen ben bunu destekliyorum, bugün pek cok avrupa ülkesinde arka koltukta dahi kemer takmak zorunluyken kemer yüzünden ceza yedim diye sitem etmek bence biraz haksızlık.

TARIKK' Alıntı:
Emniyet kemeri konusuna gelince sahsen ben bunu destekliyorum, bugün pek cok avrupa ülkesinde arka koltukta dahi kemer takmak zorunluyken kemer yüzünden ceza yedim diye sitem etmek bence biraz haksızlık.

+1

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR