Trafik Sigortası Hakkında

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Yunus Can Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 6
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 15,954

Yunus Can

Yeni Üye
Arkadaşlar merhaba ,

Cj5imizi trafik sigortası yapmak istedik fakat cj5 olarak devlet bu statüden kaldırmış wrangler olarak sigortaladılar

motor hacmi 4000 motor olarak yaptılar fakat benim aracım ruhsatta 1500 motor olarak geçiyordu bir problem olmaz dediler .

En kötü yanı ise cj5imi eşimin üstüne yaptım ilk arabası olduğu ve 90 doğumlu olduğu için 680 tl tuttu içim yandı :(

bu fiyatı düşürmenin bir yolu var mı ?

Etiketler
Ynt: Trafik Sigortası Hakkında

s.a.bende bu gün yaptırdım sigortayı.benım arac 1982 model cj8.bizde wrangler olrak işaretledikçünkü cj serisini kaldırmış devlet gözükmüyor sistemde.ben istanbulda oturuyorum fakat arcı muğladan aldım yani 48 plaka.bu yüzden 232 tl ödedim.

a.s sigorta şirketinin adı ne bende bir arayıp sorayım ya olmadı iptal ettiricem resmen dolandırıldım ya

Trafik sigortası ücretlendirmesi kasko gibi serbest oldu artık biliyorsunuz. Farklı firmalarda 100TL ye kadar oynamaya şahit oldum. Ayrıca biliyorsunuz trafik sigortası sizin değil karşı tarafın masrafını karşılıyor. İllada bildik markası kuvvetli firmalara yaptıracağım diye daha fazla ödeme yapmayın. Fakat sahte trafik sigortasına da dikkat edin. Sigortacılar bu sıralar sıksık sahta trafik sigortaları için uyarılar yapıyor...

nette sorun vardı geç yazıyorum kusra bakmayın.axa sigortadan yaptırdım.dediğim fiyatta yaptırdım.yaklaşık 8 yıllık sigortacımız.

Yunus Can' Alıntı:
Arkadaşlar merhaba ,

Cj5imizi trafik sigortası yapmak istedik fakat cj5 olarak devlet bu statüden kaldırmış wrangler olarak sigortaladılar

motor hacmi 4000 motor olarak yaptılar fakat benim aracım ruhsatta 1500 motor olarak geçiyordu bir problem olmaz dediler .

En kötü yanı ise cj5imi eşimin üstüne yaptım ilk arabası olduğu ve 90 doğumlu olduğu için 680 tl tuttu içim yandı :(

bu fiyatı düşürmenin bir yolu var mı ?

Merhaba;
Branşımla ilgili konu başlıklarına mümkün olduğunca yanıt vermeye çalışıyorum konu üzerinden oldukça zaman geçmiş ama en azından bilgilerimizi paylaşalım.
1-Motor hacmi sigortada fiyatı etkileyici bir unsur olmadığı ve size kaza anında ödemede sıkıntı yapmayacağı için sıkıntı olmaz demişlerdir zira aracınız tramerde artık gözükmediği için emsal bir aracın motor hacmi baz alınmış.
2-Aracınızı 90 doğumlu eşiniz üzerine yapmanız ve kendisinin ilk aracı olması rakamı arttıran en önemli unsur eğerki o tarihte bu yazıyı görmüş olsaydım yaşça büyük ve daha önce sattığı araçtan hasarsızlık indirimi olan birisi(baba,kayınpeder vs) üzerine satış yapın derdim zira rakamınızı oldukça düşürürdü bu durum.
Şuanki durumunuzun ne olduğunu bilemiyorum ama bu saatten sonra bir sonraki poliçe fiyatını düşürmek için yapılması gereken aracın hasarsızlığını korumak ve piyasadaki pek çok firmadan uygun fiyat almak.Biz motokaravanlarda Ankara Sigorta'dan çok uygun rakam alabiliyoruz artık.Sizin aracınız özelinde de hangi firma en uygunu veriyor araştırmak lazım.
Umarım yardımım dokunmuştur.
Sormak istediğiniz tüm sorular için aşağıdaki iletişim bilgilerimden dönüş yapabilirsiniz.
Saygılarımla

Birden fazla sigorta şirketiyle çalışan yerler var. Sigorta yaptırırken fiyat karşılaştırmasını daha kolay yapmak için kullanılabilir. Ayrıca sahte sigorta şirketlerine karşı da önlem alınmış da olunur. Çalıştıkları şirketlere dikkat ediyorlardır.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,082
Kaydolan Son Üyemiz
Tsow

Geri