Trajikomik Arıza Ile Kalkışta Gaz Almama Siyah Duman

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan DirtDiver Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 6
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 2,269

DirtDiver

Ana Kamp
Merhaba,

Aracım Jeep KJ 2006 Limited 2.8 CRD

Trajikomik bir sorun ile karşı karşıyayız. Aracımı oto yıkamaya verdim. Güzel yıkamışlar, sonrasında arabayı çalıştırmamla son gaz araba son devire kadar gaz bastı şaşırdım stop ettim. Bir de ne göreyim? Biliyorsunuz bizim araçların orjinal paspasları bagaj havuzu gibi sağlam plastikten. Aracı yıkayan arkadaş paspası yıkayıp yerleştirirken gaz pedalının üstüne koymuş son gaz basılı kalmış tabi bu yıkama sürecinde muhtemelen o pedal yakıtta pompalamış.

Şimdi aracım kalkışlarda, devir düşükken ani hızlanmak istediğimde biraz gaz verdiğimde boğuluyor, siyah duman atıyor ve zorlarsam tak tak tak tak diye bir ses geliyor. 2000 deviri geçmiyor boğulurken. Bir süre sonra açılıyor.

Sonrasında yavaş gaz vererek veya araç hızlıysa zorlanmıyorsa hızlanıyor devir alıyor problem olmuyor.

Enjeksiyon mu? Turbo mu? Yakıt pompası mı? bu üçgendeyim günlerdir, sizlere de danışmak istedim :smiley:

Selamlar

Bir ihtimal daha söyleyerek okeye dördüncü olsun. ;)

Hava filitresi tıkanmış olabilir.
Soruna basit çözümden başlamanız daha az maliyetli olur sizin için.
@kartalveat

Durum bu şekilde birazdan bir hava filtresi alıp deneyeceğim sonuçları bildireyim :smiley:)

Kj 2

Kj

@kartalveat

malesef hava filtresini değiştirdim çok az bir rahatlama oldu ama yine yapmaya devam ediyor. Turbo hortumlarını da kontrol ettim herhangi bir patlama yok. Ama bir umuttu :smiley:) teşekkür ederim tekrar.

Gene ucuz ve kolay yöntemlerden gidelim.
Turbo hortumununu kontrol ettiğiniz gibi hava horttumunu kontrol ettiniz mi? delik,yarık vs de sonuçta etki edecektir.
Enjektör ve varsa DPFniz temizleyici katkı malzemelerini kullanarak değişim olup olmadığını gözlemleyin.Katkıları ekleyince hemen sonuç vermiyor belirli kullanım sonrasında etkisi gözlenebilir.
Bunlarla da sonuç değişmedi ise pahalı ve kaliteli usta bulma süreciniz başlıyor demektir.
EGR kontol ve temizliği,enjektör kontrol ,temizlikleri gibi işler bilgisayarlı cihazları olan iyi usta gerektiriyor

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR