Trekking Grupları (Marmara)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ceranus Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 110
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 96,961

Etiketler
Ynt: Trekking Grupları (Marmara)

Merhabalar. Marmara civarında Bursa:smiley:

Budak adı altında faaliyetlere katılmak isteyen arkadaşlarımız dağcılık bölümünden kulüpler bölümüne girerek forumdan BUDAK kulübüyle ilgili bilgiler alabilirler.

Burada da bi kaç şey anlatmak isterim. Budak adı altında bir çok faaliyette bulunabiliriz. Yeri gelir uzun soluklu günübirlik yürüyüşler, kamplı yürüyüşler, zirve tırmanışları, kaya tırmanışları, kafa kampları:smiley: eğlence tarzında yani. Aslında anlatmakla bitmez.

Daha ciddi bi anlatım gormek isterseniz, dediğim bölümden ufak açıklamalarla kulübümüzün amacını okuduktan sonra sitemizide ziyaret edebilirsiniz.

Yollarınız hep açık, gezmeye ve görmeye zamanınızın bol olması dileğiyle:smiley:

www.budak.org.tr

Ana Kamp Dağcılık ve Doğa Sporları Grubu

www.dogasporlari.web.tr

Kocaeli ve istanbul doğa yürüyüşü organizasyonları, Kocaeli doğa yürüyüşü parkurları, istanbul doğa yürüyüşü alanları, çadır kampı alanları, ourdoor rekreasyonları, kaya tırmanışı, mağaracılık...

Mutlaka sitemizi ziyaret etmelisiniz.

Ablem gif

Selam Anakamp doğa sporları adresi için tsk. güzel organizasyonlar yapılmış inceledikçe gezler hakkında daha çok bilgim olacak tsk.

Günlük tarih ve mekan tanıtım gibi bir etkinlik için Etkinlikler Sayfasında ki Sanat - Kültür ve Fotoğraf alt başlıklarına bakar mısınız ;

Etkinlikler Ana Sayfası : http://www.gezenbilir.com/index.php?board=41.0

Fotoğraf ve Gezi Etkinlikleri Sayfası ; http://www.gezenbilir.com/index.php?board=268.0

Kültür ve Sanat Etkinlikleri Sayfası : http://www.gezenbilir.com/index.php?board=311.0

Yapmayı düşündüğünüz etkinlikleri bu sayfalarda duyurup katılım olmasını isteyebilirsiniz arkadaşlar.

Merhaba;
Doğa yürüyüşü yapanlar Dünyanın en şanslı insanları olduğunu düşünüyorum,bende bu şanslılardanım.
Dağlar insana özgürlük,paylaşma ve yardımlaşmayı öğretir.Baharda doğanın nasıl canlandığınıadım adım gözlesiniz,
yazın insanların hoyratça kirletmesine rağmen nimetlerini bize cömertce sunar.Sonbahar gelince insanlara sunduğu
nimetlerden yorgun düşer ve hertaf sararır bu bile apayrı görsel güzellik sunar.
Kış insanların yıl boyunca kirlettiklerini örter ve beyaz gelinliğini giyer herşeye rağmen bahara hazırlık yapar.
Bunun için şanslıyız bunları görüyoruz,temiz,paylaşan,yardımlaşan bir dünya için doğa yürüyüşüne çıkanların
sayısını arttırmalıyız. Saygı ve sevgilerimle.

merhabalar
trekking için daha önce hiç yapmamış birisine öneriler ne olabilir?istanbuldayım burdaki arkadaşların org. tarihlerini ve takibini nerden öğrenebilirim teşekkürler

İzmir ankara son derece aktif ben de yeni katılımcıyım istanbul da etkinlik olmaması ilginç.Neyse yağmurlardandır belki..
pebru' Alıntı:
Merhabalar. Bu hafta İstanbul'da trekking organizasyonu var mı acaba? Etkinlik takviminde göremedim.

Arkadaşlar bu organizasyon işleriyle kim ilgileniyor bilen varmı.üyeler kendileri bireysel olarak gezi düzenleyebiliyor mu

Merhaba,
Bende İstanbul'da trekking etkinliği olmamasını tuhaf buluyorum. Doğa yürüyüşü konusunda özellikle İzmir çok aktif. Siteden takip etiiğim kadarıyla bunda Sayın Murat ÖZ (TezzMertek) gibi iyi bir organizatöre sahip olmaları büyük etken. İstanbul'a da böyle bir organizatör gerekiyor bence. İiyi bir organizatörle Gezenbilir İstanbul Doğa Yürüyüş (Trekking) Grubu oluşturulabileceğini ayrıca Ankara ve İzmir'in konu ile ilgili tavsiyelerinin de faydalı olacağını düşünüyorum.
Saygılar,

selam, cok aradım cok arastırdım , bir kac güzel yer var trek icin, bir iki haftaya bir organizasyon yababilirim ( klavyemde birkac harf yok kusura bakmayın) bunun icinilk once sirketimizde birdeneme yabacağız ve eger güzel birseyler olursa size de fotolar esliğinde bilgi vereceğim, az sabır =)

İstanbul'lu doğa severlere güzel bir trekking turu düzenleyecek organizatör olmaması çok kötü.
Hava şartları müsaitken bir tura katılmak ne güzel olurdu. İzmit-Sakarya yaylaları bu günlerde harikadır.
Vakti olan bir arkadaş şu organizasyonu yapabilse keşke...

Sakarya

Sakarya Krcayaylas

Bana göre İzmit Yuvacık Baraj üstündeki parkurlar için aslında tur ve organizatöre ihtiyaç yok. Kendiniz yöreye ulaşım sorununu çözerseniz, parkurların çoğu tabelalar ile belirlenmiş ve kolay parkurlar. Elbette bilmediğiniz yolllara hazırlıksız girmeyin. Geçen hafta menekşe yaylasındaydım. Renkler çok güzel, tavsiye ediyorum.

Trekist Sıra Dışı Etkinlikler Gurubu(kuruluş 2002)
Grupta yürüyüş,kamp, keşif, doğa ve kültür gezi,rafting,dalış, mağaracılık, kanyonculuk, dağcılık gibi doğa aktivitelerinin anı ve fotoları paylaşılmaktadır

www.trekist.com

Trekist Sıra Dışı Etkinlikler Grubu facebook

merabalar yakın zamanda istanbul yada civarında biskletle doğa gezisi yapmak isteyen arkadaşlar varsa bana ulaşırsanız sevinirim çunku 1 veya 2 günlük bisikletle doğa gezisi yapmak istiyorum ne kadar çok kişi katılırsa okadar güzel olur saygılarımla

yarum sizin darlık barajı kolu dereli mevkii buraya bisikletle gitmek olağan üstü

18062010 018

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,382
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR