Türk Malı Arazi Aracı ( TURKAR)

Etiketler

Hadi tasarım iğrenç, lastikler burdan gözüktüğü kadar pejo partner lastiği kadar duruyo.Arazi aracı demiş altında minnacık lastikler.İç mekanda da Allahım yarabbim o koltuk kılıfları ne öyle ? O nasıl bir desen ? Yahu düz gri kumaş yapsan bile çok daha güzel gözükürdü..

ya eminmisiniz bunu biz mi yaptık gezenbilire sorsalardı daha iyi bişey çıkardı :-[
sert bi frende sağda oturan camdan çıkar şoför kullanılmaz hale gelir gibi

Merhaba ;
Burada yazacaklarım birilerini kızdıracak ama... :mad:

Kusura bakmasınlar

Bu araçtan arazi aracı olmaz , hele askeriyede hiç kullanılmaz,
Amerika HUMMER'ı yaparken Önce devrilmeme konusunu, daha sonra yere oturmasını , daha sonra manevra kabiliyetini düşündü. :-[

şimdi siiz bu aracı alıp , arkasını vagoner veya karavan yapıp , yola çıkarmısınız , DİNGİL AÇIKLIĞI ( DİFERANSİYEL ) ile KASA MESAFESİ oranının zorlandığı , hatta en ufak bir tepede dahi aynı anda en az 25 DERECE yattığını düşündüğünüz bir aracın AĞIRLIK MERKEZİNİ nasıl garantileyeceksiniz.. :-\

eğer böyle bir matematik veya fizik formülü biliyor iseniz bana da söyleyin bende öğreneyim... :eek:

HAVALELİ YÜK prensibinde MAN öndedir..
MAN ŞÖFÖRLERİ " Elin yere değene kadar yükle " derler..
ona göre düşünün bu araçta eliniz yere ne zaman değer..??? ;D

Bu araçtan ancak şehir içi, çöp toplama, ufak taşıma , köyler arasında hafriyat ( zıplamayı sevenler için ) , kısacası Traktörden daha tehlikeli bir araç sevenler için , OFF ROAD aracı olabilir.

http://a2.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/12325_383142620935_272277375935_4347821_2985439_n.jpg
http://a4.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/21966_272324650935_272277375935_3860876_3040771_n.jpg
http://a1.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/21966_274899645935_272277375935_3868420_1127363_n.jpg
http://a2.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/12325_383131910935_272277375935_4347695_4870086_n.jpg
Saygılarımla
Ali AKSOY
www.turkeyradiooperators.org

ilk yapım olduğu için pek hoş olmamış gibi görünsede sonraki modelleri daha görsel ve güvenilir olabilir hemen karamsar olmamak lazım devrim otomobilimizdede benzer sıkıntı olmöuştu devrim otomobil seri üretime geçilebilseydi mersedesi olmasada klasman olarak bazı aracları sollardı /ayrıca 650 cc lik vede üstü,hasarlı motor nerden bulurum monotracer veya t-rex car isimli bi araç var ona benzer bişeyler deneyeceğim

açıkçası ne kadarının türk olduğu şüpelide olsa denenmiş olmasından memnunum...bununla birlikte maalesef tipi hiç güven vermiyor..hintlilerin mahindrasına bakıyosun araç beni araziye sok der gibi duruyo..buna bakıyosun benden uzak dur diyiyor...hintliler kadar olamıyoruz...aracın tipine bakınca sanki küçük bir kamyonet gibi duruyor...oysa 2,5 ton luk ve 2300 motora sahip...motoru zayi etmişler....keşke görünüşü gibi küçük motorlu hafif bişe yapsalardı hiç değilse köy yerlerinde eşek yerine kullanılırdı...hatta ne yalan söyliyim ilk gördüğümde babama aliyim bağ bahçeye gitsin diye düşündüm.(bugy tarzı bir şey almak istiyordum)...meyer bildiğin arabaymış.!!!....hiç değilse ön kabini biraz alçak yapsalar belki biraz güzel dururmuş..koca kafasıyla lastikleride iyice küçük gösteriyo...neyse bunu yapsınlar belki daha sonra biraz geliştirirler..tabi eğer ilk üretimden zarar edip fabrikayı kapatmazlarsa.....

yanlış hatırlamıyorsam bu araçla ilgili 3 veya 4 kez aynı konu acılmış oldu buda ayrı bir rekor bence :smiley:)

arabaya çok hakaret ettim ..şimdi kendimi suçlu hissediyorum...kataloğundan sizin için bir iki alıntı verip vicdanımı rahatlatayım :smiley:
[attachment=1][attachment=2][attachment=3]

Adsz

Adsz2

Adsz3

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri