Türkiye de saldırıya uğrayan bisikletli çifte yardım.

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan yabanturk Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 17
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 4,833

yabanturk

Kamp I
Web
www.yabanturk.tr.gg
merhaba arkadaşlar bu sabah zirve dağcılık grubumuzdan posta kutuma gelen bir iletiyi duyarsız kalmayacağımızı düşündüğüm için '' utanarak ''sizlerle paylaşmak istiyorum .

Yaban TÜRK .
- Alıntılanan metni gizle -

Merhaba dostlar,
Onlar "Jean ve Claire,"
Yaklaşık 4 aydır yoldalar , Fransanın Atlas okyanusu kıyılarından başlamışlar, balkanlar üzerinden Türkiye'ye gelmişler.
Onlara tesadüfen İznik'te bir internet kafede rastladım.
Hala yeteri kadar olmayan ingilizcem ile biraz sohbet ettikten sonra bu gençlerin dışarıda kalmalarına herzamanki gibi gönlüm razı olmadı ve eve davet ettim.
Beraber yemek yedik, sohbet ettik, Oğlumla beraber oyunlar oynadık, güzergahları hakkında konuştuk, onlara iran dan bir kaç adres ve bende kalmış bir kaç harita vererek yardımcı olmaya çalıştım.

DSC 0136 resize 1
DSC 0138 resize 1
Bardaklar boş merak etmeyin. :smiley:
DSC 0139 resize
DSC 0140 resize 1
Tandem ve bizim bisikletler bir arada.
DSC 0141 resize 1

Herşey buraya kadar güzel ancak,
Bu arkadaşların Türkiye macerası ne yazık ki güzel devam etmedi.
Eskişehir'in Sarıcakaya ilçesi yakınlarında 3 tane ... nın saldırısına uğramışlar. :boese157: :boese157: :mad:
Jean ın kafasına 14 dikiş atılmış ve
Paralarını, kameralarını kaybettiler. Cleire bir şekilde kaçıp, yola koşarak bir kamyonu durdurmayı başarmış ve yakındaki jandarmaya kadar ulaşabilmiş.

KOPYAS1

GAZETE HABERİ

Eskişehir'de bisikletleriyle dünya turuna çıkan iki Fransız uyruklu turisti darp ettikten sonra paralarını ve fotoğraf makinesini gasp ettikleri iddia edilen 3 şüpheli yakalandı.
AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, Fransız turistler Pierre Langry ile arkadaşı Claire Carbonnel, Sarıcakaya ilçesine bağlı Düzköy civarında kamp yapmak için mola verdikleri sırada şüpheli 3 kişi tarafından darbe dilip üzerlerinde bulunan Avro, Türk lirası ile fotoğraf makinesi gasp edildi.
Yaralanan iki turist kendi imkanlarıyla Mayıslar köyüne gelerek vatandaşlardan yardım istediler. Yaralanan Fransız turistler 112 Acil Servis ekipleri tarafından Yunusemre Devlet Hastanesine kaldırıldı.
İhbar üzerine olay yerine gelen jandarma ekipleri, gasp ve yaralama olayına karışıp kaçan şüpheliler, D.Ö. (22), Ö.G. (20) ile E.G'yi (23) Bolu'nun Göynük ilçesine bağlı Gürpınar köyü Fakılar Mahallesi'ndeki evlerinde yakaladı.
Gözaltına alınan 3 şüphelinin sorgulanın devam ettiği bildirildi. Öte yandan tedavileri tamamlanan 2 Fransız turist Sarıcakaya ilçesinde belediye ait otelde misafir ediliyor.

Tabi şimdi ben olayın üzerinden günler geçmesine rağmen hala köpürüyorum , sizinde aynı şeyi hissettiğinize eminim. bu kısmı uzatmayayım....
Yüreğimizi serinleten haberler ise şunlar , ismi geçen ilçedeki herkes seferber olmuş, 1 hafta kadar belediye otelinde misafir edilmişler, bir restaurantta sabah akşam ücretisiz karınlarını doyurmuşlar, Jandarma saldıran ......... ları yakalamış ve ilçenin sayın kaymakamı jean ve cleire ile çok yakından ilgilenmiş.
Evet kızmayı bırakıp bir şeyler yapmamız lazım.
Böyle bir olaydan sonra yolculuklarına devam etme kararı almaları ne kadar zor olmuştur tahmin edersiniz. Öncelikle tandem yerine artık iki bisiklet ile devam etmek istiyorlar.

1- tandem i fransa ya geri gönderecek bir şirket, tanıdık yada bir yol bilen varsa lütfen buraya yazsın.

2- tandem i burada satabilirlerse geri göndermek yerine bu yolu da tercih edebileceklerini söylediler. 2500 euro gibi bir fiyata malolmuş onlara. Çok daha aşağısına vermeye razılar. Soralım soruşturalım, tandem arayan arkadaşlarınıza sorun lütfen.

3- Türkiye de devam ettikleri sürece, bu arkdaşlara yolları üzerinde güvenli yerler sağlayarak bu iğrenç olayı unutmalarını sağlamaya çalışalım.

4- Özellikle Fransızcası olan arkadaşlar mail ile ulaşarak güvende olduklarını hissetirmeli ve üzüntülerimizi bildirmeliyiz.

Herkesten yardım ve destek bekliyorum.

Arkadaşların siteleri

http://champ-libre.blogspot.com

Soner Sarıhan

RETYFKUGLLLLLLLLLLLLHJ

Etiketler

Ynt: Türkiye de saldırıya uğrayan bisikletli çifte yardım.

merhaba bizler kendilerine mail atıp eğer rotalarının üzerindeysek kendilerini ağırlamak konuk etmek ve teknik ekipman desteği vermeyi arzuluyoruz.

bu arada minik bir hatırlatmada bulunmak istiyorum diğer arkadaşlarımızada
google chrome proğramını indirip sayfalarınızı açarsanız yabancı bir site adresini açtığında anında türkçeye çeviriyor . mesala ben fransızca bilmiyorum ama bana çok yardımcı oldu :smiley:

BKZ :
http://www.google.com/chrome/index.html?hl=tr&brand=CHMA&utm_campaign=tr&utm_source=tr-ha-emea-tr-bk&utm_medium=ha

FRANSIZ ARKADAŞLARIN MAİL ADRESLERİ :

"Jean ve Claire,"
2roues2tetes@gmail.com

şimdiden gezgin dostlarımıza ilgi ve desteğinizden ötürü ben teşekkür ederim :smiley:

yaban TÜRK

Açıkçası rotaları üzerinde ağırlayabileceğim bir evim veya teknik destek verebileceğim bir konu maalsef yok.

Ama az önce mesaj gönderdim. Alanya tarafına yolları düşerse evimi açabilirim diye.

Elimizden geen maalesef budur. Ama takibe devam edeceğim.

Rotalarını inceledim de cesur insanlar arkadaş. Yazmak dahi bir insan olarak beni utandırıyor ama eşi ile beraber bir bisiklet üstünde oraları geçmek gerçekten cesaret işi.

Önce insanlığımdan sonra da Bu ...vanlar la aynı ülkede yaşadığımdan utandım. Mail attım ama yazacak pek bir şey bulamadım utancımdan. Geçecekleri bölgede benim de onları ağırlayabileceğim evim var.
Ve evet Sayın Mergen haklısınız çok cesurlar.

ne diyeceğimi.bilemiyorum.neden bu ...hayvanda da aşağılıklar bu memlekette bitmiyor. sapığın biri italyan türüstü ballıkayalara götürüp.katlediyor.diyeri başka haltlar karıştırp duruyor.bunlar da kendi halindeki savunmasız insanları darp ediyor.ne güzel ya ...kimse bunlara .tam manası ile bir yaptırım yapamıyor.al ifadeyi sal sapığı.yada al besle tavlansın iyice sapıklığını abartsın...bence bu türleri yakalayıp .ibreti alem bir ders vermek gerek.Gerek ama elimiz kolumuz bağlı.bence bu bağlı kolları usulunce çözmek gerek. ondan sonra bakalım olmayan akılları ile vahşileşiyorlarmı? Ortak bir faydalı hareket olursa bir adım da benden olur.ama ne yazıkki şimdilik elim kolum bağlı derler ya .işte o konumdayım.gelişmeleri beraber takip etmek istiyorum ve umarım bu son olur.

Yapanlar için hayvanlar diyeceğim ama hayvanlara hakaret etmiş olurum. Gezgin dostlarımız, gezi güzergahım üzerinde veya Bursa'da olduğumda denk gelirse yardımcı olmak isterim.

sabah sabah trafik stresimi aldılar Q......Ç...... yaptıkları şeye bak ya böyle insanlar her ülkede varmı yoksa yanlız bizleremi ait...
tövbe tövbeee......

Çok kızdım ve mahçup oldum. Ben de bir özür mesajı atacağım kendilerine.

ne güzel övünürüz türküz, müslümanız. ne ararsan var tecavüz, adam öldürme, dayak gasp. hırsızlık. anlamadım gitdi. neyseki allah korkumuz varda bu kadarıyla kalıyoruz.ya olmasaydı? ne istedik barış gelininden? ne istedik bu gezginlerden? ya sahte alkolden ölen ruslar? yabancı görünce ağzı düşen de bizim millet öldüren gavur diyen de? ben anlamadım gitdi. bazen ben de utanıyorum .utanacak olan onlar olmalı. ifşa edilmeli, küçük düşürülmeli yaptıkları analarına kız kardeşlerine yapılmalı. akşam akşam sinirim bozuldu.

Gelinlikli İtalya yurttaşı ressam, dünyayı gezdi geldi Gebze'de bir caninin kurbanı oldu, bu iki gezginin başına gelenler dilerim sadece bundan ibarettir.
Ülkemizin birçok yerinde buna benzer olaylar yaşanmakta ve birçoğu basına intikal etmemektedir.
Bu caniler teşhir edilip en ağır şekilde cezalandırılmalıdır.Hani 60. hükümette bir siyasi "hadım edilmeliler" demiştiya işte o benden çok insaflıymış, benim cezam daha ağır olurdu.
O caniler acaba aynaya bakabiliyorlarmı?
Türkülerle kalın, sağlıkla kalın.

Her birimize çok ciddi acı veren bu olaydan dolayı çok utanıyor bu insafsızlığı yapabilen şahısları kınıyorum.

Fransız misafirlerimize turlarında başarılar diliyorum.

Saygılar

uyku_hapi

ben başka bişe riça etcem lütfen hayvanlar demiyelim hayvanlar bunu yapmaz yapsa yapsa insan yapar böyle bişeyi bu sebepten hayvanlara haksızlık yapmayalım bu tip davranışları ancak insanlar yapar...

Öncelikle çok üzgünüm,bir çürük elma bir çuval inciri berbat edermiş işte bu o durum.Yıllardır hayalini kurduğum bisikletle Türkiye turu,yada çadır veya karavanla bir dağ başında kamp yapma hayalim işte bu kendini bilmezler yüzünden hep erteleniyor.Yahu arkadaş dünyanın hiçbir ülkesinde olmayan şeyler neden bizde oluyor,sonrada bu turistler evlerine dönünce ömürlerinin sonuna kadar bu olayı çevrelerine anlatıyorlar ve Türkiye avrupalının, Amerikalının gözünde barbarlar ülkesi oluyor,milyonlarca dolar Türkiyenin tanıtımına verilen para boşa gidiyor,40 yıllık iyi imaj çabaları yerle bir oluyor.Çoooook üzgünüm çoooooookkkk.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.