Türkiye Turu Yapmak Isteyen Yol Arkadaşı :)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan bakkaladiyeciktim Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 34
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 8,759

bakkaladiyeciktim

Yeni Üye
Merhabalar,
Önümüzdeki Eylül gibi İstanbul'dan yola çıkarak Türkiye turu yapmayı planlıyorum. Karadeniz, Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu, Akdeniz, Ege ve Marmara diye devam edecek. Ortalama 1,5-2 ay süreceğini tahmin ediyorum. Konaklama bazen çadırda bazen ucuz yollu pansiyon vb.yerlerde. Yolculuk da büyük oranda otostopla :smiley: ama tek başına yola çıkmak büyük cesaret istiyor, yola çıkmak isteyenlerden 'ben dee!' demelerini bekliyorum :cool:

Etiketler
Cesaretiniz için tebrikler. Size karadeniz bölgesi için bilinen Ayder yada uzungöl yerine daha çok ilginizi çekecek Ayderin yukarısındaki Kavron yaylası (kaçkar dağı eteğinde), Maçka (sümela manastırı için), Borçka Karagöl ve Şavşat Karagöl de çok rahat çadır kurup muhteşem doğanın tadını çıkartabilirsiniz. Uzungölün yukarısında garester yaylası var muhteşem tepeden uzungöl manzaresı var ama o dönemde ıssız olabilir.

Cesaretiniz için tebrikler. Size karadeniz bölgesi için bilinen Ayder yada uzungöl yerine daha çok ilginizi çekecek Ayderin yukarısındaki Kavron yaylası (kaçkar dağı eteğinde), Maçka (sümela manastırı için), Borçka Karagöl ve Şavşat Karagöl de çok rahat çadır kurup muhteşem doğanın tadını çıkartabilirsiniz. Uzungölün yukarısında garester yaylası var muhteşem tepeden uzungöl manzaresı var ama o dönemde ıssız olabilir.
Çok teşekkür ederim

Ne açıdan ? Bir bayan olarak Türkiye'de tek başına gezmeyi çok güvenli bulmuyorum malesef ki ...

Bir kadın olarak tek başına gezmenizi sakıncalı kılacak nedenlere bazı önlemler alabilirsiniz(ki mümkün).

Dünyayı otostop vs ile aylarca/yıllarca gezen kadınlar ile tanıştım, tek başına. Hatta birisi aynı şekilde afganistana bile girdi... Kadın olmanın dezavantajları gibi avantajları da vardır.

Herşeyin bir çözümü vardır o ayrı, ben sadece tekbaşına gezmenin keyfini, farkını ve avantajlarını başka bir şekilde bulamazsınız diye "kısaca" hatırlatarak tavsiye edeyim.:smiley:

Cesaretinizi kırmak gibi olacak ama; 71 yaşındayım ve bugüne kadar az da olsa heves ettiğiniz şekilde gezmek isteyen yerli ve (İtalyan sanatçı Bacca gibi) yabancıların başlarına neler geldiğini hatırladıkça hala kahroluyor ve utanıyorum. Bir kadın olarak tek başınıza gezmenizi kesinlikle tavsiye etmiyorum.

Merhabalar,
Önümüzdeki Eylül gibi İstanbul'dan yola çıkarak Türkiye turu yapmayı planlıyorum. Karadeniz, Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu, Akdeniz, Ege ve Marmara diye devam edecek. Ortalama 1,5-2 ay süreceğini tahmin ediyorum. Konaklama bazen çadırda bazen ucuz yollu pansiyon vb.yerlerde. Yolculuk da büyük oranda otostopla :smiley: ama tek başına yola çıkmak büyük cesaret istiyor, yola çıkmak isteyenlerden 'ben dee!' demelerini bekliyorum :cool:
Bende türkiye turuna çıkacağım. Daha önce akdeniz ve karadeniz yaptım otostopl. Temmuz agustos gibi düşünürseniz beraber çıkabiliriz yola

Ben de benzer bir hayal ile yanıp tutuşuyorum. Gelgelelim önümüzdeki birkaç yıl pek mümkün görünmüyor. Ama şöyle bir teklifim var: Sinop'a gelecek olursan haber ver, burayı ben gezdireyim sana.

Çok özür dilerim. Hanım bir arkadaşımız olduğunuz dikkatimden kaçmış. Kesinlikle yanlış anlaşılmak istemem. Lakin yaklaşık aynı hayallere sahip olduğum bir insana yardımcı olmaktan büyük zevk duyarım. Haddim olmayarak ülkemizde ve otostop ile yapacağınız bir yolculukta yalnız olmamanızı salık veririm.

merhaba, ben de yolculuğa çıkmayı çok istiyorum fakat yalnız çıkmaktanda bi yoldaş ile olmayı daha güvenli buluyorum. eğer isterseniz iletişime geçelim.

Çok özür dilerim. Hanım bir arkadaşımız olduğunuz dikkatimden kaçmış. Kesinlikle yanlış anlaşılmak istemem. Lakin yaklaşık aynı hayallere sahip olduğum bir insana yardımcı olmaktan büyük zevk duyarım. Haddim olmayarak ülkemizde ve otostop ile yapacağınız bir yolculukta yalnız olmamanızı salık veririm.
yanlış anlaşılmadınız :smiley: çok mutlu olurum ..

Merhaba;

Öncelikle sizi bu hayalinizden dolayı tebrik ederim ve cesaretin için de...
Uzun zamandır aynı hayalleri yaşamak için ben de planlar yapıyorum ve sanırım bu sene aynı tarihler arasında bunu mümkün kılabileceğim. Forum da bazı arkadaşlar da bu yolculuğunuza eşlik etmek istemiş. Eğer sizler de kabul ederseniz hep birlikte güzel bir anı kalabilecek yolculuğun içinde ben de yer almak isterim.

Saygılarımla,
Emrecan

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR