Türkiye'de Güvenilir İnsanları Nasıl Bulabilirim?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan turbolinea Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 130
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 23,542
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

turbolinea

Kamp II
Türkiye'de güvenilir insanları nasıl bulabilirim?
Bu ülkedeki insanlardan sürekli kazık yedim.
Eğer birine bir şeyini değerli bir şeyini kutsal bir şeyini güvendiğin zaman kötülük ediyorsa o insanı sevemezsin.

Ben ilerde işyerleri kurmak istiyorum.
Kime nasıl güveneceğim? herkes hırsız olmuş.
Mağdur olduğun zaman savcılık ilgilenmiyor?

Ne gibi süzgeçlerden geçirebilirim?

Mesela?

Söyle düşündüm...

Çok kardeşi ve çocuğu olan cahil kesimi çalıştırmayı düşünmüyorum...İnsanın kıymetini bilmeyen benim işimin de kıymetini bilmez.Hep geniş büyük aile mensuplarından zarar gördüm.

Çekirdek küçük ailelerde de kötüler var ama HEP GENİŞ AİLE MENSUPLARI BANA ZARAR VERDİ.

Üniversite mezunu kişilerle çalışmak istiyorum.Bana zarar verenler hep lise mezunu ve altı cahil kesim zarar verdi.

Aklıma gelen bunlar? ne gibi başka yöntemler bulabilirim?

size sorayım dedim...kime sorduysam bilmiyor????

Etiketler
Ynt: Türkiye'de Güvenilir İnsanları Nasıl Bulabilirim?

siz bence marsa gidin.eğer kişileri kendilerine özel karakterlerinden dolayı iyi yada kötü diye ayırmaktansa aile yapıları çocuk yada kardeş sayıları yada daha vahimi eğitim durumlarına göre katogorilere ayırıp dürüst olan dürüst olmayan diye genellemeler yaparsanız emin olun hayat boyu arayış içinde olursunuz

ahmet 53' Alıntı:
siz bence marsa gidin.eğer kişileri kendilerine özel karakterlerinden dolayı iyi yada kötü diye ayırmaktansa aile yapıları çocuk yada kardeş sayıları yada daha vahimi eğitim durumlarına göre katogorilere ayırıp dürüst olan dürüst olmayan diye genellemeler yaparsanız emin olun hayat boyu arayış içinde olursunuz

hep darbeler yedim sayın güzel insanlar.

ben ilerde işyerleri kuracağım kime nasıl güveneceğim söyler misin?

kime ufak güvensem darbe vuruyor...

savcılık ise haklı olduğum halde ilgilenmiyor bile...

kime nasıl güveneceğim?

herkes hırsız olmuş...

korkuyorum bu ülkede yaşamaktan...başıma bir iş gelecek diye...

en ufak bir olayda adam gözüne parmağını sokuyor...

bu ülkedeki insanlar gerçekten çok kötü niyetli...

cahil cühela kesimi çok tehlikeli...kesinlikle insan yerine koymamak lazım...çünkü kesinlikle çalacaktır boş bir anında...suç işleyenler genel olarak fakir geniş ailelerdir.çünkü bunu ben kendi anne ve baba tarafımda bile gördüm

Anlaşılan siz hala bir psikoloğa gitmemişsiniz ::smiley: Periyodik olarak bu sitede benzer şeyleri yazıp duruyorsunuz ve sizin yazınızı ilk kez okuyan yada yeni üyelerde ciddi ciddi size cevap vermeye çalışıyor. Ben sizin ya tamamen (kaba tabirle) kafayı sıyırdığınızı ya da herkezle dalga geçtiğinizi düşünüyorum. O yüzden forum admin'lerinin sizin üyeliğinizi kaldırması gerektiğini düşünüyorum (başka bir forumda yapılan gibi). Allah şifa versin.

yasinblgc' Alıntı:
Anlaşılan siz hala bir psikoloğa gitmemişsiniz ::smiley: Periyodik olarak bu sitede benzer şeyleri yazıp duruyorsunuz ve sizin yazınızı ilk kez okuyan yada yeni üyelerde ciddi ciddi size cevap vermeye çalışıyor. Ben sizin ya tamamen (kaba tabirle) kafayı sıyırdığınızı ya da herkezle dalga geçtiğinizi düşünüyorum. O yüzden forum admin'lerinin sizin üyeliğinizi kaldırması gerektiğini düşünüyorum (başka bir forumda yapılan gibi). Allah şifa versin.

ben kimseye küfür etmiyorum neden üyeliğime son verilsin?
akıl akıldan üstündür lafıyla hareket ediyorum.
sürekli kötülük gördüm...
sadece bunları yaşamamam için güvenilir temiz insanları nasıl bulabilirim? gayet mantıklı bir soru sordum.

turbolinea' Alıntı:
Ama verilen hiç bir aklı beğenmiyor yada uygulamıyorsunuz. Mesela acilen bir psikolağa gitmenizi burada sizi biraz tanıyan herkez tavsiye etti. Sonuç :-X

kötü çok ama iyi temiz insanlar da var.

bir anket yapmıştım forum donanımda...yolda yüksek meblağ para bulsanız sahibine götürür müsünüz diye?

Ankete katılanların %65 i götürmem demişti %35 i götürürüm demişti.

gerçek hayatta yaşadıklarım da bunu oranları veriyordu...%50 sinden fazlası bana kötülük etmişti.

%35 temiz ve iyi insanlardır...ben kefilim...

ŞİMDİ BUNU GERÇEK HAYATTA DA SORUYORUM.
ADAM NAMAZ KILIYOR ORUÇ TUTUYOR...BAŞKASININ PARASINDA GÖZÜ VAR.
BUNU DİNİ İNANÇLI İNSANLARA DA SORDUM.
yolda para bulsan yüksek meblağ sahibine verir misin diye?
2 si de aynı camiden çıkmıyor...bana dediği...aptal mıyım sahibine götüreyim?
o benim kısmetim diyor...adam çalıntı paraya kısmetim diyor...helal diyor

ne iş yapacaksınız beni alın yanınıza ben çalışayım

Ergün AYGÜN' Alıntı:
ne iş yapacaksınız beni alın yanınıza ben çalışayım

senin çalışıp çalışmaman önemli değil...profil resmindeki arabaya sahip olan biri benim yanımda zaten çalışmaz!!!

otomotiv alım satım(her marka 30 ar adet büyük bir şey kurmak istiyorum ama yapılan yanlışlardan dolayı ailem bu konuda yardım etmiyor...çünkü bu ülkedeki insanlar çok kötü niyetli.kime güvendiysem kazık attı..)
akaryakıt istasyonu kiralamak
icradan menkul alıp satmak gibi hedeflerim var.

ortam bozukken ne yapabilirim?
güvendiğim an kazık atacak...

parasız bir yaşam olmaz...ama işi de büyütmen lazım ki paran olsun...bunun için de güvenmen lazım birilerine...ama herkes hırsız olduğu zaman kime nasıl güvenicem?

ben kimseye küfür etmiyorum neden üyeliğime son verilsin?
sürekli kötülük gördüm...
sadece bunları yaşamamam için güvenilir temiz insanları nasıl bulabilirim? gayet mantıklı bir soru sordum.
Burada bulamazsınız. Yani bu şekilde bulamazsınız. Bunu sizinde çok iyi bildiğinizi düşünüyorum. O halde neden bu şekilde mesajlar yazılıyor? Bir ima? Bir üstü kapalı ifade? Tarihte başınıza gelenler ile yada bir şekilde tanıştıklarınız ile bu şekilde hesaplaşamazsınız.
Ama verilen hiç bir aklı beğenmiyor yada uygulamıyorsunuz. Mesela acilen bir psikolağa gitmenizi burada sizi biraz tanıyan herkez tavsiye etti. Sonuç :-X
Güzel tespit..

Ciddiye alacaksanız şahsi kanaatimi bildireyim; Eğer siz iyi ve samimi olursanız, kendiniz gibi insanlar ile karşılaşırsınız. Kötü adamı kötü adam bulur. Tabi ki kötüsü de olacak. O zaman da siz iyi ve dürüst olduğunuz kadar akıllıda olmaz zorundasınız. Ancak bu iki özellik birleşir ise uzun vadede başarı elde edebilirsiniz. Dediğim gibi kişisel fikirdir. Katılan beğenir, katılmayana ikna çabamız olmaz.
Geçmiş olsun..

burada bulamayacağımı zaten biliyorum.

sadece iyi niyetli insanları nasıl bulabilirim diye soruyorum?
üni mezunu çalıştırmayı düşünüyorum
geniş aile mensubu insanları çalıştırmayı düşünüyorum
ve geçmişte sicili kötü insanları çalıştırmayı düşünmüyorum.siciline bakmadn da asla güvenmeyeceğim...

başka ne yapabilirim kazık yememek için?

bakın ünv mezunu yada ilkokul mezunu olamak önemli değil önemli olan insan olmak güvenilir insan bu zamanda çok zor ben de çok para batırdım şuan piyasaya baksan 250 300 milyar alacak vardır sildim herşeye yeniden başladım şuan 1000 tl para lazım bulamıyorum kimseden neden düştün battın diye batırdık en güvendiğim kardeşlerim bile benle şuan konuşmuyorlar en yakınım dediğim insan bile beni çarptı çok dikkatli olman gerek olmamız gerek ince eleyip sık düşünecen yapacağın işe göre çevrende eşinden dostundan helal süt emmiş temiz insanlar bulman ha o gördüğün arabayı almak o kadarda zor değil 25 35 binl ira n oldumu alırsın o arabayıda ben mahkeme kararı ile aldım ruhsat için 100o - 1500 tl mahkeme masrafı lazım olmayınca olmuyor kardeşim ruhsatını alsam atıp borçları kapatacam :smiley:

Ergün AYGÜN' Alıntı:
bakın ünv mezunu yada ilkokul mezunu olamak önemli değil önemli olan insan olmak güvenilir insan bu zamanda çok zor ben de çok para batırdım şuan piyasaya baksan 250 300 milyar alacak vardır sildim herşeye yeniden başladım şuan 1000 tl para lazım bulamıyorum kimseden neden düştün battın diye batırdık en güvendiğim kardeşlerim bile benle şuan konuşmuyorlar en yakınım dediğim insan bile beni çarptı çok dikkatli olman gerek olmamız gerek ince eleyip sık düşünecen yapacağın işe göre çevrende eşinden dostundan helal süt emmiş temiz insanlar bulman ha o gördüğün arabayı almak o kadarda zor değil 25 35 binl ira n oldumu alırsın o arabayıda ben mahkeme kararı ile aldım ruhsat için 100o - 1500 tl mahkeme masrafı lazım olmayınca olmuyor kardeşim ruhsatını alsam atıp borçları kapatacam :smiley:

şu an ben zaten veresiye ile iş yapmayı düşünmüyorum ki!!!çünkü veresiye alanların %90 ı kötü niyetli...

benim sorunum şu ben işyeri kuracağım güvenilir insanları bulup işi yürütmek istiyorum...ama herkes hırsız olmuş...kendi akrabalarım daha kötü niyetli...bir kuzenim vardı.dayım ona iş verdi...daha sonra bu kişi dayımın marketinin içini boşalttı 1 günde...

son olarak çekirdek aile mensupları , üni mezunu ve geçmişi temiz biri bana yanlış yapar mı?

çünkü hep geniş aile mensupları zarar verdi...tabi geçmişini araştırmamıştım...geçmişi kirli olan birinden de hayır gelmez...

ne dersin?

bu üçüncü konu benim bildiğim daha bilmediklerim hariç ve sende gram değişme yok.bu kafayla sende benim gibi sevilmeye :D mecbursun.sana yol gösteriyorlar dinlemiyorsun burnunun :D doğrultusuna gidiyorsun sonrada totoma çok kısmet var diyorsun.dua et de sıra kulak deliklerine gelmesin (gülme sembollerinden önceki kelimelerin ikincisini kullandım aslında birincisini yazmak istedim ama neyse)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,422
Kayıtlı Üye Sayımız
172,069
Kaydolan Son Üyemiz
KorayG

Çevrimiçi üyeler

Geri