Türkiye'de Karavan İmal Eden Şirketler Hakkında Görüşler

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan cantunc Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 190
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 132,079
Merhaba,

Güney marka Midi modelin 2017 yıl olanından edindim.
Karavanı edindikten sonra çekici aracımın gücüne kılpayı uyan bu karavanla pekçok uzun yola çıktım ve haftalarca içinde yaşadım.
Karavancılığın keyfini bütün gerekli evrakları sağlayarak olabilecek en ekonomik şekilde yaşamak için Güney karavan'ı tercih etmenizi öneririm.
Elbette yerli ve uygun fiyatlı aksesuar kullanımı sözkonusu karavanda ancak,
Her türlü kırılma bozulma durumunda malına garanti vermiş üreticiyi yanımda buldum.
Ben karavanı yaptıracak bir merci bir adres bile bulabilmenin önemli olduğunu düşünüyorum.
İşte sevgili karavanımın üreticisiyle ilgili görüşlerim bunlar.

q5HVNg5iEIswVY8Y17_zY9vr_hMkKljQnUBusuVy1xUofqgfICcSw_zQodmdLmmFlojziB6YAI11Tp6p2PugzTN_y-IIiVFPpfgbdLp6SlsB8LjqB2UVhmGBduasbgZqu2AYfsTiSlClOG_waf3vLl8Cs3pOF02W5GXc7M611HLfYmrI3062B7yTl65H82DXOmCBSfFxdHxt64fd_ONacXivvNbf0A9evc11q5YgbWN_ead5yUr5Pub0FUkU5_W0quBImneJ_60wiZRPjMLmXkBAYExN8DdKhZ61vi5RxKxC4RQcHk592Qts9-YFH7YEPj0miyElwPClMiIBWTnmAs6tx_li6P681ssudyAmuE8zflVtvtS7nR5GgN5REYjS0D5SufCINBZJAKKKlXOFLvMbsPUu5zjdv2uNMhPan92ZW97qY8NX3czeV1DzTBlvlG6PcxIL-oCEbb3smoo826ZX7F3tlye3oiC5kbFgeimjWi2IQSakYihoHroFM5_vYYvzLQ7RTi70PjSauakHC4zN76HXwBqyAiKHRLVD8Wb4WMZS8fm86VTY0jjbiasGc5iYvWe_mmMTzNCPGJsivOQVjaf2YlAVI57YsA-4wbBGx9A9Gm-L=w883-h662-no

Ender Bey iyidir. Ahh çok az daha işçiliklerde özen gösterebilse.. Ben bu haliyle bile binlerce km. Güney Maksi kullandım. Çok hafif, gerçek 750 Kg altı bir karavan. Lüks meraklısı değilseniz alın, rahatlıkla kullanın..
En önemlisi de 01 belgesi gerçekten kendisinin. Karavanı A dan satın alıp da, B firmasının 01 belgesi ile karşılaşmıyorsunuz ! Yani başkasından satın alınan belge değil. Maalesef böyle çalışanlar da oluyor.

Etiketler
2017 Ekim Eskişehir'den yazıyorum

Merhabalar

Motorsikletlerimizle hafta sonu tatili için Eskişehir'den Urla'ya giderken (Eylül 2017) Manisa ,Ahmetli'de bir karavan yapım atölyesine rastladık. Ziyaret ettik. Tüm ürünlerini detaylı şekilde gösterdiler. Fiat-kalite açısından diğer çekme karavanlarla karşılaştırıldığında öne çıkan yanlarının olduğunu düşünüyorum. İncelemenizi tavsiye ederim.

Nk karavan imalat sanayi
Barbaros Mah. 100.yıl Cad. No:72 Ahmetli-Manisa
Nazmi Kılıç 0539 232 15 46
No karavan a.ş. (facebook)

Not. Fotoğraf çekmiştim ama bir aksilik oldu,yukleyemedim
BU FİRMADAN KESİNLİKLE UZAK DURUN.....
Bu firma ile nihayetinde geldiğim durum aşağıda verilmiştir. Karavanı oldukça geç ve eksik halde teslim etmesinin hemen akabinde karşılaştığım sorunlarla ilgili kendilerine gönderdiğim resmi talebimi Lütfen sabırla okuyun:
"Sayın Nazmi Kılıç, sizden aldığım karavan ile ilgili olarak hiçbir şekilde size ulaşamıyorum, bana geri dönüş yapmıyorsunuz. (HİÇBİR TELEFONA CEVAP VERMİYOR, GERİ DÖNÜŞ YAPMIYOR, ASLA).
Buna ilave olarak ilk ödemesini Mayıs ayının 10. günü yaptığım karavanı yasal olarak çekebilmek için gerekli olan Ruhsat Değişikliğini yapmak için bugüne kadar hiçbir girişiminiz olmadı. Çeki demirinin takıldığı gün alacağımı söylediğiniz belgeyi, posta ile göndermeniz gerektiği beyan ettiniz ama hala hiçbir evrak gelmediği gibi, size de ulaşamıyorum. Ayrıca şu HAYATİ sorunlarla karşılaştım, ancak bunu size iletmem için tüm kanallarınız kapalı:
1. Duş başlığının kablosu ilk kullanımda koptu ve yenisini satınalmak zorunda kaldım.
2. Su deposunun dış dolum kapağı kapalıyken dahi su kaçırıyor. Kapak seviyesi su deposundan daha yüksekte değil, dolayısıyla dolum yaparken depo tam olarak dolmadan su dışarı akıyor.
3. Güzelbahçe’de yolda iken sol lastik indi. Bir lastikçiye girdim ve gördüğüm korkunç bir ihmaldi: Lastiğin jantını çıkma eski bir jant olarak takmışsınız, ayrıca lastik de depoda bekletilmiş 1115 Dot numaralı (Yani 2015 yılının ilk haftalarına ait) eski bir lastik. Bu İHMAL ve KASITLI bir durumdur. Sibop ise çatlak ve dökülen bir siboptu. Zaten lastiğin inme nedeni de bu eski sibop. Siz sıfır bir karavan satın alan bir kişiye çıkma malzeme ile canını emanet edeceği bir karavan imal edemezsiniz. BU BİR SUÇTUR.
4. Geçen hafta yağan yağmurda HER ÜÇ PENCEREDEN DE BOLCA SU GİRDİ. Yaptığım kontrolde silikonların eksik yapıldığını, delikler olduğunu ve bir pencerede ise bunları onarmaya çalışmama rağmen suyun yine de girdiğini gördüm. Bütün koltuklar ve zemin su içinde kaldı. Yalıtım bir felaket.
5. Fren sistemi devreye girip, karavanı frenlemiyor. Her frene basışımda karavan araca çarpıp onu ileri itiyor. Bu da kaza ve ölüm/yaralanma tehlikesi oluşturuyor. BU DURUM DERHAL DÜZELTİLMELİ. Buna tepkisiz kalmanız da bir SUÇTUR. (NOT:Fren sisteminin OLMADIĞINI çok sonra fark ettim).
6. Banyoda duşun hemen arkaya bakan kısmında silikon attı ve panel ayrıldı. Aradan bakınca ranza görünüyor. Daha karavanı kullanmak için 30 km gitmedim bile.
Bu HAYATİ sorunlarla ilgili olarak 29 Haziran 2018 Cuma günü saat 12:00’a kadar bu sorunlar düzeltilmediği taktirde Avukatımla birlikte İzmir Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunacağımı ve bilirkişi talep edeceğimi beyan ederim."
Bu daha ilk aşamada karşılaştığım sorunlardı ve gerçek niyetlerini bilmediğim için sorunları yazmıştım. Bu sorunların EN AZ İKİ KATINI (Karavanın ağırlığı ruhsatsız karavan için yasal sınırların üzerinde, karavan tekerlekleri üzerindeki yük dengeli değil, boyutlar yazıldığı gibi değil, çıkma bir sürü eski-püskü malzeme kullanılmış, kapı geçmeleri ayarsız ve sızdırıyor, sözleşmeye rağmen fren sistemi ise hiç yok, sözleşmeye eklenen dikme takviyeleri yapılmamış, karavan içerisinde insan sağlığına zararlı malzemeler kullanılmış, geri vites lambası bağlı değil, çeki demiri bağlantı kabloları yanlış yapıldığından araç sinyal arızası veriyor, vs., vs., vs. Sanırım bu kadarı şimdilik yeter) daha sonra keşfettik ve avukatımla birlikte dava açtık.
Karavan için kayıtlı bir şekilde (EFT ve Kredi kartı üzerinden) 26.500 TL ödememe rağmen 5.000 TL gibi bir fatura kesmesi üzerine ayrıca CİMER, Maliye Bakanlığı Vergi Daireleri ve Gelir İdaresi Başkanlığı üzerinden "Düzenli Vergi Kaçırma" suçlamasıyla ihbarda bulunduk.
Sözleşme yapmamıza rağmen hiçbir kural tanımayan bu firma ve yetkilisi Nazmi Kılıç, fren sistemini bilerek ve isteyerek talep etmeme, sözleşmeye yazdırmama, ilave masrafını da ödememe rağmen TAKMAMIŞ. Takmadığını da söylemeden karavanı size teslim edebiliyor. Teslim edildiği andaki ilk denememde karavan arkadan araca sert bir şekilde çarpınca neler olduğunu sorduğumda “sonra ayar yaparız” demişti. Fren koymayan bir adam frenin ayarını sonra yaparız diyor ve sizi bilerek ve isteyerek aldatıyor. Trafikte frensiz dolaşan onca NK Karavan ürününü bir düşünün, durumu daha iyi kavrarsınız.
Daha pek çok husus var ancak hepsini burada yazamıyorum. Can güvenliğinizi, ailenizi ve sevdiklerinizi azıcık dahi düşünüyorsanız bu firmadan uzak durun. Canınız çok yanar.
Daha ayrıntılı bilgi almak isteyenler benimle katmaca@yahoo.com adresinden iletişime geçebilir.
Saygılarımla.

BU FİRMADAN KESİNLİKLE UZAK DURUN.....
Bu firma ile nihayetinde geldiğim durum aşağıda verilmiştir. Karavanı oldukça geç ve eksik halde teslim etmesinin hemen akabinde karşılaştığım sorunlarla ilgili kendilerine gönderdiğim resmi talebimi Lütfen sabırla okuyun:
"Sayın Nazmi Kılıç, sizden aldığım karavan ile ilgili olarak hiçbir şekilde size ulaşamıyorum, bana geri dönüş yapmıyorsunuz. (HİÇBİR TELEFONA CEVAP VERMİYOR, GERİ DÖNÜŞ YAPMIYOR, ASLA).
Buna ilave olarak ilk ödemesini Mayıs ayının 10. günü yaptığım karavanı yasal olarak çekebilmek için gerekli olan Ruhsat Değişikliğini yapmak için bugüne kadar hiçbir girişiminiz olmadı. Çeki demirinin takıldığı gün alacağımı söylediğiniz belgeyi, posta ile göndermeniz gerektiği beyan ettiniz ama hala hiçbir evrak gelmediği gibi, size de ulaşamıyorum. Ayrıca şu HAYATİ sorunlarla karşılaştım, ancak bunu size iletmem için tüm kanallarınız kapalı:
1. Duş başlığının kablosu ilk kullanımda koptu ve yenisini satınalmak zorunda kaldım.
2. Su deposunun dış dolum kapağı kapalıyken dahi su kaçırıyor. Kapak seviyesi su deposundan daha yüksekte değil, dolayısıyla dolum yaparken depo tam olarak dolmadan su dışarı akıyor.
3. Güzelbahçe’de yolda iken sol lastik indi. Bir lastikçiye girdim ve gördüğüm korkunç bir ihmaldi: Lastiğin jantını çıkma eski bir jant olarak takmışsınız, ayrıca lastik de depoda bekletilmiş 1115 Dot numaralı (Yani 2015 yılının ilk haftalarına ait) eski bir lastik. Bu İHMAL ve KASITLI bir durumdur. Sibop ise çatlak ve dökülen bir siboptu. Zaten lastiğin inme nedeni de bu eski sibop. Siz sıfır bir karavan satın alan bir kişiye çıkma malzeme ile canını emanet edeceği bir karavan imal edemezsiniz. BU BİR SUÇTUR.
4. Geçen hafta yağan yağmurda HER ÜÇ PENCEREDEN DE BOLCA SU GİRDİ. Yaptığım kontrolde silikonların eksik yapıldığını, delikler olduğunu ve bir pencerede ise bunları onarmaya çalışmama rağmen suyun yine de girdiğini gördüm. Bütün koltuklar ve zemin su içinde kaldı. Yalıtım bir felaket.
5. Fren sistemi devreye girip, karavanı frenlemiyor. Her frene basışımda karavan araca çarpıp onu ileri itiyor. Bu da kaza ve ölüm/yaralanma tehlikesi oluşturuyor. BU DURUM DERHAL DÜZELTİLMELİ. Buna tepkisiz kalmanız da bir SUÇTUR. (NOT:Fren sisteminin OLMADIĞINI çok sonra fark ettim).
6. Banyoda duşun hemen arkaya bakan kısmında silikon attı ve panel ayrıldı. Aradan bakınca ranza görünüyor. Daha karavanı kullanmak için 30 km gitmedim bile.
Bu HAYATİ sorunlarla ilgili olarak 29 Haziran 2018 Cuma günü saat 12:00’a kadar bu sorunlar düzeltilmediği taktirde Avukatımla birlikte İzmir Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunacağımı ve bilirkişi talep edeceğimi beyan ederim."
Bu daha ilk aşamada karşılaştığım sorunlardı ve gerçek niyetlerini bilmediğim için sorunları yazmıştım. Bu sorunların EN AZ İKİ KATINI (Karavanın ağırlığı ruhsatsız karavan için yasal sınırların üzerinde, karavan tekerlekleri üzerindeki yük dengeli değil, boyutlar yazıldığı gibi değil, çıkma bir sürü eski-püskü malzeme kullanılmış, kapı geçmeleri ayarsız ve sızdırıyor, sözleşmeye rağmen fren sistemi ise hiç yok, sözleşmeye eklenen dikme takviyeleri yapılmamış, karavan içerisinde insan sağlığına zararlı malzemeler kullanılmış, geri vites lambası bağlı değil, çeki demiri bağlantı kabloları yanlış yapıldığından araç sinyal arızası veriyor, vs., vs., vs. Sanırım bu kadarı şimdilik yeter) daha sonra keşfettik ve avukatımla birlikte dava açtık.
Karavan için kayıtlı bir şekilde (EFT ve Kredi kartı üzerinden) 26.500 TL ödememe rağmen 5.000 TL gibi bir fatura kesmesi üzerine ayrıca CİMER, Maliye Bakanlığı Vergi Daireleri ve Gelir İdaresi Başkanlığı üzerinden "Düzenli Vergi Kaçırma" suçlamasıyla ihbarda bulunduk.
Sözleşme yapmamıza rağmen hiçbir kural tanımayan bu firma ve yetkilisi Nazmi Kılıç, fren sistemini bilerek ve isteyerek talep etmeme, sözleşmeye yazdırmama, ilave masrafını da ödememe rağmen TAKMAMIŞ. Takmadığını da söylemeden karavanı size teslim edebiliyor. Teslim edildiği andaki ilk denememde karavan arkadan araca sert bir şekilde çarpınca neler olduğunu sorduğumda “sonra ayar yaparız” demişti. Fren koymayan bir adam frenin ayarını sonra yaparız diyor ve sizi bilerek ve isteyerek aldatıyor. Trafikte frensiz dolaşan onca NK Karavan ürününü bir düşünün, durumu daha iyi kavrarsınız.
Daha pek çok husus var ancak hepsini burada yazamıyorum. Can güvenliğinizi, ailenizi ve sevdiklerinizi azıcık dahi düşünüyorsanız bu firmadan uzak durun. Canınız çok yanar.
Daha ayrıntılı bilgi almak isteyenler benimle katmaca@yahoo.com adresinden iletişime geçebilir.
Saygılarımla.

Karavanı alırken tip onay belgesi olmadığını, ağırlığınında 750 kilonun üstünde olduğunu bilmiyor muydunuz? Lütfen yanlış anlamayın, sizi suçlamak istemiyorum. Karavandaki anlattığınız hataların, tip onaysız bir karavanda da olmaması gerekir. Ama tip onayı aracın devlet kontrolünde yapıldığını gösteren bir belge.

Tabii bir de alici kdv az vermek, satici az vergi vermek icin basta dusuk faturada anlasilip sonra isler kotu gidince yapilan sikayeti anlamiyorum. Isler iyi gitseydi devlete az odenen kdv sorun olmayacakti.
Vergi usulsuzlugu karsilikli yapiliyor bu durumlarda.
Imalatcinin diger hatalari da kabul edilebilir degil elbette.

Son düzenleme:

Karavanı alırken tip onay belgesi olmadığını, ağırlığınında 750 kilonun üstünde olduğunu bilmiyor muydunuz? Lütfen yanlış anlamayın, sizi suçlamak istemiyorum. Karavandaki anlattığınız hataların, tip onaysız bir karavanda da olmaması gerekir. Ama tip onayı aracın devlet kontrolünde yapıldığını gösteren bir belge.
Siz de biliyorsunuz ki bu karavan konusu çok kapsamlı bir konu ve 25 yıldır karavan kullanan birisi bile hala öğreniyor ve ne acıdır ki o kişiler bile kendi karavanları hariç her konudan emin olamıyorlar. Ben sadece birkaç aydır araştırma yapan biri olarak "her konuyu" bilebilme, öğrenebilme veya tahmin edebilme gibi "deha bir zekaya" sahip değilim. Doğal olarak satıcının sözleri ve yazdıkları, bir de devletin "varsa" kontrolleri baz alınmak zorunda. Ben de her vatandaş gibi düşünebildiğim tüm konuları araştırdım. Ancak üretici benim düşünemediğim konularda sahtekarlıklar yapınca bunun sonucu mahkeme oluyor. Yoksa tüketici mahkemeleri kurulmazdı. Herkes dürüst, herkes bilgili, herkes ahlaklı olurdu. Ama maalesef yalan, aldatma, hile her yerde ve önlem alamıyorsunuz. İçtiğiniz kutu meyve suyunun içinde meyve suyu olmadığını bir tek ben mi biliyorum. Bunu cümle alem biliyor, bakanlık biliyor, kutunun üzerinde bile yazıyor. Ben bu hususa dikkat edebilirim ancak satıcı içine arsenik koyarsa herhalde beni cahillikle suçlamaz kimse. Umarım derdimi anlatabilmişimdir. Saygılarımla.

Tabii bir de alici kdv az vermek, satici az vergi vermek icin basta dusuk faturada anlasilip sonra isler kotu gidince yapilan sikayeti anlamiyorum. Isler iyi gitseydi devlete az odenen kdv sorun olmayacakti.
Vergi usulsuzlugu karsilikli yapiliyor bu durumlarda.
Imalatcinin diger hatalari da kabul edilebilir degil elbette.
Sabit fiyatlı bir üründe alıcı nasıl oluyor da az kdv veriyor anlayamadım. Karavanın satış fiyatı sabit. Fatura eksik kesilip tutar tam ödenince alıcı bundan nasıl kar ediyor, bana açıklarsanız çok sevinirim.

Bir diğer husus da şu: Türkiye'de dürüst insanlar da var. Yani sahtekarlık peşinde olmayan, sizin bu yazdığınız şeytanca plana tenezzül etmeyen, parasını günü gününde, tam olarak ödeyen alıcılar. Siz bu insanları çevrenizde veya "AYNA SATAN DÜKKANLARDA" pek görmüyorsunuz sanırım ama herkes sahtekar değil. Üzerinde 5 tl yazan bir ürüne 5 tl ödediğinizde ve faturada 3 tl gördüğünüzde bundan ALICI OLARAK nasıl bir kar edilebileceğini bana anlatın lütfen.

Bir de dava açmadan önce CİMER, gib.gov.tr ve Manisa Vergi dairesine vergi kaçırma suçu işlendiğine dair ihbarda bulunduğumu, ancak bundan hiçbir sonuç çıkmadığını bilmediğiniz için içi "BOŞ" yazınızın anlamsızlaştığını da ayrıca belirteyim.

Saygılar.

Ici bos yaziyi dolduruyum;
Siz eksik faturayi kabul etmemis olsaniz anlastiginiz fiyattan alamazdiniz.
Tam fatura isteseydiniz imalatci sizden ek ucret talep ederdi.
Cunku devlete odeyecegi kdv ve gelir vergisi artacakti.

Fatura vs konusmadan yuksek meblagli urun aldiysaniz size yazdiklarim o zaman bos olmustur . Fatura aldiginiz urunun garantisi icin de gecerlidir. Neyse siz bildiginizi yapin.

Kdv oranı çok büyük bir yekün tuttuğundan bütün üreticiler benim ürünüm x tl ve Kdv diyorlar ve kdv yi fiyattan saymıyorlar. Alıcı da daha az kdv ödemek için faturayı düşük kestirebiliyor. Bundan elbette alıcı karlı çıkıyor malı daha ucuza almış oluyor. Faturada düşük gösterme nadir yaşanan bir durum değil özellikle karavan sektöründe.Satıcı faturada gösterilen tutar üzerinden devlete vergiyi ödüyor. Ama asıl ödeyen son kullanıcı. Elbette bu durum yasal değil. Bir çeşit usulsüzlük ama olağan bir durum haline gelmiş.
Eğer bu olayda alıcıya Kdv dahil fiyat veriliyorsa bu sefer de satıcının alıcıdan tam olarak aldığı kdv'yi devlete ödemediğini söyleyebiliriz. Bu durumda satıcı hem alıcıyı hem devleti zarara uğratmaktadır.
Aslında fatura almak ve doğruluğunu kontrol etmek alıcının sorumluluğunda. Yani alıcı satıcının vergi kaçırmadığını doğru tutarlı fatura kestirerek aynı zamanda denetimini de gerçekleştirmiş oluyor.
Aynı sorun tapu harçlarında da yaşanıyor. Binlerce insan tapuda gösterdikleri rayiç bedel bankanın verdiği kredinin miktarından düşük çıktığı için takibe düştü. Ama bu belediyenin verdiği rayiçler gerçek bedellere göre düşük kaldığı için gerçekleşiyor.
Karavan satışında ise bu karavanın gerçek değeri şudur diyecek hiçbir kurum yok. Haliyle alıcı ve satıcı anlaşınca alış verişin bedelini düşük gösterebiliyorlar.

SM-J710FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çekme karavan üreticilerinden şikayetler çoğaldı gibi geliyor bana. Sayın Katmaca’nın karavanındaki hatalar arasında can güvenliğini tehlikeye düşürecek olanlarda var. Aslında bu karavan alıcıya teslim edildiği haliyle tüv’den geçemezdi. Böyle bir karavanın garanti kapsamında değiştirilmesi veya geri verilebilmesi mümkün değil mi?

Sayın katmaca öncelikle geçmiş olsun inşallah sizi memnun edecek bir çözüme kavuşursunuz. Acaba 5.000 tlyi kredi karti ile şirkete çektirip eftyi beyefendinin şahsi hesabina mi yaptiniz ?

Öncelikle geçmiş olsun inşallah sizi memnun edecek bir çözüme kavuşursunuz. Acaba 5.000 tlyi kredi karti ile şirkete çektirip gerisini eft ike şahsın hesabına mı gonderdiniz ?

Ici bos yaziyi dolduruyum;
Siz eksik faturayi kabul etmemis olsaniz anlastiginiz fiyattan alamazdiniz.
Tam fatura isteseydiniz imalatci sizden ek ucret talep ederdi.
Cunku devlete odeyecegi kdv ve gelir vergisi artacakti.

Fatura vs konusmadan yuksek meblagli urun aldiysaniz size yazdiklarim o zaman bos olmustur . Fatura aldiginiz urunun garantisi icin de gecerlidir. Neyse siz bildiginizi yapin.
Yine kendi "SAHTEKAR BAKIŞ AÇISI" mantığınızla yazmışsınız. Sözleşme, üretimden önce internet sitesindeki fiyat üzerinden (indirimsiz) yapıldı ve ödeme de önceden bitirildi. Fatura ise firma tarafından 2 ay sonra karavanın tesliminde eksik tutarlı olarak kesildi. Sorduğumda ise NK Karavan tarafından (Nazmi Kılıç), bunun nedeni olarak "biz hep böyle fatura kesiyoruz" denildi. Ben ticaret adamı olmadığım için bunu araştırmak üzere vergi dairesine gittim ve eksik fatura kesmenin suç olduğunu öğrendim. Bilahare vergi dairesine ve CİMER'e şikayette bulundum. Hem firma ile kdv'de anlaşıp eksik ödeme yapan, hem de firmayı vergi dairesine ve CİMER'e şikayet edip, bilahare dava açan bir SALAKLA karşılaştıysanız o ben değilim (bunun ispatı da ödemenin dekontlu olarak İnternet sitesindeki fiyat üzerinden faturadan iki ay önce yapılmış olmasıdır. Mahkemece de görülmüştür. Yani benim tarafımda bir kdv kazancı yoktur).
Ben sıradan dürüst bir vatandaşım. Herkese de dürüst vatandaş olmasını, şeytanın avukatlığını yapmamasını öneririm.

Yine kendi "SAHTEKAR BAKIŞ AÇISI" mantığınızla yazmışsınız. Sözleşme, üretimden önce internet sitesindeki fiyat üzerinden (indirimsiz) yapıldı ve ödeme de önceden bitirildi. Fatura ise firma tarafından 2 ay sonra karavanın tesliminde eksik tutarlı olarak kesildi. Sorduğumda ise NK Karavan tarafından (Nazmi Kılıç), bunun nedeni olarak "biz hep böyle fatura kesiyoruz" denildi. Ben ticaret adamı olmadığım için bunu araştırmak üzere vergi dairesine gittim ve eksik fatura kesmenin suç olduğunu öğrendim. Bilahare vergi dairesine ve CİMER'e şikayette bulundum. Hem firma ile kdv'de anlaşıp eksik ödeme yapan, hem de firmayı vergi dairesine ve CİMER'e şikayet edip, bilahare dava açan bir SALAKLA karşılaştıysanız o ben değilim (bunun ispatı da ödemenin dekontlu olarak İnternet sitesindeki fiyat üzerinden faturadan iki ay önce yapılmış olmasıdır. Mahkemece de görülmüştür. Yani benim tarafımda bir kdv kazancı yoktur).
Ben sıradan dürüst bir vatandaşım. Herkese de dürüst vatandaş olmasını, şeytanın avukatlığını yapmamasını öneririm.

Öncelikle SAHTEKAR BAKIS AÇISI mantığını size iade ediyorum. KDV sahtekarlığı olayına karışan sizsiniz, ben değilim. Size güzelce demişim ki "Fatura vs konusmadan yuksek meblagli urun aldiysaniz size yazdiklarim o zaman bos olmustur " Siz de öyle olduğunu, sahtekarlığı yapanın imalatcı yazmışsınız, konu kapanmıştır.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,382
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR