Tüm Türkiye'nin 1-15 zoom aralığında Google Earth ve OsmMapnik Haritası

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Kargagakdedi Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 102
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 50,382

Kargagakdedi

Kamp I
Yer
Trabzon
Bu dosyalar (Sat ve OSMmapnik) SAS PLANET Programının cache klasörüne kopyalanarak kullanılabilir. Sonrasında yine aynı programı kullanarak bir çok cihazda kullanılabilecek şekilde format ayarlamaları yapabilirsiniz. Aşağıda çeşitli platformlar için neler yapılması gerektiği hakkında ipuçları verdim. Gerekirse bir de video hazırlamayı da düşünüyorum. Umarım işinizi görür.

Dosya İçeriği :
1- Tüm Türkiye'nin 1 ile 15 Zoom derecesinde Google Earth Görüntüleri
2-Tüm Türkiye'nin 7-14 Zoom derecesinde OSMmapnik yollar Haritası
3-Magellan triton 1500/2000 modu r3 rc10
4- Sas Planet Harita Programı
5- SasWinCe Programı (windows mobile altyapısı kullanan cihazlar için)

MAGELLAN TRİTON 1500/2000 Kullanıcıları : İndirdiğiniz dosyaların içerisindeki triton_mod_r3_rc10 adlı klasörün içeriğini olduğu gibi gps cihazınızın hafıza kartına atın. Sonra da ,hali hazırda tüm ayarlarını yapmış olduğum için sizin yapmanız gereken tek şey Sat ve osmmapMapnik adlı klasörleri, Saswince klasörünün içerisindeki cache klasörüne kopyalamak. Cihazınızı açtığınızda iki seçenek çıkacak karşınıza eğer gps'in kendi programını kullanmak isterseniz üstteki logo'ya, eğer mod'lu kullanacaksanız da alttaki logo'ya tıklayın. Burada bir uyarı daha yapayım. Eğer cihazınızın sürücüsünü hiç güncellemediyseniz sorun olmaz ama son sürüme güncellediyseniz. Gps'in kendi programını kullanamayacaksınız mod yüklü hafıza kartı takılı olduğu sürece sadece mod içersindeki programları (igo8 , Sas Wince vb.) kullanabilirsiniz. haritaların boyutu 4gb civarında o sebeple kartınızda en az 4 gb olmalı.''Ayrıca igo8 klasörünün içine igo türkiye haritası atmanız halinde rahatlıkla sesli navigasyon yapabiliyorsunuz.''

GARMİN KULLANICILARI : Garmin jnx raster Map formatını destekleyen bir gps modeliniz varsa Sas planet programıyla export seçeneğini kullanarak halihazırda indirmiş olduğunuz haritaları bu formata dönüştürüp kullanabilirsiniz.

ANDROİD İŞLETİM SİSTEMLİ MOBİL CİHAZ KULLANICILARI : Android sistemlerde kullanılan RMAPs adlı programla bu haritalar bir şekilde kullanılıyor. Benim bunu deneyimleyebileceğim bir cihazım olmadığından araştırması size kalmış arkadaşlar.

WİNDOWS CE ALTYAPILI MOBİL CİHAZLAR : SAS WinCE programını gps cihazınızda çalıştıracak altyapı varsa -ki genelde mobil cihazların çoğunda çalışır (Android işletim sistemi olanlar hariç) . Yapmanız gereken; Sas Wince yi klasörüyle birlikte cihazınızın hafıza kartına atmak sonrada ''Sat'' ve ''osmmapMapnik'' adlı klasörleri buradaki cache klasörüne kopyalamak.
Programların nasıl kullanıldığını ise internetten araştırıp öğrenebilirsiniz.

Zip Şifresi : kargagakdedi

Doğada, yolunuzu rahatça bulmanız dileklerimle...
Tuğrul BurakYazgı

Ekli dosyalar

• Türkiye 15 zoom google Earth- osmmapnik (Sas Planet Cache).zip
    17.2 KB · Görüntüleme: 916

Etiketler

Ynt: Tüm Türkiye'nin 1-15 zoom aralığında Google Earth ve OsmMapnik Haritası

takip...

Arkadaşlar ekteki torrent dosyasını indirmeye başlayanlar lütfen en az 4-5 gün; mümkünse de devamlı besleme yapmaya devam etsinler.

tuğrul bey harika bir iş yapmışsınız,indirmeye başladık.şu an evden indiriyorum ancak iş yerindeki bilgisayarım 24 saat açıktır.bu indikten sonra o bilgisayardan nasıl paylaşabilirim,çok teşekkürler..

Tuğrul Hocam teşekkürler...
Torrent olduğu için işyerinden indiremiyorum ama eve gidince deneyeceğim. Haritaların dosya uzantıları nedir acaba?

Tamamını indiren bir kişi kaynaklık edebilirmi.İşyerınden indirebilirsem sonrasında indirecekler için bilgisayar sürekli açık olacak.teşekkürler..

Boyutu itibariyle başka yere yüklenemiyor, torrent olunca da seed sorunu oluyor... :(

Buradaki arkadaşlar, eminim besleme konusunda sizi yanıltacaklardır ;) Bu arada haritalar SAS PLANET Programının cache dosyalarıdır. Siz tüm dosya inmeden programı başka bir yerden indirip tecrübe edinin isterseniz. Zaten 4-5 mb lık bir program.

hypnotod' Alıntı:
bu indikten sonra o bilgisayardan nasıl paylaşabilirim,çok teşekkürler..
İndirdiğiniz dosyayı ve torrent linkini işyerindeki bilgisayardaki torrent programının indirme klasörüne atıp, torrent linkini çalıştırın tamamdır. indirme işlemi tamamlanan arkadaş torrenti kapatmazsa kısa zamanda hızlanır.

murat haritaları depoluyorsun :smiley:

Şu anda hem evden hemde işyerinden iniyor.Hangisi önce inerse işyerindeki bilgisayardan beslemeye devam.zaten sürekli açıktı bir işe yarar böylece.. :smiley:

Ben okulun bilgisayarına da attım dosyayı sıkıntı yok. İndirmeyi bitirip kullanan arkadaşlar var mı ? Bir sıkıntı sorun olursa burada paylaşın hemen çözelim.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Geri