Tunus

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan camouflage Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 19
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 15,056

camouflage

One life, Live it.
Yer
Bolu
Web
bolubiciftlik.business.site
Sizler benim memleketimin serin ve yeşiller içindeki doğasında festival yaparken ben yine düştüm yollara.

Tunus Havaalanı
DSC08018

Cartaca bölgesinde konakladığımız ilk otel Golden Tulip
Tavsiye edermiyim hayıııır
DSC08069

DSC08070

DSC08068

Etrafta gezilip görülecekler listesinde 1 numara Sidi Bou Said
DSC08086

DSC08087

DSC08115

DSC08114

DSC08139

DSC08109

Çay dediğinizde şayet niteliğini belirtmez iseniz gelecek olan nane çayı.
DSC08125

Ve çayı içtiğimiz kahvehanelerdenden bir başkasından görüntü oldukça otantik
DSC08257

Bu kare Jeepcilere özel gelsin
DSC08103

Meşhur Tunus kapıları
DSC08089

DSC08112

Hediyelik eşya satan dükkanlar
DSC08142

DSC08143

Son kareyi çekdikten sonraki diyalog :D
How much ?
45 Dinar :S ifade satıcıdan Türkçe gelir
Sonra başlar pazarlık :smiley:
35
olmaz
25
olmaz
Ben artık bu sıkıcı pazarlıkdan sıkılmış ilerlemekteyim
Arkadan satıcı bağırır
15
olmaz
5
olmaz
ve son bomba teklif satıcıdan gelir
Türk 2
:D

Sousa yolunda hoş bir restaurant
DSC08194

Restaurant da çiçek ekimi sınır tanımıyor :D
DSC08191

DSC08193

Sousada bir kasap vitrini. Kellenin üzerinden kan damlıyor olması etin yeni kesim taze olduğunun göstergesi imiş :D
DSC08196

Tunus camii mimarisi bizden oldukça değişik ve ibadet saati dışında camiiler kapalı
DSC08198

Bizdeki lokmaya benzer tatlı hemen kızartılıp sıcacık yapılıp toz şekere bulanarak servis ediliyor.
DSC08119

Akdeniz kıyısında paraşut keyfini deneyin
DSC08220

DSC08224

Garsona yiyecek bir şeyler soruyorum kendince anlatıyor.
Chvarma dedikleri benim engin zekamla :D kavurma olarak çevirdiğim yiyecek bildiğimiz tavuk döner ama azıcık ısıl işlem görmesi onlar için yeterli neredeyse ısırınca hayvancağız gıdaklayacak.
Ben iyisimi bildiğimiz bir şeyler yiyeyim derken Turkish Pizza gözüme çarpıyor olsa olsa Lahmacundur deyip sipariş ediyorum.
Gelen yemek işte budur :D
DSC08234

Bildiğimiz karnı yarık içininin üzerine kaşar rendelemişler. Garsona 35 yıllık Türküm böyle pizza görmedim diyince herkes gülmekden kırılıyor. Adam ne yapsın :D

Vee şehirden kareler...
DSC08275

DSC08153

DSC08165

Etiketler

Ynt: Tunus

walla bu yemek olayları ilginç zaten. Ama şöyle de düşünülebilir. Ülkemizin adını taşıyan bir yemekleri var menülerinde :D
ben şahsen karnıyarık içi ile yapılmış pide severim. (yiyenbilir) üzerine kaşar rendesi de fena olmamıştır. Afiyet olsun size.
Fotoğraflarda çok keyifli. Elinize sağlık.

Evet mönüde Turkish ifadesini görmek oldukça sevindirici.
Ama Tunusa gidenler bilir Türk olduğunuzu anladıklarında ağızlarından çıkan ilk kelime ''Arkadaş'' ikincisi Türkiye footbal team süper :smiley: .
Aynı olay Tunusdan geçtiğim Ukraynada'da başıma geldi. Milli takıma bende buradan teşekkür ediyorum. Bizim bilmediğimiz diyarlarda, bizi tanımalarını sağladıkları için...

Fotograflar için cok tesekkür ederiz.Çok güzeller...Ama azıcık kıskandım sanki :smiley:
Sedaaaatttt Tunus'a etkinlik düzenliyorum bilgin olsun :smiley: :smiley: :smiley:
Hemen çalışmalara başlıyorum ;)

İlhami, fotoğraflar çok güzel ellerine sağlık, çiçeklerin çizmelerin içine dikilmesine bayıldım , çok güzel yakalamışsın :smiley:

Katılıyorum sana Koza , hemen başla lütfen hazırlıklara :smiley:

koza' Alıntı:
Fotograflar için cok tesekkür ederiz.Çok güzeller...Ama azıcık kıskandım sanki :smiley:
Sedaaaatttt Tunus'a etkinlik düzenliyorum bilgin olsun :smiley: :smiley: :smiley:
Hemen çalışmalara başlıyorum ;)

Fiyatlar oldıkça ucuz, hizmet sektörü örtülüde olsa Fransız sömürgesi nedeni ile çok gelişmiş :smiley:
Para birimini çevirmede hiç zorluk çekmiyorsunuz zira 1 Euro, 1.80 dinara eşit. Buda yaklaşık 1 dinar= 1 YTL gibi yapıyor.
Araç kiralama günlük 40 Euro be benzinin litresi 1 dinar.
Emin olmamakla birlikde sanırım lacivert pasaporta vizede yok.

İlhami senin hızına ulaşmak çok zor, bir gün macaristan, bir gün italya derken ardından tunus şimdide ukrayna.....paylaşım için teşekkürler, ukrayna anılarını ve resimlerinide bekliyoruz selamlar.

merhaba ilhami bey , az önce gezinizi okudum çok güzel, biz de bu yaz Tunus düşünüyoruz, lakin epey soru işaretlerim var, yardımcı olursanız sorabilir miyim

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,422
Kayıtlı Üye Sayımız
172,069
Kaydolan Son Üyemiz
KorayG

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.