Türkar 4x4 Karavan %100 Yerli Üretim Bence Deneyin...

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Mustafa E Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 40
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 67,666

Mustafa E

Doğada Olmak Güzel Şey...
Yer
Yozgat
VALLA BEN BAYILDIM TAMAMİYLE MİLLİ BİR ARAÇ KARAVANCI OLSAM KESİN DÜŞÜNÜRÜM...

KARAVAN 1

KARAVAN 2

KARAVAN 3

KARAVAN 4

Etiketler
Araç güzel yakından inceleme fırsatım da oldu ancak araç kamyon ruhsatı ile çıkıyor ve ciddi bir ÖTV sorunu olur.....
Kalın sağlıcakla

Bu araç daha çok askeri, telekom gibi fiyatın önemsiz olduğu alanlarda kendine satış alanı bulacağa benziyor. %100 yerli de denemez çünkü motoru ve diğer hareketli parçaların tamamına yakını ithal diye biliyorum. Yine de bir soluk olur umarım Türk Taşıt Sanayisi için.

Ynt: Türkar 4x4 Karavan %100 Yerli Üretim Bence Deneyin...

Almanya'da üretilip Türkiye'ye gönderilen 4x4 Mercedes Sprinter'ın 95bin TL civarında fiyatı olduğunu düşününce üzülüyor tabi insan... 30-50bin TL arası bir fiyata da içi gayet güzel camper yapılır ki, toplam fiyatı yine alınabilir bir aralıkta kalıyor.

Fuarda inceledim, malzeme ve işçilik kalitesi o fiyatın hakkını kesinlikle vermez. Benim gibi 1.90 iseniz içi kümes gibi gelebilir, normal boylu biri için bile iç hacim çok az. Tabi karavana dönüştüreceğiniz tüm 0 kilometre 4x4 lerde ÖTV problemi fiyatları malesef uçuşa geçiriyor :( 4x4 karavan sevdalıları 5 seneyi geçirmiş araç bulmak zorunda ki bu da ülkemizde çok zor :(

Bu aracın daha çok karavandan farklı amaçları var gibi.
Hani üst düzey insanların işlerini büro rahatlığında yapabilmesini sağlamak. Gibi. Siyasilerin zırhlı araçları gibi. Vs vs Bana öyle geldi.
Zaten fiyat - yakıt - dir.

Fiyat yüksek diyen arkadaşlara soruyorum kıyaslamayı neye göre yapıyosunuz hangi muadili araçtan daha pahalı söylermisiniz.

Mustafa E' Alıntı:
Fiyat yüksek diyen arkadaşlara soruyorum kıyaslamayı neye göre yapıyosunuz hangi muadili araçtan daha pahalı söylermisiniz.

Pahalı diyen olduysa ben farketmedim. "Pahalı" ile "fiyatı yüksek" (yani "çok para") farklı kavramlar. Birincisi başka örneklerle kıyaslama ifadesi, ikincisi ise kendi kaynaklarımız açısından "bizi aşar" ifadesi. Parası çok olanların dilediği ürünü seçmesinde sakınca yok.

TA2RX' Alıntı:
Pahalı diyen olduysa ben farketmedim. "Pahalı" ile "fiyatı yüksek" (yani "çok para") farklı kavramlar. Birincisi başka örneklerle kıyaslama ifadesi, ikincisi ise kendi kaynaklarımız açısından "bizi aşar" ifadesi. Parası çok olanların dilediği ürünü seçmesinde sakınca yok.

Pahalı demeklede okadar param yok arasında çok fark var bir malın pahalı olması için muadilerinden fiyatının yüksek olması gerekli.
Ne yazıkki bu aracı mercedes sprinter in 4x4 modeliyle kıyaslayanlar bile var.
Bu araç 4x4 kamyon kullanım amacı kişiselden ziyade ek donannımlarla iş yapmaktır en büyük rakibi olan ünimog ta aynı turkar gibi kişiselden ziyade bir nevi iş makinesidir.

yol' Alıntı:
Almanya'da üretilip Türkiye'ye gönderilen 4x4 Mercedes Sprinter'ın 95bin TL civarında fiyatı olduğunu düşününce üzülüyor tabi insan... 30-50bin TL arası bir fiyata da içi gayet güzel camper yapılır ki, toplam fiyatı yine alınabilir bir aralıkta kalıyor.

Ayrıca bu arkadaşımıda bilgilendiriyim.
4x4 Mercedes Sprinterın önüne kar küreyici takamazsınız arkasına tuzmala makinası takamazsınız turkarı kullanabileceğiniz bir çok arazide kullanamazsınız vs. vs.
Biri arazi kabiliyeti yüksek kamyon diğeri arazi kabiliyeti yüksek minübüs. ;)

Mustafa E' Alıntı:
Ayrıca bu arkadaşımıda bilgilendiriyim.
4x4 Mercedes Sprinterın önüne kar küreyici takamazsınız arkasına tuzmala makinası takamazsınız turkarı kullanabileceğiniz bir çok arazide kullanamazsınız vs. vs.
Biri arazi kabiliyeti yüksek kamyon diğeri arazi kabiliyeti yüksek minübüs. ;)

Biz karavanlarımıza tuzlama aparatı ve kar küreme takmayız, arazi kabiliyeti yüksek minibüs işimizi ziyadesiyle görür.

güngör' Alıntı:
Biz karavanlarımıza tuzlama aparatı ve kar küreme takmayız, arazi kabiliyeti yüksek minibüs işimizi ziyadesiyle görür.

Ne alakası var güngör bey Allah aşkına, ben araçların segment olarak birbirinden ayrı olduğunu anlatmaya çalışıyorum.
Konuyu baştan okursanız neden yazdığımın kabak gibi ortada olduğunu da görürsünüz.
Hiç biriniz bu aracı almak zorunda değilsiniz ben burda yazıyorum diye böyle bir mecburiyet içine girmeyin lütfen benimki karavancı arkadaşlara tavsiye niteliğinde bir konu açmaktı.
Ben turkarın bayisi falan değilim karavanlada hiç işim olmaz bana laf sokmanıza gerek yok.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR