Türkiye Kamp Karavan Dünyası; Rotalar ve Gezi Önerileri

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan mayıstosböce Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 22
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 38,588
Ynt: Türkiye Kamp Karavan Dünyası; Rotalar ve Gezi Önerileri

Ana konu başlığı olarak KARAVAN KAMP YERLERİ olarak açılır .Bu başlık içinde illerin isimleri sıralanır,gezmek isteyenler bulabildiğince bilgilerden faydalanır.Geziyi bitirenler ilave bilgiler koyar.Bilgiler zenginleşir.Bu sadece paralı kampları değil, tüm kamp alanlarını kapsar.Örnek olarak kış döneminde Muğla-Ortaca belediyesinin Sarıgerme kamp alanı ücretsiz. Elektrik alırsanız onun ücretini ödüyorsunuz. Su var ,kış döneminde sakin ,deniz ,orman,kumsal,ihtiyaçları temin yeri var.Hangi ile gidecese bilgileri edinip aradığını bulur ve rahat eder. Ayrıca yaz döneminde de hizmet cüzi bir giriş ucreti ile.Ama kalabalık ve gürültülü.

Etiketler

mayıstosböce' Alıntı:
Arkadaşlar konu biraz iddialı gibi gözükse de.Bu kamp karavan dünyasına(Türkiye) kalıcı bir şey bırakalım diye düşünüyorum,bizim gibi daha karavanla kamp yapmayanlar,daha iyi şartlarda yapmak isteyenler kendi bölgesini
iyi bilen , bilmeyenler için bilgilendirici yazılar yazmak isteyenler.bir kaynak oluştursak.
hatta bunu ilerde kitap haline getiremesek bile
bilgisayar ortamına aktarıp insanlarında faydalanabileceği bir kitapçık oluştursak.
Mesela günlük tutar gibi düşünün bu günlükte kişisel bilgilerinizi de katarak
bir yer hakkında-örnek olarak, a bölgesi…b kamping i yada sizin konakladığınız yer neresi ise-bilgiler verseniz
fotoğraflı olsa kişisel aileniz değil de herkesin bakacağını düşünerek
daha bir dokümantasyon olsa.şurasının fiyatı şu,şuradan alışveriş yaptım şu su kötü-iyi,şu kamping iyi-kötü-vasat gibi
belirtici kelimeler kullansak.şu bölgede kimsenin bilmediği ama kampinge uygun yerler var desek yada ben şu
bölgede yaşıyorum kamping yapmak isteyenlere yardımcı olabilirim,1…99 araca kadar konaklamak isteyenlere
yardımcı olabilirim.benim yerimin fotoğrafı şunlar elektrik var şu yok gibi ayrıntılı bilgiler verilerek oraya gelenleri neler göreceği konusunda bilgilendirerek.yada filan arkadaşımın boş şurada arazisi var gibi.O bölgede bir şekilde konaklamak isteyen arkadaşlara en azından araçlarını çekebileceği bir yer bulsak faydalı olur.Bu insanların evinin önü bile olabilir.
Herkes karavanla çıktığı gezinin maliyeti (kaç kişi kaç km)arıza olduğunda nerde kaça yaptırdığını beğendiyse
yapan yerin tlf nu ytl-tl-euro gibi net değerler yazarak bilgilendirse
Daha bir sürü bilgininde olabileceğini düşünerek genel bir şablon çıkarsak,belli bir foto adedi koyarak bunları
arşivlesek nasıl olur.bu ayrıca kamping alanlarının sahipler ininde neleri eksik yaptıklarını anlaması açısından
faydalı olur.
Bu bölüme dahil edilebilecek karavan nasıl yapılır diye bir bölüm ilave edilse.örnek çeki demiri
desek ve bunun altına kişiler bilgilerini yazsa sonra bu işten anlayan arkadaşlar bunun düzenlemesini
yaparak arşiv niteliği kazandırsa.
Bunların birçoğu parça parça var zaten biz bunu daha fonksiyonel hale getirsek nasıl olur.
Ayrıca bu bilgiler zamanla yenilense örnek a kamping i yeni çamaşırhane ilave etti,çeki demirinde yeni bir sistem
bulundu,,,Şurda çeki demiri daha ucuz ve daha kaliteli gibi.karavan la ilgili karavanın herhangi bir yerini yapan
arkadaşlar,detayları not alarak fotoğraflasa(bunu da branşlaştırsak-parçaların fotoları yapılacak yer….gibi)
Böyle geniş bir konuyu nasıl bir düzene sokarız bunu hep beraber konuşup paylaşabilirsek,daha fonksiyonel bir iş yapmış oluruz.
HERKESE İYİ GÜNLER

Bu yazıları yazarken lütfen koordinatları da yazarsanız çok sevinirim böylece googlede yada başka bir harita üzerinde o noktayı bulmak kolaylaşacak ne dersiniz

Merhaba Arkadaslar Fikir cok Güzel yapilabilir ve kisa ve öz bir sekilde bilgiler yazilir ve Kalinan yerden bir tane fotograf yeter.
ben 2 adet örnek koyayimve bir bakin. :smiley:
http://www.womonavigation.de/wohnmobilstellplatz
http://www.stellplatz.wohnmobilforum-schweiz.ch/

Ynt: Türkiye Kamp Karavan Dünyası; Rotalar Ve Gezi Önerileri

Merhaba,

Gezenbilir çok faydalı ve detaylı bilgi edinmek isteyenler için forumları taramak en iyisi.
Ancak kısa öz referans bilgilerine ulaşmak için forum formatının en uygun çözüm olduğunu düşünmüyorum.

Rota ve konaklama alanlarıyla ilgili referans bilgileri sürekli redaksiyon ve güncelleme isteyen işlerdir. Bunun için en doğru çözüm ya bir web özel web sitesi ya da mobil uygulama yapılmasıdır. Açıkçası bu işi organize etmeye talip olabilirim. Bir bilişim danışmanlık firması sahibiyim. Kullanıcılara sembolik bir fiyata bu hizmet sağlanabilir ve gezenbilir arşivinin katkılarıyla da ticari bir model oluşturulabilir. Aksi taktirde kişisel çabalarla bu işler hevesle başlar ama sonuca varmaz.

Ynt: Türkiye Kamp Karavan Dünyası; Rotalar Ve Gezi Önerileri

Aslında foruma Geyikli Bozcaada'dan başlayıp ege sahillerini güneye doğru takip eden bir rota ve konaklama noktalarını (camping ve özellikle camping dışı) sormak için gelmiştim. Önerisi olan var mı acaba (çekme karavan ile)

Teşekkürler

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

SON KONULAR

Geri