Turkiye Karayollarinda En Yuksek Egim?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan yugun Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 8
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 2,790

Etiketler

Yollarda en fazla %10 eğim levhası gördüm.
Trafik İşaretleri

Genel olarak kaliteli yüksek hızlı yollarda eğim düşük iken tali yolllarda yolun kalitesi düştükçe eğimi çok artabilir. Yaylalara çıkan yollarda oldukça yüksek eğimli yollar olabiliyor. Tabiki eğim ölçerimiz olmadığı için bir şey diyemiyoruz. Özellikle doğu karadeniz yaylaları.

Karayolu geometrik standartları:
aves.erciyes.edu.tr/ImageOfByte.aspx?Resim=8&SSNO=3&USER=931

Ekli dosyalar

• K.G.S..pdf
    118.4 KB · Görüntüleme: 22,885
Son düzenleme:

Eğimini yazmamışlar ama hiç de fena değil. Üstelik Türkiye'de.
Dünyanın En Tehlikeli Yolu: Derebaşı Virajları Foto Galerisi
Turkiye nin en tehlikeli yollari 710359 59 24 b

Arkadaşlar, Haberlerdeki geri geri kayan kamyon kazasını gördünüz mü? Hani şu Trabzon'daki kaza. Kamyon rampa çıkıyor. Rampa gerçekten çok dik olsa da yüzde kaç olduğunu bilmiyorum. Sonra kamyonun önüne bir araba çıkıyor. Kamyon mecburen duruyor ve bir daha da kalkamıyor. Geri geri kaçırıp evin bahçesine dalıyor. İşte böyle rampalardan korkuyorum ben de biraz.

Aracınızla korktuğunuz kadar dik olan trafiğe kapalı bir yokuş bulup dur kalk yaparak aracınızın debriyaj kavrama sınırına ayağınızı alıştırabilirsiniz. Böyle tehlikeli bir yokuşta kalkış yapamazsanız da paniklemeden aracınızı el freni desteğiyle yavaş yavaş geriye salarsınız. Özellikle yağmurlu havalarda veya kışın rampada kalkış yapılamayabiliyor.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.