Türkiye Kuşları

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan tabiatdostu Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 47
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 12,158

tabiatdostu

yaşamak çok güzel kıymetini bilene...
Yer
ist
Türkiye de yaşayan yada Avrupa Asyada yaşayıp Türkiye ye göç eden yuvalanan türleri zaman zaman burada paylaşmak isterim.
Yurdun bir çok yerinde kısmen göçmen olan popilasyonu oldukça tatmin edici olan (Emberiza cirlus Bahçe Çintesi) ile başlayalım...

2342010 8

Etiketler
Ynt: Türkiye Kuşları

Corvus frugilegus ekin kargası göçmen kuşumuzdur yurtta bir çok bölgede görülebilir.

30032010 114

Corvidae Kuzgun yurdumuzda bulunan en iri karga türüdür.

21032010 319

Corvus corone gri leş kargası en cesur ve en çok yaygın türümüzdür.

24042010 57

Merops apiaster Arı kuşu göç kuşumuzdur yurdumuzun en renkli kuşlarından biridir.

04072010 313

Coracias garrulus Gök kuzgun.göçmendir renkli ve yapılı bir kuştur...

05052010 361

Küçük karga (Corvus monedula), kargagiller (Corvidae) 33 cm boyunda, açık alanlar, kayalıklar ve kentlerde yaşayan bir kuş türü.

Diğer kargalar gibi "zeki" olarak bilinir. Gövdesi siyah, ensesi gri, gözleri beyazdır. Sesi diğer kargalarınkinden daha tiz ve metaliktir. Kentlerde sıkça görülürler.

10042010 439

Kara sırtlı martı (Larus fuscus), martıgiller (Laridae) familyasından Avrupa'nın Atlantik kıyılarında yaşayan bir martı türü.yurdumuzda azda olsa görülebilen bir martı türüdür.

09042010 457

Plegadis falcinellus (Çeltikçi) uzaktan bakıldığında siyah bir kuş gibi görünüz ama tüyleri çok renkli ve parıltılı dır.su kuşu türümüz ve göçmendirler.

03042010 77

teşekkürler Sami bey.elimden geldiğince katkıda bulunmak isterim.selamlarımla...
tepeli karabatak göç kuşudur diğer karabataklara nazaran nadir bir su kuşu türümüzdür.

Tepeli karabatak 1

Anas crecca çamurcun ördeği.kış aylarında yurda girer yerel olanlarıda vardır.erkek birey fotoğraftaki gibi renklidir dişi birey daha sade renklere sahiptir.

Mrcn

eğer cevap gelmeseydi vaz geçmeyi düşünüyordum.kendim çalıp kendim dinliyorum diye düşünmeye başlamıştım.
teşekkürler assasin...

150111 23

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.