Türkiyede Ilk Defa Karavan Fuarı Şubat 2019 Da...

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan alperdos Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 81
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 33,242
Fuarda dikkatimi çeken şey bazı üreticilerin opsiyonlara %100 civarında kar eklemesi oldu ki bence bu üreticilere yakışmıyor. Örneğin marka vermeyeceğim ama bir üretici 1100 liralık alko stabilizatöre 2500 lira yazmış. 2700 liralik d2ye 4500. Üreticiler opsiyondan ve işçilikten kazanma eğilimine girmemeli bence.

SM-N935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Fuarda dikkatimi çeken şey bazı üreticilerin opsiyonlara %100 civarında kar eklemesi oldu ki bence bu üreticilere yakışmıyor. Örneğin marka vermeyeceğim ama bir üretici 1100 liralık alko stabilizatöre 2500 lira yazmış. 2700 liralik d2ye 4500. Üreticiler opsiyondan ve işçilikten kazanma eğilimine girmemeli bence.

Hiç şaşırmıyorum bu duruma, artık herşeyden kar etmek lazım mantığı ile müşteriler kendi çözümlerini aramaya başlıyor. Forumda van dan karavana dönüşüm oranlarına sohbetlerine bakın, insanlar kendileri araştırıp birşeyler yapmaya çalışıyor. Biz izmirden bu cuma ayın 1 i oluyor, geliyoruz fuara, cuma cumartesi dolaşacağız, benimde uydu ve güneş paneli, mppt eksiğim var onları araştıracağım, inşallah güzel kampanyalar fiyatlar falan vardır bakalım.

Hiç şaşırmıyorum bu duruma, artık herşeyden kar etmek lazım mantığı ile müşteriler kendi çözümlerini aramaya başlıyor. Forumda van dan karavana dönüşüm oranlarına sohbetlerine bakın, insanlar kendileri araştırıp birşeyler yapmaya çalışıyor. Biz izmirden bu cuma ayın 1 i oluyor, geliyoruz fuara, cuma cumartesi dolaşacağız, benimde uydu ve güneş paneli, mppt eksiğim var onları araştıracağım, inşallah güzel kampanyalar fiyatlar falan vardır bakalım.

Turasis'in fuara özel bir kampanyası vardı anten için. Gerçi benim kullandığım manuel sistemi de önerebilirim çekme karavan için. Çok daha ekonomik ve ayarlaması 1 dakikalık çok kolay bir iş. Kapandığında karavanın tavanına yapışıyor. İçerden kolla ayarlanabiliyor telefona yüklenen basit bir uydu bulucu programla. Dilediğiniz uyduya ayarlayabiliyorsunuz.

Antenci Easy 65cm Karavan Uydu Anteni Manual - n11.com

Güneş paneli ile ilgili 1-2 firma vardı ancak kampanya durumları hakkında bilgim yok.

Turasis'in fuara özel bir kampanyası vardı anten için. Gerçi benim kullandığım manuel sistemi de önerebilirim çekme karavan için. Çok daha ekonomik ve ayarlaması 1 dakikalık çok kolay bir iş. Kapandığında karavanın tavanına yapışıyor. İçerden kolla ayarlanabiliyor telefona yüklenen basit bir uydu bulucu programla. Dilediğiniz uyduya ayarlayabiliyorsunuz.

Antenci Easy 65cm Karavan Uydu Anteni Manual - n11.com

Güneş paneli ile ilgili 1-2 firma vardı ancak kampanya durumları hakkında bilgim yok.
Araştırmalarımda bu uyduyu görmüştüm ama bana bunun otomatiği lazım. Neta mta 60 olan modeli benim işimi fazlasıyla görecektir. Bakalım bulabilecekmiyiz.

VKY-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bazı kamp ürünleri fuara özel X fiyat diye standa koyulmuş ama aynı marka model ürün internette %20 daha uyguna satışta. Dikkat etmek gerekli.

Ben henüz gitmedim ama giden kuzenimden duydum fiyatları. Bakalım gidince neler göreceğiz.

Fuar hakkında şahsi fikirlerimdir.

Bu fuarın çekme karavan dalında kazananları sırayla şunlar oldu;

1- Carpento : 360 modeli piyasada ciddi talebi olan 4 kişilik haftasonu karavanı ihtiyaçlarının tamamını modern çizgilerle karşılıyor. Değinmeden geçemeyeceğim. Aynı kulvarda yarışan Caretta Uncle ve May 3600'ü fuarda görememek gerek satış gerek vizyon olarak kendi kayıplarıdır.
2- NK Karavan : Ekonomik fiyatları nedeniyle fuarın açık ara en çok karavan satışı yapan firması. Pek bana hitap etmese de 3-5 dakikalık ziyaretim esnasında 20bin'ler bandındaki Bora 3500 modelinin gözümün önündeki satışına kulak misafiri oldum.
3- Ortiz Karavan : Gerçekten fuara getirmiş olduğu elite modelleri bir ERBA 5.25 sahibi olarak beni bile etkiledi. Karavan hacmini daha efektif kullanmayı başarmışlar. Marka prestijini arttırdılar.
4- Saly Karavan : Carabinata'nın ses getireceği zaten tahmin ettiğim bir şeydi ancak ciddi bir hayran kitlesi edindi bu yeni karavanla.

Bazı kamp ürünleri fuara özel X fiyat diye standa koyulmuş ama aynı marka model ürün internette %20 daha uyguna satışta. Dikkat etmek gerekli.

Ben henüz gitmedim ama giden kuzenimden duydum fiyatları. Bakalım gidince neler göreceğiz.
1000 w mexssun tam sinüs inverter sordum 1100 TL dediler , internette epttavm de 850 lira ve de taksitle , fuar dan bir şey alınacak gibi değil , ancak ziyaret edilir tanışılır .

Böyle bir fuarın yapılması da bir başlangıç ve gelişmedir , her sene yapılmasında da yarar vardır .

1000 w mexssun tam sinüs inverter sordum 1100 TL dediler , internette epttavm de 850 lira ve de taksitle , fuar dan bir şey alınacak gibi değil , ancak ziyaret edilir tanışılır .

Böyle bir fuarın yapılması da bir başlangıç ve gelişmedir , her sene yapılmasında da yarar vardır .

epttavm den hiç alışveriş yapmadım, siz yaptınız mı? olumsuz yorumlar okumuştum bu site ile ilgili internette. aslı var mıdır? bilen var mı? deneyimleyen var mı acaba?

epttavm den hiç alışveriş yapmadım, siz yaptınız mı? olumsuz yorumlar okumuştum bu site ile ilgili internette. aslı var mıdır? bilen var mı? deneyimleyen var mı acaba?

epttavm tıpkı n11, hepsiburada, aliexpress gibi pazaryeri mantığıyla çalışan bir sistem. Doğrudan satış yapmıyor. Aracılık yapıyor. Dolayısıyla iyisi de vardır satıcıların kötüsü de. Eski siparişlerin yorumlarını inceleyip ona göre alışveriş kararı vermek lazım.

2- NK Karavan : Ekonomik fiyatları nedeniyle fuarın açık ara en çok karavan satışı yapan firması. Pek bana hitap etmese de 3-5 dakikalık ziyaretim esnasında 20bin'ler bandındaki Bora 3500 modelinin gözümün önündeki satışına kulak misafiri oldum.

Buna hayret ettim..
Nazmi usta sonunda bu işi becerecek galiba..
Bu Bora modeli, alko frenli dingilli mi?
Eğer öyle ise, ilerleme var demektir.
Bir de mobilyalar hala kütük mü ( Suntalam), yoksa o da
en azından cilalı kavak kontraya döndümü?

Eğer bu değişimleri yapmışsa bravo, doğru yolda ve kalıcı demektir.

Buna hayret ettim..

Dün gördüğüm suntalamdı. İçerisi baya baya mobilya kokuyordu.

Buna hayret ettim..

Benim gördüğümde suntalamdı abi. Benim kafamdaki karavan tanımına pek uymuyor NK karavanın yaptığı işler maalesef. Ama zevk ve bütçe meselesidir, kimse karışamaz tabi. Bir karavanı daha vardı mesela. 5 metreydi sanırım. İçine bildiğin kocaman bir küvet koymuşlar. İçini de doldurmuşlar köpükler filan. Karavancılık yorumlamaları çok farklı bir firma yani.

Bu arada Güney karavan katılsa eminim o da çok fazla sipariş alırdı bu fuarda.

Ben bir kaç parça ürün aldım ve geldiler. Ancak çamaşır makinasında sıkıntı yaşamıştım. Dövizin fırladığı, fiyatların da günden güne değiştiği aylardı. Normalde siparişin ardından bazen aynı gün ya da 1 gün sonra ürün sevkiyatı yapılıyor ve telefonunuza mesaj geliyor. Diğer ürünlerim ulaştı ama makinadan ses seda yok. Sonra satıcı firmaya ulaştım. Dediler ki elimizdeki ürün hasarlı bu yüzden gönderemiyoruz. Dedim bu hasar az önce mi oluştu ! ben siparişi vereli 1 hafta oldu. Neden bilgi vermiyorsunuz. Ürünün fiyatı % 30 arttı bu arada. Epey bir telefon görüşmesinden sonra ürün nasıl olduysa komşudan bulundu ve teslim edildi. Kutusu açılmamış ürün geldi. Ben böyle bir şey yaşadım. Paranız kalmaz da tadınız kaçabilir. Ancak diğer siparişlerim 1 gün sonra elimdeydi. Hepsiburada'dan da ürün aldım. Aradılar, ürün elimizde kalmadı dediler. Paramı iade ettiler. Ertesi gün ürün farklı fiyatla satıştaydı :smiley: Oluyor böyle şeyler sanal ortamda.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.