Türkiyede Ilk Defa Karavan Fuarı Şubat 2019 Da...

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan alperdos Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 81
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 33,239
Harika bir haber. Şimdi sayfayı inceledim. Katılımcı Firmalar daha eklenmemiş. Hedeflenen katılımcı sayısı 50 olarak belirtilmiş. Katılımcı profili olarak da;
KARAVAN ÜRETİCİLERİ
KARAVAN YAN SANAYİSİ
-ÇEKİ DEMİRİ
-KARAVAN CAMI
-KARAVAN İÇİ DEKORASYON ( YATAK, TEKSTİL VS.)
-KARAVAN İÇİ LAVABO, DUŞ VE SU SİSTEMLERİ
AKÜ FİRMALARI
LASTİK FİRMALARI
GÜNEŞ PANELLERİ
UYDU SİSTEMLERİ
KAMP ALANLARI İŞLETMELERİ
KAMP MALZEMELERİ

Bu şartlar altında Avrupa dan karavan üreticisi pek gelmez diye düşünüyorum. Sadece burada temsilcisi olan bir kaç firma.

Harika bir haber. Şimdi sayfayı inceledim. Katılımcı Firmalar daha eklenmemiş. Hedeflenen katılımcı sayısı 50 olarak belirtilmiş. Katılımcı profili olarak da;
KARAVAN ÜRETİCİLERİ
KARAVAN YAN SANAYİSİ
-ÇEKİ DEMİRİ
-KARAVAN CAMI
-KARAVAN İÇİ DEKORASYON ( YATAK, TEKSTİL VS.)
-KARAVAN İÇİ LAVABO, DUŞ VE SU SİSTEMLERİ
AKÜ FİRMALARI
LASTİK FİRMALARI
GÜNEŞ PANELLERİ
UYDU SİSTEMLERİ
KAMP ALANLARI İŞLETMELERİ
KAMP MALZEMELERİ

Bu şartlar altında Avrupa dan karavan üreticisi pek gelmez diye düşünüyorum. Sadece burada temsilcisi olan bir kaç firma.
Evet ilk olması açısından güzel bir haber ama ben karavanımı fuarı bekleyemeden aldım :tearsofjoy:
inşallah katılım çok olur, birçok modeli almak isteyen gezip canlı canlı görebilir.

Fuarla ilgili çok merak ettiğim konular var. Özellikle takip ettiğim 2 yeni yerli model var. Lansmanları henüz yapılmadı. Acaba yerli firmalarımız bizleri sevindirmek için fuara özel kampanyalar ve indirimler düzenlerler mi?

Yerli üreticilerimiz bir heves ile birşeyler yapmaya başlıyorlar ama izledikleri yol avrupadan çok farklı, arge yok tamamen maliyet odaklı çalışılıyor ve kaliteler belli bir seviyede kalıyor. Ürünün fiyatı şişmesin diye karavan camı veya heki yerine dolmuş camları ve sunroofları kullanılıyor o nedenle şahsen ben hangi model üretilirse üretilsin fuara avrupayi bir yerli karavan geleceğini zannetmiyorum.
$ ve € da biraz inme oldu ama krediler halen uçuk kaçık o nedenle banka kredi ve taksit kampanyası da zor gibi görünüyor.
Hayırlısı bakalım, beklemedeyiz.

Yerli üreticilerimiz bir heves ile birşeyler yapmaya başlıyorlar ama izledikleri yol avrupadan çok farklı, arge yok tamamen maliyet odaklı çalışılıyor ve kaliteler belli bir seviyede kalıyor. Ürünün fiyatı şişmesin diye karavan camı veya heki yerine dolmuş camları ve sunroofları kullanılıyor o nedenle şahsen ben hangi model üretilirse üretilsin fuara avrupayi bir yerli karavan geleceğini zannetmiyorum.
$ ve € da biraz inme oldu ama krediler halen uçuk kaçık o nedenle banka kredi ve taksit kampanyası da zor gibi görünüyor.
Hayırlısı bakalım, beklemedeyiz.

Haklısınız. Yurtdışı karavanlarla bizimkileri kıyaslamak gerçekten imkansıza yakın. Gözümle görmedim henüz ama teknik özellik olarak baz donanım olarak ekranda avrupalara en yakın duran emeksan karavan. Örneğin eks 3600 modeli ile ilgilendiğim için araştırmıştım. 12v 90lt buzdolabı, thetford dış kasetli tuvalet, truma therme gibi alışkın olmadığımız donanımlar standart. Ancak fiyatı neredeyse avrupa karavan fiyatına geliyor.

Merhaba ,
yurtdışı karavan fuarlarında ziyaretcilere karavan ile konaklama imkanları sağlandığı gibi
umarım bizde de aynısı olur.
Belki bunun için istekli karavancilar olarak fuar organizasyon firmasına
talepte bulunsak biz de de aynısı yapılabilir.
Fuara karavanlarımiz ile gelerek hem fuarın devamliligi hem de bu defa
GELENEKSEL FUAR BULUSMALARI
na başlangıç yapmak çok güzel olacaktir.

SM-J600F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Suleyman Bey öneri doğru..
Ama karavan esas konusu olmadığı için...
Yine de imal ettiği diğerlerine göre iyi.
Zamanla güzel şeyler yapacak inşallah.

Ürün kalitesi hakkında yorum yapamam ama bana bu kadar alan çok küçük geliyor, yatmak için bile girsem içimde sıkıntı oluşuyor. Rahat edecek insanlar vardır illaki, ama bence çadırdan farkı çok az bu kadar ufakların.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR