Turkiye'de Karavan Donusumu Hk. Bilgi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan tezcatcatl Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 219
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 35,786
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Konu nereden nereye geldi:(.Bu tartışmalar bana biraz orta çağda uçuk fikirlerle ortaya çıkan mucitlerin,kaşiflerin linç edilmelerini hatırlattı.
Af edersiniz ama bu ne biçim benzetme.Mucit nerede kim linç edilmiş nasıl edilmiş.Bir tek dogru yaklaşım var UÇUK KAÇIK fikirler

Etiketler
Bu basligi daha fazla kirletmezseniz sevinirim beyfendi, konuya donelim.
Benim hakkimda olan sorularinizi ve kisisel merakinizi ozel mesaj yoluyla sorabilirsiniz.

egitim durumunuzu genl ortama yazmışsınız ben yine internette açık ortamda sizin egitim durumunuzu başka buldum.burada açık ortamda eğitim durumunuzu ve hangi okul olduğunu yazın lütfen gizli bir şey veya konu kirliliği yok şayet konu kirliliği varsa kiri siz ikide birde benimle alay ediliyor diye yazarak siz ediyorsunuz.
Israrımın sebebi hani kişilik meselesi lafı etmiştiniz ya.....

Tekrar konuya dönmek için bir sorum olacak. Hollanda’da yaşıyorsunuz, aracıda oradan alacaksınız ve karavana dönüşümü Türkiye’de yaptırmak istiyorsunuz. Bu durumda dönüşümden sonra aracın karavan ruhsatını Hollanda’dan almanız gerekir diye biliyorum (araç Hollanda plakalı ve siz orada ikamet ediyorsunuz). Almanya’da karavan ruhsatı için formaliteleri bildiğim için sormak istiyorum. Araca Hollanda’da ruhsat alabilme konusunu araştırmış olmanız lazım? Bu konuda kısaca bilgi verebilir misiniz?

Google'dan buldugunuz sahis ben degilim beyefendi. Benim adima sahip baska bir sahis. Yasadigi yer Washington D.C gorunuyor. Umarim farkindasinizdir, Hollanda'da Washington D.C diye biryer yok. Cok merak ediyorsaniz biraz daha googlei karistirin.

Yonetici arkadaslar, bu uyenin bu basligi daha fazla konu disina tasiyip kirletmesine mani olursaniz sevinirim.

Olumden kilpayi donen birinin neler yasadigini bilmeyip, "sunrooftan bakarken mi takla attin" gibi bir cumle kurmaniza istinaden kisiliginizin bana verdigi izlenimi paylastim o mesajimda.

Son düzenleme:

Tekrar konuya dönmek için bir sorum olacak. Hollanda’da yaşıyorsunuz, aracıda oradan alacaksınız ve karavana dönüşümü Türkiye’de yaptırmak istiyorsunuz. Bu durumda dönüşümden sonra aracın karavan ruhsatını Hollanda’dan almanız gerekir diye biliyorum (araç Hollanda plakalı ve siz orada ikamet ediyorsunuz). Almanya’da karavan ruhsatı için formaliteleri bildiğim için sormak istiyorum. Araca Hollanda’da ruhsat alabilme konusunu araştırmış olmanız lazım? Bu konuda kısaca bilgi verebilir misiniz?

Tabiki. Aracin uymasi gereken bazi kistaslar var. Hollanda'da RDW diye bir kurum var, bizdeki TUVTurk ile benzer bir kurum. Fakat ruhsat vesaire isleri de hep RDWde.
RDW belli basli maddeleri yerine getirmenizi sart kosuyor. Karavan donusumunu yapip randevu aliyorsunuz RDWden. Muayene ediyorlar, gereksinimler karsilandiysa damgayi basip geerekeni yapiyorlar. Karsilanmadiysa su su su duzeltilecek, degisecek diyorlar, o sekilde devam ediyorsunuz.

Fakat onceki mesajlarimdan birinde belirttigim gibi. Tavsiyelerinizi goz onunde bulundurup kendi karavanimizi simdi yapmaktan vazgectik. Hazir bir karavan alip biraz gelistirecegiz. Onunla biraz gezip deneyim ve bilgi edindikten sonra kendi karavanimizi yapacagiz.

.... ......

Fakat onceki mesajlarimdan birinde belirttigim gibi. Tavsiyelerinizi goz onunde bulundurup kendi karavanimizi simdi yapmaktan vazgectik. Hazir bir karavan alip biraz gelistirecegiz. Onunla biraz gezip deneyim ve bilgi edindikten sonra kendi karavanimizi yapacagiz.

Sonunda tecrübeli karavancı dostlarımızın sözünü dinlemeniz iyi olmuş.yaptırmadan önce bir karavan ile bu yaşamı tadmanızı gerçekten size nelerin gerektiğini,nelerin aslında öncelikli görüpte gereksiz olduğunun farkına varmanızı sağlayabilir.
Yaptıracağınız karavana nelerin dahil edilip etmeyeceğinizi hakkında daha sağlıklı karar verebilirsiniz.
Bu karar sizin için hayırlı olsun.

Sonunda tecrübeli karavancı dostlarımızın sözünü dinlemeniz iyi olmuş.yaptırmadan önce bir karavan ile bu yaşamı tadmanızı gerçekten size nelerin gerektiğini,nelerin aslında öncelikli görüpte gereksiz olduğunun farkına varmanızı sağlayabilir.
Yaptıracağınız karavana nelerin dahil edilip etmeyeceğinizi hakkında daha sağlıklı karar verebilirsiniz.
Bu karar sizin için hayırlı olsun.

Cok tesekkurler :smiley: Bu karari vereli bayagi oldu aslinda, onceden de belirttim. Tavsiyeler cok mantikli, tabiki deneyimleyip neyin bizim icin daha onemli / onemsiz oldugunu, neyaiz yapamayacagimizi vesaire yasayarak gorup, kendi karavanimizi ona gore tasarlayacagiz.

Tekrar tesekkurler iyi dilekleriniz icin. :smiley:

Herkese merhabalar. Sabah mailime bu siteden gelen bir hatırlatma mailinde bu başlığı görüp tıkladım. Yazılanları o kadar çok beğendim ki yapacak bir sürü işim olmasına rağmen ara ara başlıkta yazılanları okumaya devam ettim. Uzun zamandan beri forumlarda bu derece güzel, bilgi verici ve seviyeli bir yazı dizisi okumamıştım. Taki son 2-3 sayfaya gelene kadar. Dışarıdan bakan bir göz olarak başlığı açan arkadaş (yaş olarak büyük de olsa küçükte olsa arkadaş dememde sakınca olmadığını düşünüyorum) kimseye saygısızlık yapmamış. Fakat nedense son birkaç sayfada bilgi paylaşımı sona erdi. onun yerine atışma kıvamına yakın bir çok yazışma olmuş. Belli ki bu forumda birbirini tanıyan seven bir çok kişi (tahminen yaşı 60 üzeri) var. Ve birbirlerine söylenen sözleri kendi üzerlerine alıp savunmaya geçiyorlar. Aslında bir çırpıda formu baştan sona okuyunca kimsenin kimseye artistlik yapmaya çalışmadığı, küçümsemeye yada terbiyesizlik yapmaya çalışmadığı çok rahat anlaşılabiliyor. Bu yüzden bu sayfadaki paylaşımları amacının dışında, tartışma kıvamına dönüştürmeden devam etseniz nasıl olur? Bilgi içerikli paylaşımlar yapmaya devam etseniz de benim gibi bilgi edinmek isteyerek buralardaki yazışmaları okuyan kişiler başlığı açan arkadaşın neler yaptığını öğrenmeye devam edebilsek. Karavanını alıp içine yapmayı düşündüğü şeyleri yaptıktan sonra da başarılı olduğu ya da başarılı olamadığı konularda deneyimlerini paylaşmaya devam etse fena mı olur? Çünkü gidişattan anladığım kadarıyla diğer tüm forumlarda olduğu gibi burada da birkaç mesajlaşma sonrası sinirler gerilecek ve konu öylece kapanıp gidecek. Herkesi sakin olup, bilgi paylaşımına devam etmeye davet ediyorum. Saygılarımla...

Af edersiniz ama bu ne biçim benzetme.Mucit nerede kim linç edilmiş nasıl edilmiş.Bir tek dogru yaklaşım var UÇUK KAÇIK fikirler
Ben de onu kastediyorum ya zaten:smiley:.Bence de fikirleri uçuk kaçık ve olabilirliği çok düşük bir ihtimal.Yazışmalardan anladığım kadarıyla başlığı açan beyefendi, rutine uymayan,şartları zorlamayı seven,sonunda zarar etmeyi göze alabilen biri ve ben buna saygı duyuyorum.Bu kadar kızıp tartışmayı başka yöne çekmek niye?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,430
Kayıtlı Üye Sayımız
172,077
Kaydolan Son Üyemiz
yasin29

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

SON KONULAR