Turkiye'de Karavan Donusumu Hk. Bilgi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan tezcatcatl Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 219
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 35,787
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Guncelleme..

Kapora odendi. En gec 2 haftaya teslim edecekler hayirlisiyla araci.

Motor klimasini ve dometic fresh well 3000 kabin klimasini sonradan montaj edecegiz.
Sali gunu araci bir gunlugune alip kesif icin montaji yapacak olan firmaya goturecegim.

Seyir esnasinda motor klimasi, kamp alaninda 220v dometic, park halinde de 12v 220v pure sinus inverter ile dometic. Ilk 2 made kolay, sonuncu maddeyi deneyip gorecegiz.

Dometic'de soft start var o iyi oldu. Hem sogutma hem isitma isini gorecek. 989watt cekiyor sogutma modunda. Isitmada da 1100 watt. Sinus inverteri 3000w surekli, 6000w peak aliyorum lakin softstarttan dolayi 3000i bile gormeyecegiz gibime geliyor.

800ah lithium pil icin de pazarlik devam ediyor. Solar panelleri de halen siparis vermedim, sali gunu tavani olcup bicmem lazim.

Racechip ups kargoda, yarin gelecek. Onunla beraber 201hp 505nm olacak.

Son olarak da LPG tanki ve benzinlikten dolum icin soket yaptirmak istiyorum.

Simdilik durum bu. Fotolari sali gunu gecerim. Montaja basladigimizda da guncelleyecegim.

Son düzenleme:

Etiketler
60A MPPT solar charge controller siparis ettim. 720 wattan fazla sigdiramam saniyorum tavana.

Race chip bugun geldi.

LifePO4 pil konusunu 1200ah ile kapatmaya karar verdim. Fazla gelirse 400unu satacagim.
Devamli olacak verebildigi akim kapasitesi 400A.

Airco inverter ile calismazsa muhtemelen 800unu satarim.

Full time camper hazirligindayiz bu aralar :smiley:

IMG 20180517 201340

IMG 20180517 201330

Bu basliga yazmayi birakip ayri bir basliktan devam edecegim sanirim. Cunku artik baslikla icerigin pek alakasi kalmadi :smiley:

slm herkeze arkadaslar benim karavanin tavanda kilimavar 230v ben bunu sürerken calistira bilirmiyim ve araci istop ettigimde bir saat calistrabilirmiyim neler lazim
yardimci olursaniz sevinirim simdiden tesekürler

slm herkeze arkadaslar benim karavanin tavanda kilimavar 230v ben bunu sürerken calistira bilirmiyim ve araci istop ettigimde bir saat calistrabilirmiyim neler lazim
yardimci olursaniz sevinirim simdiden tesekürler
Aracinizda 3 kW 220V jenerator varsa calistirabilirsiniz. Stop ettikten sonra da bu jenerator ile calistirmaya devam edebilirsiniz. En kolay ve ucuz yolu simdilik bu. Yok hayalini kuracagim bir umut olur derseniz konu sahibinin actigi yeni konuyu takip ediniz lutfen.

Son düzenleme:

tesekürederim acaba 2x 12v 120Am agm akü koysam invantar yeni aldim tam zinos 3500w kisasürelik 7000w bir iki tanane günes paneli taksam olurmu

tesekürederim acaba 2x 12v 120Am agm akü koysam invantar yeni aldim tam zinos 3500w kisasürelik 7000w bir iki tanane günes paneli taksam olurmu
Konuyu baştan okursanız,cevaplar bu konunun içinde var

LG-K220 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
tamamda benim istedigim tek kilima geri kalan esyalarim gazla isik haric cünkü invartari aldim jenerator de haklisin duracagim yerlerde kimseyi rahatsiz etmek istemem yani iki veya üc akü arti günes paneli taksak kurtarmazmi simdiden tesekürler

Katiyen olmaz,aküler çok kısa sürede biter ve ölür
Güneş enerjisi klima için yetersiz
Onun yerine 12 v iki tane vantilatör olur
Yada campinge girip 220 almalısınız

tamamda benim istedigim tek kilima geri kalan esyalarim gazla isik haric cünkü invartari aldim jenerator de haklisin duracagim yerlerde kimseyi rahatsiz etmek istemem yani iki veya üc akü arti günes paneli taksak kurtarmazmi simdiden tesekürler

LG-K220 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,431
Kayıtlı Üye Sayımız
172,077
Kaydolan Son Üyemiz
yasin29

SON KONULAR

Geri