Turunç - Selimiye - Bozburun Kamp Alanları

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan harmanim Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 6
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 21,031

harmanim

Yeni Üye
arkadaşlar merhabalar;

14.08 gibi marmaris'ten yola çıkıp ilk olarak turunç, selimiye ve bozburun'a gitmeyi planlıyorum. internetten ve gezenbilir'den baktığım kadarıyla çadır atılacak bir yer kamp yeri göremedim. tek kişiyim. yanımda mutfak gereçlerim var, haliyle yüküm biraz ağır, aracım da yok. tek kişi olduğum için de güvenli bir kamp alanı arıyorum. illaki kamp alanı da olmak zorunda değil, güvenebileceğim lokanta bahçesi, büfe yanı, otopark arkası olan yerler bile olur. kamp alanı için de ücretli veya ücretsiz olması farketmiyor.daha önce hisarönü, akyaka, akbük, palamutbükü datça taraflarını arabayla ve kamp atarak gezdim. bu gezimde de bahsettiğim bölgeleri gezemek istiyorum.

yanımdaki malzemeler;

--- 2 adet 2.5 cm'lik şişme mat
--- uyku tulumu (ince)
--- 2 kilik çift katlı çadır
--- ispirto ocağı ve yeter miktarda ispirto
--- yazlık kıyafetler ve mayo
--- garmin 60cx gps (içerisinde topografik türkiye haritası yüklü
--- 250 gr. filtre kahve
--- filtre kahve makinesi (1-2 bardaklık)
--- kamp için tencere, tava, bardak (yemek yapmak için alüminyum)
--- kafa lambası (2 adet yedek tam dolu batarya)
--- 10000 mah'lık powerbank

yani kısacası kamp yeri merkeze yakın olmak zorunda değil, giderken yiyeceğim şeyleri alıp giderim, orada pişiririm, aç kalmam. ben sadece güvenli, sakin bir kamp arıyorum.
- ya da bölgede bildiğiniz tanıdığınız karavancı varsa o bile olur, yanlarına atarım çadırımı, sesim, bile duymazlar. =)) zira babam da yıllardır karavancı ve karavan hayatının ve kamp hayatının detaylarını biliyorum. bu arada kış boyunca kar, yağmur, çamur, güneş demeden istanbul ve civrlarında hiking yapıyorum. her pazar yaklaşık 20 km, zor parkur yürüyüşü yapmaktayım. ama şu an çantam biraz ağır (konforuma biraz düşkünüm, sanırım babamın karavancılığından gelen bir alışkanlık) o yüzden uzun mesafe yürüyüşü yapamayabilirim.

şimdiden cevaplar için teşekkür ederim. =)

Yardımlarınız için çok teşekkür ederim. ;) rotamı değiştirip aktur darça kampına geldim. Burada 5-6 gün geçirip palamutbükü' ne geçicem. İyi tatiller hepinize.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Yardımlarınız için çok teşekkür ederim. ;) rotamı değiştirip aktur darça kampına geldim. Burada 5-6 gün geçirip palamutbükü' ne geçicem. İyi tatiller hepinize.

Biz bu yıl Haziran ayında Marmaris Çubucak orman kampında kaldık. Her türlü imkanın olduğu ücretli ve güzel bir yerdi. Dediğiniz yerlere eşyalarınızı kamp alanında bırakıp dolmuşlarla gidebileceğiniz uzaklıkta. Biz arabayla ve tesis olan yerlere gidiyoruz. Bu nedenle size bu şekilde yol gösterebilirim ancak ;) Belki seneye ya da yakın zamanda düşünürsünüz. Ancak sezon içinde burası çok kalabalık oluyormuş, hatta kapıdan çeviriyorlarmış. Ramazan da olmasına rağmen nispeten kalabalık sayılırdı bize göre. :smiley: Size de iyi tatiller.

Biz bu yıl Haziran ayında Marmaris Çubucak orman kampında kaldık. Her türlü imkanın olduğu ücretli ve güzel bir yerdi. Dediğiniz yerlere eşyalarınızı kamp alanında bırakıp dolmuşlarla gidebileceğiniz uzaklıkta. Biz arabayla ve tesis olan yerlere gidiyoruz. Bu nedenle size bu şekilde yol gösterebilirim ancak ;) Belki seneye ya da yakın zamanda düşünürsünüz. Ancak sezon içinde burası çok kalabalık oluyormuş, hatta kapıdan çeviriyorlarmış. Ramazan da olmasına rağmen nispeten kalabalık sayılırdı bize göre. :smiley: Size de iyi tatiller.

Çubucak kampına da baktım, tek kişi kamp yapacağım için çok rahat olmayacağını düşündüm ve zaten yer de yoktu. O yüzden aktur datça kampına geldim. Çadırmı kurdum. Keyfin gayet yerinde, kamp alanı çok iyi organize edilmiş, herşey yerli yerinde. Cevap için çok teşekkür ederim. Size de iyi tatiller dilerim. Bir dahaki gelişinizde mutlaka aktur datça kampinge uğrayın derin. =))

Çubucak kampına da baktım, tek kişi kamp yapacağım için çok rahat olmayacağını düşündüm ve zaten yer de yoktu. O yüzden aktur datça kampına geldim. Çadırmı kurdum. Keyfin gayet yerinde, kamp alanı çok iyi organize edilmiş, herşey yerli yerinde. Cevap için çok teşekkür ederim. Size de iyi tatiller dilerim. Bir dahaki gelişinizde mutlaka aktur datça kampinge uğrayın derin. =))

mutlaka :D

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri