Tüyo Köşesi

  • Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Doğrucu Davut Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 9
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 706
Mesajlar
2,106
Tepkime Puanı
2,815
Yer
Kuzey Ren / Almanya
.
Bu aralar “hepsiburada.com” adresinde tanınmış ithal malzemelerinin onda biri fiyatına, kalitesini denediğim için iyi bildiğim bir tuvalet kimyasalı var. Onlardan hiç bir farkı yok. Sezon başladı sayılır, kaçırmayın derim.
Bilgilerinize..
1680988770699.png


Sanırım iki seneden fazla bekleyince etkisi azalmakta ? Gereğinden fazla ısmarlamamak yerinde olurdu.
 
Son düzenleme:

Etiketler
Başlığı görünce,birden bahis tüyoları yada hisse senedi tüyoları vermeye başladınız sandım.
Gerçi yazdıklarımda kazanmaktan daha çok kaybetme riski yüksekken, sizin verdiğiniz ürün tüyosunda parasal açıdan kaybetme riski yok bile.:yum:
 


Lastiğin arkasına koyacak en az iki takozunuz olursa, pek çok zor durumda kurtarıcı olabilir. Örneğin eğim yüzünden karavanı araca takmakta zorlandığınız bir yerde söktüyseniz, iki takoz kullanarak daha rahat araca takabilirsiniz karavanınızı.
 

Karavanın olması gereken çeki oku ağırlığı, çok genel manada bir insanın azıcık zorlanarak kaldırabileceği bir ağırlıktır. Arada sırada karavanınızı tutup kaldırmayı denerseniz olası bir hatanızın ortaya çıkma ihtimali olur. O zamanda kılavvuz tekerin altına bir ev baskülü koyarak tartabilir, istediğiniz yükten ne kadar uzaktasınız görebilirsiniz.
 Toplu etkinliklerde yanınızda bulunan insanlar hep güleryüzlü ve arkadaş canlısıdırlar ama arkanızdan çevirebilecekleri işleri hayal dahi edemeyebilirsiniz. İnternetten bulunmuş bir kişi, her kişi olabilir. Bu gibi durumlarda özellikle ailenizi koruyun. (Gençler özellikle)
 


@yugun ,
parsellerin pozisyonuna göre eğimli yüzeyde her zaman eğime paralel bırakmak mümkün olmuyor ama dediğiniz gibi eğime çapraz koyunca karavanı teraziye alana kadar insanın göbeği çatlıyor.

----

Eğimli yüzeyde karavanı ayırmak ve bağlamak hem zor hem de tehlikeli bir iş. Mecbur kalmadıkça eğimli yüzeyde karavan ayırma ve bağlama işlemi yapılmamalı. En ufak bir dalgınlıkta ciddi kazalara gebe. O yüzden yapılıyorsa adım adım sakin kafayla çalışılmalı ve mutlaka her tekerin altına takozlar koyulmalı. Buna rağmen olası bir kaza durumu gözönüne alınarak gidiş yönünde insanların olmadığı teyit edilmeli, insanlar varsa uzaklaştırılmalı.

Eğer mover varsa, tekere biraz basılı bırakılırsa ikinci bir el freni vazifesi görür. Bu bakımdan yarı otomatik manuel mover'lar çok kullanışlı. Ne tekere çok basarak zarar veriyor ne de boşta kalıyor. Tekeri kaydırmayacak kadar biraz basılı bırakırım ben eğimli zeminde.

Eğimli yüzeyde tekerin birini yükseltmek gerekeceği için klasik takozlar lastiğin altına monte edilemiyor. Bu durumda mover yöntemim ekstra güven veriyor.

Mecburiyetten eğimli zeminde ayırma yapılacaksa takozu koyduktan sonra aracı çok az salıp fren pistonunu açmak lazım. Yoksa çeki demirinden kurtarınca piston açılıp kaplini ileri doğru itiyor. Aracın tamponuna zarar verebilir.

Yine eğimli zeminde atelaj ayrılırken gerilmelerden dolayı çeki demiri kaplinden ayrılmakta zorlanıyor. Böyle bir durumda, pilot tekeriyle karavanı normal çıkma mesafesine kadar kaldırıp, aracın bagajına oturarak birkaç kere zıplamak lazım. Aynı anda kaplinin kolunu da kaldırmak epey maharet istiyor. İkinci bir kişi ile daha kolay yapılabilir.

Dikkat! Eğer çıkmıyor diye çok kaldırırsanız çok gerilim birikiyor. Bu durumda zıplayarak çıkarırsanız karavanın kafası şiddetli bir sesle sağa sola bir kol mesafesi kadar dönerek yerinden kızgın boğa gibi fırlayabilir. Kütahya Çamlık'ta çok dik bir yüzeyde başıma geldi, tesadüfen yaralanmadım.
Dediğim gibi normal çıkacağı mesafeye kadar kaldırılmalı.

Atelaj boşta kalınca gidiş yönüne doğru önde araç olacak şekilde ayrılmalı. Geriye doğru normal fren tutmaz, el freni tutar ama yine de ben tedirgin olurum.

1681144832898

Şu pozisyonda arka denge ayaklarını indiremedim bile. Ona rağmen teraziye alamadım, başaşağı yattık gece.
 

.
Bu aralar “hepsiburada.com” adresinde tanınmış ithal malzemelerinin onda biri fiyatına, kalitesini denediğim için iyi bildiğim bir tuvalet kimyasalı var. Onlardan hiç bir farkı yok. Sezon başladı sayılır, kaçırmayın derim.
Bilgilerinize..
Ekli dosyayı görüntüle 641606

Sanırım iki seneden fazla bekleyince etkisi azalmakta ? Gereğinden fazla ısmarlamamak yerinde olurdu.
Kimyasal içeriği belli mi?
 

Kimyasal içeriği belli mi?

Evet İduna’nın boya ve parfüm dışında iki etken maddesi var.
* QAC, ahşabı korumak için de kullanılan bu madde için zararsız ve
* Noniyonik aktif madde için de mikroorganizmalara antibakterisit etki yapıyor denmekte. Yani kullanırken dikkatli olmak lazım.
Ayni Aqua Kem Blue gibi. 😕
 
Son düzenleme:Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.


GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,107
Mesajlar
1,513,401
Kayıtlı Üye Sayımız
171,746
Kaydolan Son Üyemiz
Odin.

SON KONULARÖNEMLİ UYARILAR
HAYATİ UYARI: Forumlarda yer alan tüm konular sadece referans amaçlıdır ve içeriklerinde hayati risk taşıyan tehlikeli spor ve benzeri özel uğraşılar olabilir. Lütfen forumlarda okumuş olduğunuz spor veya özel uğraşıların uzmanlarından yardım almadan kendi başınıza denemeye çalışmayın. Aksi halde meydana gelebilecek aksiliklerden dolayı gerek forum yöneticileri, gerekse içerik yazarları hiçbir sorumluluk kabul etmeyeceklerdir.

TELİF UYARISI: Forumlarda yayınlanan yazılı ve görsel materyallerin tüm hakları ve sorumluluğu yazarlarına aittir. Bu materyalleri izinsiz kopyalamak ve kullanmak 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur.

SORUMLULUK REDDİ: Forumlarda yer alan, kullanıcıların oluşturduğu tüm yazılı ve görsel içerik, görüş ve bilgilerin doğruluğu, eksiksiz ve değişmez olduğu, yayınlanması ile ilgili yasal yükümlülükler içeriği oluşturan kullanıcıya aittir. Bu içeriklerin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından Gezenbilir ve forum yönetimi hiçbir şekilde sorumlu değildir. Sorularınız için içeriği oluşturan üye ile irtibata geçebilir veya iletişim formumuzu kullanarak yönetime bildirebilirsiniz.

Copyright © 1999 - 2023 Gezenbilir
DMCA.com Protection Status