Ucuz Ufak Bir Karavan Almak Ve Ailemle Tatil Yapmak Istiyorum :)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Muammergult Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 3
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 2,672

Muammergult

Ana Kamp
Yer
Antalya / Türkiye
Web
www.muammergultekin.com
Merhaba yine ben :D

ilk 18 yaşında yazmıstım o zamanlar içinde tek yasıyacagım bişey arıyordum
sonra 23 yaşında yazdım ve bı tık daha buyuttum hayallerimi :smiley:
şuan 26 yasındayım ve evliyim :D

artık kucuk ailemle birlikte gezebilecegimiz kucuk işlevsel bi karavan arıyorum :smiley:
pi2010 modelinden içerisinde duş u yok diye vazgeçtim

içinde duşu ve tuvaleti olan 2+1(çocuk) kişilik önereceginiz kucuk 750 kg den hafif karavan oneriniz var mı ?

Pino Karvanın - " 280 Cachalote " MODELİNİ çok begeniyorum önerileriniz nedir uygun mudur bu.

bide bütcemiz suan 15.000- 20.000 civarı bu sartlarda onerirseniz sevinirim :smiley:

ayrıca karavan alırken nelerine dikkat etmeliyim çekme karavanda nelere dikkat etmeliyiz ?

Etiketler

çok tşk ederim
karavan alırken nelerine dikkat etmeliyim peki abi :smiley: yada çekme karavanda nelere dikkat etmeliyiz ?

Pino Karvanın - " 280 Cachalote " MODELİNİ çok begeniyorum önerileriniz nedir uygun mudur bu.
İkinci el alırken nelere dikkat etmeliyim?
Mümkünse bu işten anlayan ve tecrübeli bir arkadaşınızla gidin; ama yine de başlangıç olarak faydalı olabilecek bilgilere bir göz atalım.
* Bir nemölçer ile kontrol edilmeden kesinlikle motorlu karavan satın almayın. Herhangi bir problem varsa, bunu fark etmenizi sağlar.
* Eğer dönüştürülmüş bir karavan alacaksanız, tescil ve dönüşüm belgelerini iyi kontrol edin.
* Bütün önceki kontrollerinin, bakım zamanlarının detaylı belgeleri olmalı. Yoksa alırken iki kez düşünün.
* Lavabonun altını ve rafları akıntı veya sızdırmalara karşı mutlaka kontrol edin.
* Yatak şiltelerini ve yastıkları rutubet ve paslanmaya karşı inceleyin.
* Yatağın monte edildiği sistemin ağırlık kaldırabileceğinden ve masalar kurulduğunda tamamen sabit durduklarından emin olun.
* LPG’li bir araç bile olsa bütün yakıt sistemini iyice elden geçirin.
* Eğer elektrik sistemi bağlandıysa, mutlaka yetkili bir elektrik mühendisinden alınmış son kontrol belgesini isteyin.
* Özellikle de çok kilometre yaptıysa.motorun yıllık bakım raporlarını inceleyin.
* Lastikler iyi görünüyor olabilir ama diş derinliği çok önemli. Ne kadar kilometre yapılmış olursa olsun 5 yıl içinde lastikler yenilenmelidir, görüntüye aldanmayın.
* Lastikler motorlu karavanınızın ağırlığını ve hızını kaldıracak bir model olmalı, jantlar ve lastikler doğru ölçüde olmalıdır.
* Motorlu karavanınızın mutlaka test sürüşüne çıkarınız ve yoldaki durumunu iyice inceleyiniz.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.