Ülkemiz de yaşanacak en güzel ilçe

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan emrepasa Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 22
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 91,164

emrepasa

Yeni Üye
Merhabalar!
Üniversiteden yeni mezun oldum ve hayatımı sürdüreceğim yeni bir yer arıyorum.Kayseri'de yaşıyorum.Buranın soğuk havası ve ayazından bıktım.Tekrar bu hava ve atmosferde yaşamayı hiç gözüm kesmiyor.Sesiz,sakin ve huzurlu bir yaşam tarzını seviyorum.Balık tutabileceğim,sahilinin ve doğasının kirli olmadığı,çok kalabalık olmayan,siyasete ve politikaya çok önem verilmeyen,insanlarının hoş görülü olduğu,kış mevsiminin serin geçtiği bir yer hayal ediyorum.Çok fazla şey hayal etmiş olabilirim :smiley:Kaş,Datça,Gökova gibi yerlere her zaman hayranlık duymuşumdur.Kaz Dağları ve Asos ise hem bol oksijenli hem de bol balıklı yerler.Belki site ile alakası olmayan bir konu ama gezenbilir diyerek sizlerin fikrini almak istedim.Siz nereleri önerirsiniz?Şimdiden teşekkür ederim.

Etiketler
Ynt: Ülkemiz de yaşanacak en güzel ilçe

Sayın "emrepasa" hoş geldiniz. :smiley:

Hayalinizi gerçekleştirirsiniz umarım. Başlık biraz kavga çıkartacak cinsten; öyle ya, "en güzel ilçe"... :D

İsteklerinize baktığımda, Türkiye'nin batı kıyılarını görüyorum. Sizin istediğiniz uygun iklim ve insan profili daha çok buralarda. Güneybatı ve Kuzey Ege'den saydığınız yerlere ek olarak, (bir çırpıda sayılabilecek) Didim, Güzelçamlı (Kuşadası), Seferihisar, Urla, Karaburun, Foça, Yenifoça (Foça), Çandarlı (Dikili), Dikili, Altınova (Ayvalık), Ayvalık, Ören (Burhaniye), Akçay (Edremit), Ocaklar (Erdek), Erdek ... gibi kasaba ve kentlere bakılabilir. Daha kuzeyi düşünürseniz, Çanakkale, Eceabat, Karabiga (Biga), Gelibolu ve Şarköy'ü önerebilirim.

Bunlar kolay da, sonuçta araştırır, gezer, bakar karar verirsiniz; kuşkusuz düşünmüş olmalısınız, ya geçiminizi nasıl sağlayacaksınız?... ;)

İyi şanslar!... :smiley:
Cavid Sezen

Merhaba.... "de" burada ayrı yazılmaz üniversiteli kardeşim....... Dikili-Ayvalık taraflarını tavsiye ederim......

aramıza hoşgeldin, bende senin gibi düşünüyorum sakin bir yer arıyorum, ama didimi iyi biliyorum pek sakinlik kalmadı artık orada aradığın yerin yaz kış nufus oranı, ulaşımı benim için önemli olurdu cok kalabalık olmamalı. datca, akyaka, dalyan köyceyiz, benim tercihlerim arasında gidip gezip görüp yerleşmeyi düşünüyorum bahceli bir tekkatlı köy evi içinde bişeyler dikip toplaya bilecagim tavuk köpek cicek bakabilecegim bir yer arıyorum, belki bir tekne alır balık turu yaparım oralarda karşılaşırız. ;)

Sakinlik, dinginlik size yakın Kapadokya bölgesindeki kasabalarda vardı bir turla gittiğimizde. İklimde ılıman sayılır.

Deniz kenarı demek, şimdi değilse bir kaç seneye curcuna demek oluyor artık. Sakin bilinen son yerler Datça ve Karaburun da yakında diğerleri gibi olacak ne yazıkki. Bozburun var ama en çok beş sene idare eder. Beş yıl önce yazıyor olsaydık belki Alaçatı da deyecektik, ama akşamları yollarında yürünemez oldu. Tüm Anadolu orada, merak gideriyorlar...

Arabanıza bindiğinizde en çok yarım saatte deniz kenarına ulaşabileceğiniz bir kasaba bulun derim... Mesela Muğlanın Ulası, İzmirin Urlası gibi.

gezmen' Alıntı:
Sayın "emrepasa" hoş geldiniz. :smiley:

Hayalinizi gerçekleştirirsiniz umarım. Başlık biraz kavga çıkartacak cinsten; öyle ya, "en güzel ilçe"... :D

İsteklerinize baktığımda, Türkiye'nin batı kıyılarını görüyorum. Sizin istediğiniz uygun iklim ve insan profili daha çok buralarda. Güneybatı ve Kuzey Ege'den saydığınız yerlere ek olarak, (bir çırpıda sayılabilecek) Didim, Güzelçamlı (Kuşadası), Seferihisar, Urla, Karaburun, Foça, Yenifoça (Foça), Çandarlı (Dikili), Dikili, Altınova (Ayvalık), Ayvalık, Ören (Burhaniye), Akçay (Edremit), Ocaklar (Erdek), Erdek ... gibi kasaba ve kentlere bakılabilir. Daha kuzeyi düşünürseniz, Çanakkale, Eceabat, Karabiga (Biga), Gelibolu ve Şarköy'ü önerebilirim.

Bunlar kolay da, sonuçta araştırır, gezer, bakar karar verirsiniz; kuşkusuz düşünmüş olmalısınız, ya geçiminizi nasıl sağlayacaksınız?... ;)

İyi şanslar!... :smiley:
Cavid Sezen

Hoşbulduk Cavit abi.
Sıcak karşılaman ve ilgin için teşekkür ederim:smiley:Önerilerine dikkat edeceğim.Acıkcası hayatımı uzun vadede yaşayacağım yerin üzerine kurmayı düşünüyorum.Uzun vadede memurluk olur veya muhasebe dalında bir meslek olur,her ne olacaksa yaşauacağım yerin üzerine kurmak istiyorum.Öncelikle buna karar veriyim,er yada geç bu hedefime ulaşmak istiyorum.Tekrar teşekkür ederim.

tommycan' Alıntı:
Merhaba.... "de" burada ayrı yazılmaz üniversiteli kardeşim....... Dikili-Ayvalık taraflarını tavsiye ederim......
üniversiteli değilim.konumuz da bu değil.konumuz ''de'' de değil.8 noktanın yan yana olması da değil ??? polemik hiç değil...bahsettiğim konu da fikriniz varsa eyvallah!

DR.ÖZHAN' Alıntı:
aramıza hoşgeldin, bende senin gibi düşünüyorum sakin bir yer arıyorum, ama didimi iyi biliyorum pek sakinlik kalmadı artık orada aradığın yerin yaz kış nufus oranı, ulaşımı benim için önemli olurdu cok kalabalık olmamalı. datca, akyaka, dalyan köyceyiz, benim tercihlerim arasında gidip gezip görüp yerleşmeyi düşünüyorum bahceli bir tekkatlı köy evi içinde bişeyler dikip toplaya bilecagim tavuk köpek cicek bakabilecegim bir yer arıyorum, belki bir tekne alır balık turu yaparım oralarda karşılaşırız. ;)

Hoşbulduk:smiley:
Özhan hocam ne güzel şeylerden bahsetmişsin.İnanın yüzümde bir tebessüm oluştu.Ben de tam olarak bunları hayal ediyorum.İnşallah karşılaşırız.Hayallerinizin gerçekleşmesi dileğiyle...

prafa' Alıntı:
Sakinlik, dinginlik size yakın Kapadokya bölgesindeki kasabalarda vardı bir turla gittiğimizde. İklimde ılıman sayılır.

Deniz kenarı demek, şimdi değilse bir kaç seneye curcuna demek oluyor artık. Sakin bilinen son yerler Datça ve Karaburun da yakında diğerleri gibi olacak ne yazıkki. Bozburun var ama en çok beş sene idare eder. Beş yıl önce yazıyor olsaydık belki Alaçatı da deyecektik, ama akşamları yollarında yürünemez oldu. Tüm Anadolu orada, merak gideriyorlar...

Arabanıza bindiğinizde en çok yarım saatte deniz kenarına ulaşabileceğiniz bir kasaba bulun derim... Mesela Muğlanın Ulası, İzmirin Urlası gibi.

Acı gerçekler bir yana farklı bir bakış açısı olmuş.Denize biraz uzaklıkta ki kasabalar aklıma hiç gelmemişti.Birgün seçim yapmak zorunda kalırsam mutlaka aklımda bulunacak.Çok teşekkür ederim.

bkocoglu' Alıntı:
Paşam

Piyangodan paramı çıktı.

Bülent abi,Cavid abiye bahsettiğim gibi,hayallerimi,geçimimi,yaşayacağım yerin üzerine kurmak istiyorum.Zor gözüküyor olabilir.Evet burada bir ömür geçirebilirim diyeceğim yerin üzerine kurmak istiyorum hayatımı.

emrepasa' Alıntı:
üniversiteli değilim.konumuz da bu değil.konumuz ''de'' de değil.8 noktanın yan yana olması da değil ??? polemik hiç değil...bahsettiğim konu da fikriniz varsa eyvallah!

Size de merhaba... Dilimizi doğru kullanmanın gereklerine dikkat çekmek istemiştim... Üniversiteden yeni mezun olduğunuzu belirtmiştiniz. Ben de sizin açınızdan gurur verici olduğunu düşündüğüm bu konuyla bağlantılı olsun diye "üniversiteli" tabirini kullandım... Ama madem üniversiteli değilsiniz, sıkıntı yok.Sözümü geri aldım."Kardeşim" tabiri de ağız alışkanlığı. Kusura bakmayınız. Benim gibi biriyle kim kardeş olmak ister ki zaten. "bahsettiğim konu da fikrim var mı" , evet bahsettiğiniz konuda fikrim var, çünkü bahsettiğiniz konuda konu da çok, fikir de çok... Bence Kayseri'den bir yere gitmeyin. Kayseri çok güzel.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Geri