Ümraniye-Çekmeköy-Kavacık Civarında Off Road Yapmak.?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Hakan555 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 456
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 62,487

Hakan555

Kamp III
Yer
Çekmekoy-Çavusbası
Merhaba herkese.
Bahsettiğim yakın çevrede oturup Off Road yapmak isteyenler aslında çok şanslı.
Çekmeköyden başlayıp Poleneze ordan Reşadiyeye ve çevresine uzanmak için hem çok güzel parkurlar hemde mükemmel doğası ve manzarası olan yerler var.
Fakat gerek yanlız gerek Sabri abiyle gezerken şimdiye dek hiç kimseyle karşılaşmadık. Fakat tek tük taze izlere rastlıyoruz. Hatta motocross cular daha verimli
ve sürekli kullanıyor bu parkurları. Bu hepimiz için bir nimet fakat tek gitmenin genelde keyfi olmadığı gibi birazda riskli.
Bu koşullarda bu bölgede tek gezmek istemeyen yada grup ile gezmek isteyen arkadaşlarımız bi kaç gün önceden burdan mesajlaşarak yada ani kararlarda
telefon ile görüşerek haberleşse ve parkura geçse çok keyifli olmazmı ?

Etiketler

Ben Çırçırdan ( BJK tesislerinin yanından) giriyorum çekmeköye kadar uzanıyorum dediğiniz gibi güzel alanlar var. Özellikle tırmanış ve inişler çok harika.

linkteki çıkışı iki araçla dendim. iki araçlada aynı yerde kalıyor zemin yumuşak olduğundan lastikler tutunamıyoır kafayı taktım çıkacam oarayı :smiley:

http://g.co/maps/7n8rz

Yer yakın olduğundan gün içinde buluşmalar bile yapılabilir.
Bir ara buluşup dolaşalım derim.

hbilkut' Alıntı:
Lastikler normal mi?

iki araçta mt ve at ile denendi sonuç aynı.
Açıyı ölçme fırsatım olmadı ama oldukça dik ve uzun. Takıldığım yerin solundan baypas yapıp gidiyorum. Bir gün yürüyerekte olsan çıkacam orayı :smiley: :smiley:

whiteagle' Alıntı:
Ben Çırçırdan ( BJK tesislerinin yanından) giriyorum çekmeköye kadar uzanıyorum dediğiniz gibi güzel alanlar var. Özellikle tırmanış ve inişler çok harika.

linkteki çıkışı iki araçla dendim. iki araçlada aynı yerde kalıyor zemin yumuşak olduğundan lastikler tutunamıyoır kafayı taktım çıkacam oarayı :smiley:

http://g.co/maps/7n8rz

Yer yakın olduğundan gün içinde buluşmalar bile yapılabilir.
Bir ara buluşup dolaşalım derim.

selam sizin cıkamadıgınız yerı ben biliyorum daha once defalarca cıktım fakat orman ıdaresı dozerle yolları temızledı ve kazıdı su an zemın cok gevsek bır kac kez denedım cıkamadım hıc bır aracda su an cıkamaz kanımca ancak son yagmurlardan sonra yoldakı mıcır akar gıderse cıkmak mumkun olur selamlar

Yağmurlu havalarda orayı hiç düşünemiyorum. Çıkmayı denerken yolun yarısinda kalırsak 4 teker üzerinde kayak yaparız. Herhalde.

Bir ara uygun bir zamanda ( çekmeköy tayfası diyeyim) buluşup oraları beraberce dolaşalım derim.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR