Ufak Boylu Şirin Yatağımız... Karavanımız; Caretta

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan metehan41 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 43
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 62,206
Ynt: Ufak Boylu Şirin Yatağımız... Karavanımız; Caretta

aslanahmet' Alıntı:
Bana göre, çadırvanımın ocak tertibatını, su deposunu yapıp tentesini yenilediğimde carettalardan daha kullanışlı olacağını düşünüyorum.

Yağmur-çamur olduğunda içeride oturup yemek yiyebilmek açısından (eğer çadırvan su almıyorsa) kesinlikle haklısın Hakan. Hele bir de dışarıya açılan ocak-lavabo bölümünü tente ile korumaya alabilirsen karavandan hiç bir eksiğin kalmaz. Caretta'da zorunlu hallerde içeride yemek yiyebilsen bile yemeği mutlaka dışarıda hazırlaman gerekir. Caretta'nın orjinal çadırı da mutfak bölümünü değil, kapı girişini korumaya alıyor.

Korunaklı bir bölümde yemek hazırlayıp yiyebilmek bence en önemli konu. Diğerleri bir şekilde hallediliyor...

Etiketler

orsaalabanda' Alıntı:
....... Hele bir de dışarıya açılan ocak-lavabo bölümünü tente ile korumaya alabilirsen karavandan hiç bir eksiğin kalmaz. ........
Bu yönde proje çalışmalarım var. Bakalım önümüzdeki ilkbahara kadar herşeyiyle yenileyeceğim.

orsaalabanda' Alıntı:
.....Yağmur-çamur olduğunda içeride oturup yemek yiyebilmek açısından (eğer çadırvan su almıyorsa) kesinlikle haklısın Hakan......
Bu haliyle bile yağmur almıyor. Çok sağanak da sanırım sadece eteklerinde problem olur.

aslanahmet' Alıntı:
Bana göre, çadırvanımın ocak tertibatını, su deposunu yapıp tentesini yenilediğimde carettalardan daha kullanışlı olacağını düşünüyorum.

aslanahmet' Alıntı:
Bu yönde proje çalışmalarım var. Bakalım önümüzdeki ilkbahara kadar herşeyiyle yenileyeceğim.
Bu haliyle bile yağmur almıyor. Çok sağanak da sanırım sadece eteklerinde problem olur.

Hakan Bey, umarım çok masraf etmezsiniz.

Cavid Sezen

aslanahmet' Alıntı:

Cadırvan enson yağmur testinden sapanca'da gecti...Bilenler orada 3 gün yediğimiz yağmuru bilirler :smiley:
Eğer tenteni bu şekilde kurarsan mutfak sorununuda çözersin... http://www.facebook.com/photo.php?pid=3988999&l=d5b49f915f&id=521958397

Sapanca'da çadırvan ve tenteyi kurulmuş haliyle görmüştüm. Tenteyi kurmam gerektiğinde ben de böyle kuracağım.

metehan41' Alıntı:
öncelikle herkese iyi dilekleri için teşekkür ederim.
dediğiniz gibi yağmurda biraz problem olabilir. fakat buzdolabı ve ocak seyyar konumda arkada olmak zorunda değil yani. isterseniz çadırınızın içine de koyabilirsiniz. isterseniz karavanın tamamını çadırın içine bile koyabilirsiniz. buzdolabına mevcut durumda içeriden ulaşılamıyor. aküsünü tam olarak denemedim. çünkü yeni henüz. ama yolculuk sırasında araçtan şarj ediyor ve konaklama anında kamp alanındaki varsa 220V enerjiye bağladığınızda kendisini dolduruyor. ama test edince emin olun buraya yazarım.

Selam,

Akü araçtan şarj ediyor yazmışsınız...

Carettanın elektrik sisteminin araçtan alındığı fiş dışında bi tesisat yapmak gerekiyormu bu akü şarjı için....

eğer kendi içinde çakmak elektiriğinden çalışan akü şarj cihazları gibi bişey yoksa, şarj dinamosu, hem araç aküsünü hemde bu aküyü şarj etmeye çalışacak ve çok yorulacaktır...

acaba böyle bi cihaz mı var içinde, aynı zamanda 220 den de şarj oluyor demişsiniz. Tahmin ediyorum hem 220 hem 12 ile çalışşan bi akü şarj aleti var içinde...

Doğru mudur, nasıldır bı iş?

Teşekkürler...

sahibindende bulup 4400 e aldım bende 2010 bir caretta,iyikide almışım diyorum,çok hafif araba hissetmiyor bile

çok güzel ya gerçekten çokta şirin yani güle güle kullanın

omnitemporal' Alıntı:
sahibindende bulup 4400 e aldım bende 2010 bir caretta,iyikide almışım diyorum,çok hafif araba hissetmiyor bile

deneyimlerinizi artılarını eksilerini eklenebilecekleri tavsiyelerinizi burada paylaşırsanız sevinirz. aldığınız karavanı sahibinden.com da görmüşltüm. yolculukta yaşamak için olmasa da barınmak ve uyumak için kullanılabilecek pratik bir çözüm. balık için aldığınızı biliyorum o konudaki tecrübelerinizi de yazarsanız seviniriz.,,

tekrar hayırlı olsun

yasarergun' Alıntı:
deneyimlerinizi artılarını eksilerini eklenebilecekleri tavsiyelerinizi burada paylaşırsanız sevinirz. aldığınız karavanı sahibinden.com da görmüşltüm. yolculukta yaşamak için olmasa da barınmak ve uyumak için kullanılabilecek pratik bir çözüm. balık için aldığınızı biliyorum o konudaki tecrübelerinizi de yazarsanız seviniriz.,,

tekrar hayırlı olsun

öncelikle teşekkürler,evet aslında balık için aldım,daha önce 4x2 çekme karavanım vardı onu sattım,öncelilke çok çok şirin bi alet,karım ve kızım bayıldılar,önceki koca karavanımla benle hiç kampa gelmeyen ailem,bu karavanla ilk günümüzde kampa gittik bir geceliğine,üçümüz sıkışmadan yattık,salı günüde fethiye katrancı koyuna gitceez 5 günlüğüne,bir tarafına orjinal çadırını,bir tarafınada 3x3 bir tente koycaam,bakalım nasıl bir camping tatili olacak,artılarının en önemlisi bununla her yola gidebilirsiniz,araba hissetmiyor bile,zaten biz eski karavanın içinede sedece yatmaya giriyoduk,doğaya gidince insan zaten daracık karavanın içinde duramıyor,hemen dışarıda ateşi yakıp başına geçiyoruz.derli toplu bişey,mutfak arkada açıkta biliyosunuz,önceki çekme karavanımın wc sini bir kez bile kullanmamıştım,o yüzden wc gerekmiyo,çıkartmış zaten benden önceki sahibi,henüz bir eksisini görmedim,ama karavanın içinde çok vakit geçirmek isteyenlere uygun olmaz tabii.haftaya eski karavanımdan çıkan vebasto d2 ısıtıcıyı monte ettirceem,bugün şu küçük tüpe 2 li ocak bağlamak için gerekli musluk ve dedantörü aramaya gidiyorum,herkese sevgiler

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR