Ufak Tırtılım A Yeni Bir Nefes Samuraimi Yapıyorum :)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan klorr Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 60
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 9,813

Etiketler

Bu konuyu da yeni görüyorum. Dostum eline sağlık mükemmel bir gönderi, keyifle okudum inceledim hiç bitmesin istedim. Sen ve senin gibi arkadaşlar böyle yardırsın o kadar güzel işler yapıyorsunuz ki valla helal olsun. Highoutput da demiş zaten, artık buna bi de portal yakışır. Yalnız ben iki noktada bi koptum;
1. "Devirdaim ponpasının kasanağı parçalanmış"...nnn...nası ya? o kasnak nasıl öyle tereyağı gibi yırtılabiliyor?
2. ayna mahruti tamam eyv onun kırıldığını gördüm duydum da arazi şanzımanı vb nasıl öyle peynir gibi dağılmış? Bu aracın motor ve yürür aksamında farklı bi metal yorgunluğu vb mi var? Bu kadar dağılması normal mi? Ağır offroad ve sert pilotaj vb yüzünden mi oluyor yoksa aracın farklı bi durumu falan mı var?
Merak ettiğimden soruyorum.

Eline sağlık fırsat buldukça daha da çok paylaşım gelsin valla keyifle inceledim hepsini. Başarılar

Bu konuyu da yeni görüyorum. Dostum eline sağlık mükemmel bir gönderi, keyifle okudum inceledim hiç bitmesin istedim. Sen ve senin gibi arkadaşlar böyle yardırsın o kadar güzel işler yapıyorsunuz ki valla helal olsun. Highoutput da demiş zaten, artık buna bi de portal yakışır. Yalnız ben iki noktada bi koptum;
1. "Devirdaim ponpasının kasanağı parçalanmış"...nnn...nası ya? o kasnak nasıl öyle tereyağı gibi yırtılabiliyor?
2. ayna mahruti tamam eyv onun kırıldığını gördüm duydum da arazi şanzımanı vb nasıl öyle peynir gibi dağılmış? Bu aracın motor ve yürür aksamında farklı bi metal yorgunluğu vb mi var? Bu kadar dağılması normal mi? Ağır offroad ve sert pilotaj vb yüzünden mi oluyor yoksa aracın farklı bi durumu falan mı var?
Merak ettiğimden soruyorum.

Eline sağlık fırsat buldukça daha da çok paylaşım gelsin valla keyifle inceledim hepsini. Başarılar
Öncelikle Görüşleriniz için Çok teşekkür ederim.
Daha bitirmedim Bitirmekte istemiyorum aslınad uğraşmayı seviyorum diyeli bu arada daha ekler de oldu sırayla paylaşayım hatta en baştan renk değişimimi bile paylaşa bilirim çok atlamışız işin aslı.
2. sorundan başlayayım Öncelikle 1.6 şahin motoru 4 ileri şanzuman var araçta haliyle lastikler de büyük sistemde mutlaka bir uyuşmazlık oluyor.
benimle aynı yaşta araç 87 li oda yaşlanmış birazda tabi yorgun :smiley:
1.sorunu cevabı da bu şekilde kendini ele veriyor.

Daha sonra şöyle bir kol dayama yeri yaptım kendime aynı zamanda bardağımı bile koya biliyorum :smiley: ayna mıda buna sabitledim.

Bunu içten aydınlatma ve ya daha değişik şekillerde kullanmak için revize edicem daha sorna gene burda sizinle paylaşıcam tabi.

IMG 20220726 113047

IMG 20220726 113058

IMG 20220726 113104

IMG 20220219 152608

IMG 20220219 153055

İçine yaptığım değişiklik den bahsedeyim biraz da gene hepsi kendi tarafımdan yapıldı metal olarak ayrı bir ağırlık bindirdik ama yükleye yükleye bakalım ön tarafta orta konsol giydirmesi yaptım 1.20 mm saçtan yapıldı zemin alüminyum levhadan basamak yapıldı.

IMG 20220715 112057

IMG 20220715 134312

IMG 20220715 134328

IMG 20220715 134342

IMG 20220718 192139

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Geri