Ultralight Değilse De, Hafif Kamp Sorusu

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan altugg Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 8
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 16,939

altugg

Altuğ Gürkaynak
Yer
Ankara
Web
kampkeyfi.com
Herkese tekrar merhaba,

Mayıs başı gittiğimiz kampta çantam aşırı ağır gelmişti ve kampta kullanmayacağım şeyler de taşıdığımı farkettim.

Şimdiki hedefim Temmuz'da gideceğim sonraki 2-3 günlük kamp için olabildiğince hafif bir çanta hazırlamak.

Dechatlon'da satılan Quechua marka Çanta - Uyku Tulumu - çadır ve matlardan ve hafif (ve ucuz) olanlarından bir çanta hazırlamak istiyorum. Ultralight olayına girmek için fazla keyfine düşkün olduğumdan alacaklarımın hiç olmazsa olabildiğince ucuz ve hafif olmasını istiyorum.

Bir yaz kampı olacağından kalın ve ağır ekipmanım da olmayacağını tahmin ediyorum. Bir döküm tavam var bir de metal küreğim. Bunları her koşulda yanıma alacağım ama, bu sefer baltamı almayacağım. en adisinden bir budama testeresinin çok daha faydalı olduğunu son kampta görmüş oldum. O balta ancak arabalı bir kampta yanımda gelebilir artık :smiley:

Size sorumsa bana marka - model önerileriniz ve/veya özellikle yanıma alacaklarımda dikkat etmem gereken detaylar var mı?

Tecrübeli kampçı arkadaşlara danışıyorum.

Sevgiler.

A.

Etiketler
Ynt: Ultralight Değilse De, Hafif Kamp Sorusu

Merhaba,

Ultralight konusunda fırsat buldukça www.dogayakacis.com'da yazmaya çalışıyorum. Belki işinize yarar...

http://dogayakacis.com/category/ultralight-backpack/

Öncelikle sana kolay gelsin. Decathlon dan bakıyorsan. Bu çanta sana iyi gider.
linki burada : http://www.decathlon.com.tr/symbium-access-70-10-canta-id_8300991.html
Ben bu çantadan aldım ama hiç kullanmak nasip olmadı. yani sıfırdır. Daha iyi fiyata bende bulursun. :D
Eğer almak istersen benle iletişime geçebilrisin.
e-mail: taha.firinci@gmail.com

1

Mete bey her zaman sizi takipteyiz zaten :smiley: Tekrar baştan göz atacağım. Teşekkür ederim.

ecemete' Alıntı:
Merhaba,

Ultralight konusunda fırsat buldukça www.dogayakacis.com'da yazmaya çalışıyorum. Belki işinize yarar...

http://dogayakacis.com/category/ultralight-backpack/

Taha bey çok teşekkür ederim ama bu hem hacim hem fiyat olarak (ne kadar düşseniz de) benim aradığımın - alabileceğimin çok üzerinde. Ama yine de ilginiz için teşekkür ederim. Bu tarz çanta arayan bir arkadaşım var, hemen ona iletiyorum.

Ayrıca imzanızdaki "İzcilikle başlayan ateş durmasın, artsın." sözünüzü de çok beğendim. Eski bir izciden selamlar!

tahalotr' Alıntı:
Öncelikle sana kolay gelsin. Decathlon dan bakıyorsan. Bu çanta sana iyi gider.
linki burada :

altugg' Alıntı:
Taha bey çok teşekkür ederim ama bu hem hacim hem fiyat olarak (ne kadar düşseniz de) benim aradığımın - alabileceğimin çok üzerinde. Ama yine de ilginiz için teşekkür ederim. Bu tarz çanta arayan bir arkadaşım var, hemen ona iletiyorum.

Ayrıca imzanızdaki "İzcilikle başlayan ateş durmasın, artsın." sözünüzü de çok beğendim. Eski bir izciden selamlar!

Ne demek ben teşekkür ederim. Bende İstanbul izcisiyim ve hala kamplara devam etmekteyim. Ve Ultralight çalışmanızda size kolay gelsin. iyi günler, iyi çalışmalar :smiley:

temmuz ayında kamp yapacaksan yanına hiç çadır alma, güzel bir mat ve iyi bir uyku tulumu yeterli olur. Biraz keyif yapmak istersen sadece bezden yapılmış cep hamakları var, onlara bakabilirsin.

çekici ne amaçla kullanacaksın? çünkü doğada çekiç olarak kullanabileceğin başka materyaller bulabilirsin.

karrimor markasının uluslararası we sayfaından çok ucuza sipariş verebilirsin. Yalnız gümrükteki fiyat sınırını bilmek gerekiyor. Ben şuanda hatırlamıyorum. Ama belli bir fiyatın üstündde sipariş verirsen gümrük vergisi ödüyorsun. o fiyatın altında lışveriş yaparsan gümrük vergisinden kurtulursun. Fiyatlar yurtdışında gerçekten çok farkediyor.

Karrimor'un sitesini hemen inceliyorum teşekkürler :smiley:

ÇAdırsız kamp şimdilik benim için zor, ama hafif çadır olabilir. Çekiç demedim ben :D Galiba bir yanlış anlaşılma oldu :D

voyyager' Alıntı:
karrimor markasının uluslararası we sayfaından çok ucuza sipariş verebilirsin. Yalnız gümrükteki fiyat sınırını bilmek gerekiyor. Ben şuanda hatırlamıyorum. Ama belli bir fiyatın üstündde sipariş verirsen gümrük vergisi ödüyorsun. o fiyatın altında lışveriş yaparsan gümrük vergisinden kurtulursun. Fiyatlar yurtdışında gerçekten çok farkediyor.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,422
Kayıtlı Üye Sayımız
172,069
Kaydolan Son Üyemiz
KorayG

Çevrimiçi üyeler

Geri