Uludağ Bölgesinde Karavan Kamp Alanı Tavsiyesi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan zaferyilmaz99 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 33
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 12,234

Etiketler
Yanınızda Jeneratör ve redresör varsa hiçbir şeyden korkmazsınız. Jeneratör en kesin çözüm ama her zaman onu taşımak mümkün olmuyor.
Evet normalde 12 kva lık büyük bir jenqrqtörüm var taşıma sorun olır diye ufak 2.2 kva inverter aldım şimdi. Araç 4x4 bir pickup bagajı müsait. Ama genede jeneratöre yüklenmektense park alanında elektrik olması daha iyi olacaktır. Hem gürültü çıkirliği yaratıp etrafı rahatsız etmemiş olırız.

Evet normalde 12 kva lık büyük bir jenqrqtörüm var taşıma sorun olır diye ufak 2.2 kva inverter aldım şimdi. Araç 4x4 bir pickup bagajı müsait. Ama genede jeneratöre yüklenmektense park alanında elektrik olması daha iyi olacaktır. Hem gürültü çıkirliği yaratıp etrafı rahatsız etmemiş olırız.
İnşallah aradığınız gibi bir park alanı bulursunuz, Bulursanız bize de haber edin lütfen...

Selamlar. Bende ilk karavanımı inşallah 15 gün içerisinde teslim alacağım. Sömestr döneminde çocukları uludağa çıkarmak istiyorum 3 - 4 gün konaklayabileceğim ve kayak alanına yakın olup elektirik alabileceğim bir yer önerebilir misiniz? Elektirik benim için olmassa olmazım çünkü başka türlü ısınma probleminin önüne geçemeyeceğim. Webasto var lakin yaşam aküsü en fazla 6 saat çalıştırabilecekmiş. Şimdiden teşekkürler.
Hocam Webastonun sadece 6 saat çalışacak olması bana ilginç geldi. Çok küçük bir akü mü kullanıldı? Ben geçen hafta 24 saat çalıştırdım. Bunun yanında araç içi elektrikler, inverter ve bilgisayar, buzdolabı da çalıştı ve toplamda 12.7 volt ile başladığımız 24 saati 12.5 volt ile bitirdik. Hava kapalı ve sürekli yağmurlu olmasına rağmen webastoyu kapattıktan sonra 2 saat içerisinde tekrar 13.1 Voltu gördüm yani akü tam kapasite şarj oldu.

Kışın en önemli unsurlardan birisi elektriğin sürekliliği bunun için hazır karavanınız yapım aşamasındayken yaşam akülerini ve güneş enerjisi sistemini yeniden ele alın ve eklemeler yapın isterseniz.

Hocam Webastonun sadece 6 saat çalışacak olması bana ilginç geldi. Çok küçük bir akü mü kullanıldı? Ben geçen hafta 24 saat çalıştırdım. Bunun yanında araç içi elektrikler, inverter ve bilgisayar, buzdolabı da çalıştı ve toplamda 12.7 volt ile başladığımız 24 saati 12.5 volt ile bitirdik. Hava kapalı ve sürekli yağmurlu olmasına rağmen webastoyu kapattıktan sonra 2 saat içerisinde tekrar 13.1 Voltu gördüm yani akü tam kapasite şarj oldu.

Kışın en önemli unsurlardan birisi elektriğin sürekliliği bunun için hazır karavanınız yapım aşamasındayken yaşam akülerini ve güneş enerjisi sistemini yeniden ele alın ve eklemeler yapın isterseniz.
Selam. Evet tek akü vardı. Şimdi karavanı kendim komple revize ettim 2 akü bağladım. Solar panel +rüzgar gülü+ redresör + araç dinamosundan şarj edilebilir hale getirdim.
Webastonun egzos borusunu da eşanjör bağlayıp su ısıtıcısı haline dönüştürdüm.

Konuyu uyandıralım mı?

Malumunuz bazı yerlerde karavan yasaklamaları veya sınırlandırmaları oluyor. Uludağ için güncel durum bildirebilecek olanlar varsa istifade etmiş oluruz.

Bursa Belediyesinin işlettiği karavan kampı var. Günlük 600 TL ,3 gune kadar. Fazla kalırsanız fiyatlar artıyor. Ornegin 10 gün kalirdaniz 8000 TL toplam. Oteller bölgesinin alt tarafında.

Bursa Belediyesinin işlettiği karavan kampı var. Günlük 600 TL ,3 gune kadar. Fazla kalırsanız fiyatlar artıyor. Ornegin 10 gün kalirdaniz 8000 TL toplam. Oteller bölgesinin alt tarafında.
Epey tuzluymuş hani, Anlaşılan Uludağ özel bir yer gitmek isteyenler için. Yani zaten öyle biliyoruz da bu fiyat da özel bir fiyat olmuş yani...

Kocayayla daha uygun biz fakirlere. 20 metrelik kızakla kaymak için tepesi de var .
Ben Uludağ daki yeri gördüm. Girip çıkması dert, hele yogun kar varsa.

Haha, Biz fakirler için kar bir problem. Zenginlere zevk. Kocayayla'ya konaklamaya gitmedim. Bu bende bir eksiklik yaratıyor. Ama kışın çekme karavanla yolda olmayı düşünmem. Güçlü'mle giderim gidersem...

Haha, Biz fakirler için kar bir problem. Zenginlere zevk. Kocayayla'ya konaklamaya gitmedim. Bu bende bir eksiklik yaratıyor. Ama kışın çekme karavanla yolda olmayı düşünmem. Güçlü'mle giderim gidersem...
Yaylaya girişteki son 300 metre biraz zorlu ama sizin güçlü kolay çeker, sorun olmaz. Ama 1-2 gün için cekme karavana ihtiyaç yok. Ben de günübirlik arac ile gidip akşam Bursa'da kaldım.

Yaylaya girişteki son 300 metre biraz zorlu ama sizin güçlü kolay çeker, sorun olmaz. Ama 1-2 gün için cekme karavana ihtiyaç yok. Ben de günübirlik arac ile gidip akşam Bursa'da kaldım.
Bursa'yı özledim. Ama paracıklarım mazot gibi yanıp uçup yok olan bir şeye gitmesin diye, ekonomi yapıyorum. İnşallah daha uzun bir tatilde yine Bursa'mı görmek nasip olur.

Aslında bu aralar araç kullanmayı sonlandırmayı ciddi ciddi düşünüyorum. Tarifeli şeylerle hayatıma devam etmeye çalışacağım belki de... Veya TAKSİ gibi daha pahalı çözümleri efektif kullanarak...
Bir hastalığım var. 6 Aylık izinler halinde araç kullanabileceğimi rapor etmem gerekecek sanırım. Bu epey sevimsiz bir iş. 2024 sonunda bütün eski ehliyetler iptal olduğunda bir de böyle bir sorun var kafamda hep, Ben arabasız ne yaparım? Sorunu.
Gezmek en kolayı. Gündelik hayatı arabasız yaşamak daha zor. Bakalım ne olacak?

Karavancılık hususunda da şöyle yapılabilir mesela,
Araç kullanan biriyle tandem yapılır. Motokaravanın arkasına çekme karavan takılır, tüm masraflar bölüşerek kullanılabilir. mantıklı bir çözüm. Karavan çeken karavan çözümü...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,414
Kayıtlı Üye Sayımız
172,067
Kaydolan Son Üyemiz
Birkium

Çevrimiçi üyeler

Geri