Umut Vakfı - Bireysel Silahsızlanma Fotoğraf Yarışması

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan berksito Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 0
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 2,362

berksito

Gezenbilir Fotoğraf Grubu
Yer
İstanbul
Web
www.berksarac.com
Umut Vakfı, her yıl "28 Eylül Bireysel Silahsızlanma Günü" kapsamında düzenlediği geleneksel ödüllü yarışmanın 15.sini bu yıl "fotoğraf" dalında düzenliyor.

Yarışmanın amacı “fotoğraf”ın toplumsal yaşamdaki sosyolojik göstergelerinden, toplumsal iletişimdeki gücünden ve olanaklarından yararlanarak, bireysel silahsızlanmanın toplumsal boyutuna dikkat çekmektir. Bireysel silahsızlanmaya ilişkin düşündürücü, tespit edici, vurgulayıcı görüntülerin şiddet dilinden uzak olabileceği, barışın önce iki insan arasında başlayarak topluma yayılabileceği mesajını, bireysel silahlanmayla oluşan şiddetin aksine bireysel silahsızlanmanın barışçıl görüntüleriyle topluma verebilmek amaçlanıyor.

Yarışmaya, Seçici Kurul Üyeleri, Umut Vakfı çalışanları ve birinci derece yakınları dışında tüm amatör ve profesyonel fotoğraf meraklıları ve fotoğrafçılar katılabilecek. “Bireysel Silahsızlanma: Yaşama Hak Tanıyın” konusunda düzenlenecek Fotoğraf Yarışması kapsamında, “Siyah-beyaz” ve “renkli” olmak üzere iki kategori belirlendi.

Sonrasında yapılacak Seçiciler Kurulu Toplantısı’nda, yarışmaya 2 ayrı kategoride katılmış fotoğraflar değerlendirilecek. Dereceye giren yapıtlara verilecek ödüller şöyle:

Siyah-Beyaz Fotoğraf Kategorisi:

Birincilik Ödülü : 2.000 TL
İkincilik Ödülü : 1.500 TL
Üçüncülük Ödülü: 1.000 TL

Renkli Fotoğraf Kategorisi:

Birincilik Ödülü : 2.000 TL
İkincilik Ödülü : 1.500 TL
Üçüncülük Ödülü: 1.000 TL

28.09.09postergorsel.jpg

Fotoğraf Yarışması'nın Seçici Kurulu ise şu üyelerden oluşuyor: Fotoğraf Sanatçısı ve Yazar Merih Akoğul, Fotoğraf Sanatçısı Coşkun Aral, Fotoğraf Sanatçısı, İFSAK üyesi ve MSGÜ Öğretim Görevlisi Ayhan Aydın, Belgesel Fotoğrafçısı ve Bahçeşehir Üniv. Öğretim Görevlisi Haluk Çobanoğlu, Umut Vakfı Kurucu Başkanı Nazire Dedeman, Işık Üniversitesi Güzel Sanatlar Fak. Öğretim Görevlisi ve Fotopya Editörü Nadir Ede, Umut Vakfı Onursal Mütevellisi ve Milliyet Gazetesi Köşe Yazarı Nail Güreli, E.fiap İzzet Keribar ve Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Nurçay Türkoğlu.

Şartname ve katılım formu için : http://www.umut.org.tr/public/page.aspx?id=18306

Etiketler
Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR