DOĞA SPORLARI OFF-ROAD KARAVAN DÜNYASI İKİ TEKER NAVİGASYON VE HABERLEŞME FOTOĞRAFÇILIK GEZGİNİN DÜNYASI GENEL KONULAR YARDIM İLETİŞİM
Duyuruyu Kapat
Gezenbilir'den CNR BOAT SHOW ve CAMP&CARAVAN ISTANBUL 2020 FUARI'na Ücretsiz Davetiye
21 Şubat – 01 Mart Tarihleri Arasında Organize edilecek Kamp ve Karavan Fuarını Kaçırmayın!.

Uniden Ubc 760 Xlt Radyo Frekans Tarayıcı

'ELEKTRONİK' forumunda betacam tarafından 22 Ocak 2020 tarihinde açılan konu 173 kişi tarafından okunmuş, 7 cevap yazılmıştır

1. betacam

betacam Ana Kamp

Alınan Beğeni:
    1
    Merhaba, elimde bulunan analog frekans tarayıcısını satıyorum. Analog olarak neredeyse tüm frekansları dinler. CB bandı ve FM radyoyu dinlemez.
    Havacılığa merakı olanlar için hava bandını dinler.
    Denizciliğe merakı olanlar için Deniz Bandını dinler.

Amatör radyo frekanslarını dinler.

Sadece radyo gibi dinleme yaptığından belgeye gerek yoktur.

100 kanal hafızalıdır. Hem hafızadan tarama yapar, hem belirlediğiniz aralıktaki frekansları tarar.

66-88, 108-174, 310-512, 800-936 frekans aralığında çalışır.

Fiyatı 750 tl’dir. DM olarak mesaj atarsanız sevinirim.

2. HAMRADIO

HAMRADIO Ana Kamp

Alınan Beğeni:
    12
    Meslek:
    Elektrik Mühendisi
    Çağrı İşareti:
    TA1DX
    sguvenc bunu beğendi.

3. sguvenc

sguvenc Kamp I

Alınan Beğeni:
    45
    Meslek:
    Emekli
    Kriptolu olan askeri ve polis telefonlarını dinleyemezsiniz ama @HAMRADIO'nun da dediği gibi kullanımı yasaktır.

4. suleymancirit

suleymancirit Balıkçı, doğa sever, kampçı , kamper karavancı

Alınan Beğeni:
    449
    AİRBAND sadece dinleme yapan cihazları kullanmak ta yasakmı ülkemizde ? Almanya İngiltere gibi ülkelerde serbest ülkemizde niye yasak , sivri zekalı çok ülkemizde !

5. sguvenc

sguvenc Kamp I

Alınan Beğeni:
    45
    Meslek:
    Emekli
    Almanya, İngiltere gibi ülkelerde yasak olmayabilir. Çünkü zaten oralarda resmi kurum telsizlerini dinleyen cihazları insanlar kullanmaz. Bizde ise aksine yasak olanı özellikle kullanırız. Ayrıca o ülkelerde bu tür dinleme yapan cihazlarda kesinlikle resmi frekanslar yüklenemez ve resmi frekans dinleyebilen cihazlar o ülkelere girmez. Bilmem açıklayıcı oldu mu?

6. betacam

betacam Ana Kamp

Alınan Beğeni:
    1
    Arkadaşlar ürün kulllanımı için belgeye ihtiyaç yoktur. Yönetmelikte yazdığı üzere kullanımı yasaktır. Olarak güncelliyorum

7. suleymancirit

suleymancirit Balıkçı, doğa sever, kampçı , kamper karavancı

Alınan Beğeni:
    449
    Sadece alıcı özellikli AİRBAND cihazların satışı ve kullanımı ülkemizde yasakmı ? YASAK , peki Almanya İngiltere de satış ve kullanımı serbestmi ? SERBEST o halde ,

Daha neyi konuşuyoruz , neyi güncelliyoruz anlıyamadım !

8. betacam

betacam Ana Kamp

Alınan Beğeni:
    1

Konu şu şekilde başladı. Ben bir tarayıcı satıyorum ve ilanda herhangi bir belgeye ihtiyaç olmadığını yazdım. TA1DX çağrı kodu olan amatör arkadaşımız bu tür cihazların kullanımının yasak olduğunu kanıtlayan yönetmeliği bizimle paylaştı. Güncellememiz bu şekilde.

Ben aslında Amatör Telsizcilik Belgesi olmadan kullanabilirsiniz demek istemiştim. Yönetmelikle yasaklandığını bilmiyordum. 73'ler

Forumdaki Benzer Konular

Yükleniyor...