Uniden Ubc 760 Xlt Radyo Frekans Tarayıcı

betacam

Ana Kamp
Merhaba, elimde bulunan analog frekans tarayıcısını satıyorum. Analog olarak neredeyse tüm frekansları dinler. CB bandı ve FM radyoyu dinlemez.
Havacılığa merakı olanlar için hava bandını dinler.
Denizciliğe merakı olanlar için Deniz Bandını dinler.

Amatör radyo frekanslarını dinler.

Sadece radyo gibi dinleme yaptığından belgeye gerek yoktur.

100 kanal hafızalıdır. Hem hafızadan tarama yapar, hem belirlediğiniz aralıktaki frekansları tarar.

66-88, 108-174, 310-512, 800-936 frekans aralığında çalışır.

Fiyatı 750 tl’dir. DM olarak mesaj atarsanız sevinirim.

suleymancirit

Balıkçı, doğa sever, kampçı , kamper karavancı

sguvenc

Kamp I
Yer
Ankara
Almanya, İngiltere gibi ülkelerde yasak olmayabilir. Çünkü zaten oralarda resmi kurum telsizlerini dinleyen cihazları insanlar kullanmaz. Bizde ise aksine yasak olanı özellikle kullanırız. Ayrıca o ülkelerde bu tür dinleme yapan cihazlarda kesinlikle resmi frekanslar yüklenemez ve resmi frekans dinleyebilen cihazlar o ülkelere girmez. Bilmem açıklayıcı oldu mu?

betacam

Ana Kamp
Arkadaşlar ürün kulllanımı için belgeye ihtiyaç yoktur. Yönetmelikte yazdığı üzere kullanımı yasaktır. Olarak güncelliyorum

suleymancirit

Balıkçı, doğa sever, kampçı , kamper karavancı
Sadece alıcı özellikli AİRBAND cihazların satışı ve kullanımı ülkemizde yasakmı ? YASAK , peki Almanya İngiltere de satış ve kullanımı serbestmi ? SERBEST o halde ,

Daha neyi konuşuyoruz , neyi güncelliyoruz anlıyamadım !

betacam

Ana Kamp
Sadece alıcı özellikli AİRBAND cihazların satışı ve kullanımı ülkemizde yasakmı ? YASAK , peki Almanya İngiltere de satış ve kullanımı serbestmi ? SERBEST o halde ,

Daha neyi konuşuyoruz , neyi güncelliyoruz anlıyamadım !

Konu şu şekilde başladı. Ben bir tarayıcı satıyorum ve ilanda herhangi bir belgeye ihtiyaç olmadığını yazdım. TA1DX çağrı kodu olan amatör arkadaşımız bu tür cihazların kullanımının yasak olduğunu kanıtlayan yönetmeliği bizimle paylaştı. Güncellememiz bu şekilde.

Ben aslında Amatör Telsizcilik Belgesi olmadan kullanabilirsiniz demek istemiştim. Yönetmelikle yasaklandığını bilmiyordum. 73'ler

Forum istatistikleri

Konular
100,172
Kullanıcılar
168,079
Son üye
asill_41

SON KONULAR