Unİmog Almak İstİyorum.

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan xacah Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 32
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 15,599
Orgasmatron 416ya turbo koydunuzda hiz olarak fark oldu mu? 2.5 dizel perkins motorlu 404e turbo konulsa hizinda degisiklik olur mu?

SM-J700F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Hiz degil gucte fark oldu eskiden 110 beygirdi simdi 200 uzerinde , difransiyeller agir ne kadar motor cevircem diye ugrasirda uğraşsın unimog hizi 120 yi gecmez , bende 2 adet 404 vardı 50 nc motorlu onlara yetiyordu 2.5 atmosferik perkins ufak kalır araca 404 ne kadar en hafif mog da olsa 2.5 atmosferik goturmez aracı

ASUS_Z010D cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Etiketler
Siz ne tavsiye edersiniz peki motor olarak? perkins 2.5 orjinal motorundan daha iyi degil midir? sizin 404ler bir ara satilikti sanirim sahibindende gormustum istanbulda iki satilik 404 diye hatirliyorum. 50 nc motor sanirim turboluydu.

Siz ne tavsiye edersiniz peki motor olarak? perkins 2.5 orjinal motorundan daha iyi degil midir? sizin 404ler bir ara satilikti sanirim sahibindende gormustum istanbulda iki satilik 404 diye hatirliyorum. 50 nc motor sanirim turboluydu.

Antalyada 2 sene once sattım minibüstü onlar 14 koltuklu, 50 nc yi benden önce koymuşlar , ben olsam motor olarak az yakan turbolu mercedes motor koyardım ya da 4 silindir cummins koyun , neye koyacaksiniz siz ,? 404 e mi ?

Evet 404 icin dusunuyorum. Sari miydi sizinkiler? Ben sizi istanbulda yasiyor zannediyordum. Mersedesin hangi motoru olabilir?

Evet 404 icin dusunuyorum. Sari miydi sizinkiler? Ben sizi istanbulda yasiyor zannediyordum. Mersedesin hangi motoru olabilir?

404 sari ve yeşil iki adetti, boru hattı inşaatına sattım, ben olsam en guzel 6 silindir 606 (170 hp) 5 silindir 602 (120 hp) ,ya da 4 silindir 601 (90 hp) koyarim yakitlarda unimog ağırlığını düşünerek max 16 litre, 14 litre, ve 10 litre olur bu şekilde 50 nc ya da perkins vs motorlarina gore daha az yakar daha çok is yaparsınız , ya da takipte olacaksiniz unimog 421 bakistirmanizi tavsiye ederim bazen nadirde olsa cikiyor piyasaya 404 un içi hic hoş değildir

Sizde 2 adet arac oldugunu biliyordumda sahibindende ayni kiside satilik iki arac gorunce onu siz sanmistim. Antalyada bi ara iki sari unimog vardi, o kisi de siz degilmissiniz :smiley: 2.8 td isuzu motor dedigine gore 25 kurus yakiyor, aracin cekisi de iyi, bende bindim araca iyiydi. 404un ici guzel degil evet, 406lar var piyasada pek cok ama onlar oldukca agir sanirim. Bi de ben cift kabin bakiyorum. 404 daha hafif, kivrak ve daha az masrafli diye dusunuyorum. Bi de maddi yonu var yoksa gonul 1700 ister.

2017 12 10 23 04 23 2017 12 10 23 05 28
2017 12 10 23 04 23
2017 12 10 23 05 28
fıyat yanlış yazılmış olabılır yada anlamayan bırıdı ılan kalkmış suresı doldu yada guzel aractı
2017 12 10 23 04 23
2017 12 10 23 05 28
2017 12 10 23 04 23 2017 12 10 23 05 28
2017 12 10 23 04 23
2017 12 10 23 05 28

Bu araci ben takipteydim. 404 bu. Sanzimaninda problem vardi. 5.000 lira masrafi vardi ve ankaraya goturulmesi gerekiyordu. Sorunsuz diyordu ama arac sanzimandan dolayi yurumuyordu. Lastikleri de bitikti. Satildigini dusunmuyorum yada 15-20 arasina vermistir

Değerli arkadaşlar, bende unimog almak istiyordum. Uzun zamandır araştırma yapıyorum. Off-road araçlarına yabancı değilim. Land Rover Defender ve Discovery kullanıyorum. Ama hep bir unimog veya benzeri bir büyük kamyon benzeri bir araç toplamak istiyorum. İlanlarda uyduruk hurda diyebileceğim araçlara istenilen fiyatlar dudak uçuklatan cinsten. 200 bine yanaşan unimog fiyatları bile var. Bu işe gönül vermiş arkadaşlar size sesleniyorum. Yok alt portal Volvo, yok efendim şu bu gibi sebeplerden fırsatçıların ekmeğine yağ sürüyoruz. Yurt dışından bir sürü parça getirttim; şanzıman, diferensiyel gibi inanın Türkiye'den ucuza geldi neredeyse. Bizler fırsatçılara bıraktık meydanı. 50-60 bin lira istenilen araçlar var, en az 20-30 bin masrafları da var. Toplamda en az 70-80 bin liraya mal olacak araçlar. Üzerine biraz daha katsak yurt dışından ithal edilecek fiyata ulaşıyor. Fırsatçılara meydan vermeyelim.
Hani ÖTV indirimi döneminde insanlardan 500-600 liraya hurda araçların ruhsatlarını alıp millete 3-4 bin liraya satanlar gibi. Birde vallahi kurtarmıyor abi diye demiyorlar mı.
Aynısı günümüzde de var kamu ihalelerinden 15-20 bin liraya al, aynı arabayı hiç onarmadan 40-45 sat. Ha denilebilir ki, serbest piyasa. İstersen al veya alma. Ama kimse almazsa o fırsatçılar da 20-30 bin yerine daha makul kârla satış yapmayı öğrenir belki.
Her ne ise suç, o fırsatçılara o fırsatı verenlerde. Ben kendi adıma unimog almayı yani en az 100 bin tl ye alabileceğim bir sürü 4x4 araç var.

Değerli arkadaşlar, bende unimog almak istiyordum. Uzun zamandır araştırma yapıyorum. Off-road araçlarına yabancı değilim. Land Rover Defender ve Discovery kullanıyorum. Ama hep bir unimog veya benzeri bir büyük kamyon benzeri bir araç toplamak istiyorum. İlanlarda uyduruk hurda diyebileceğim araçlara istenilen fiyatlar dudak uçuklatan cinsten. 200 bine yanaşan unimog fiyatları bile var. Bu işe gönül vermiş arkadaşlar size sesleniyorum. Yok alt portal Volvo, yok efendim şu bu gibi sebeplerden fırsatçıların ekmeğine yağ sürüyoruz. Yurt dışından bir sürü parça getirttim; şanzıman, diferensiyel gibi inanın Türkiye'den ucuza geldi neredeyse. Bizler fırsatçılara bıraktık meydanı. 50-60 bin lira istenilen araçlar var, en az 20-30 bin masrafları da var. Toplamda en az 70-80 bin liraya mal olacak araçlar. Üzerine biraz daha katsak yurt dışından ithal edilecek fiyata ulaşıyor. Fırsatçılara meydan vermeyelim.
Hani ÖTV indirimi döneminde insanlardan 500-600 liraya hurda araçların ruhsatlarını alıp millete 3-4 bin liraya satanlar gibi. Birde vallahi kurtarmıyor abi diye demiyorlar mı.
Aynısı günümüzde de var kamu ihalelerinden 15-20 bin liraya al, aynı arabayı hiç onarmadan 40-45 sat. Ha denilebilir ki, serbest piyasa. İstersen al veya alma. Ama kimse almazsa o fırsatçılar da 20-30 bin yerine daha makul kârla satış yapmayı öğrenir belki.
Her ne ise suç, o fırsatçılara o fırsatı verenlerde. Ben kendi adıma unimog almayı yani en az 100 bin tl ye alabileceğim bir sürü 4x4 araç var.
Adamim benim unimogun bana maliyeti 100 liranin uzerinde kaldi ki bi sadece unimog değil turkiyede bulabilecegin tüm 4x4 kamyonlar bak jip kamyonet demiyorum kamyon diyorum hepsi isterse fii tarihinden kalmis olsun mercedes man ise 60 70 80 bin tl den başlar.Turkiyede sivilde toplasan 1000 den fazla 4x4 kamyon cikmaz , olayin ozeti de bu .Bu isi meslek edinmis kisiler de bu araclari keyifcilere satmiyor zaten , tren yoluna mermere boru hattı insaatina oraya buraya is yapan yere veriyor

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,422
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri