Unimog - Karavan

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan israfil_baku Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 499
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 258,798

israfil_baku

Kamp II
Yer
Bakü
Selamlar Azerbaycandan.Arkadaşlar universitede okudugum zaman özgür bir dağ gezintileri için off road bir arbabayla ilginelirdim.Amma sovetler döneminde bu çok zor bir iş idi.Universiteni mühendis-mekanik bitirdim .Daha bir universitede iktisad okudum ve bitirdim...daha bir universitede (Moskovda)fotograf ve video bölümünü bitirdim .Sonralar çalişmaya başladim...
Amma gözlerim hep internetde off road karavanlarda idi.Saatlerce UNİCAT uretimi olan off road karavanlara bakardim.Gezenbilirde az kala bütün konulari okumaya çalışdim.Birde bakdim ki.bir Unimog hastasi olmuşum.
Ya ne imiş bu hastalik...
Tesadufen İstanbulda satilan 2004 model U4000 DOKA Unimoga ras geldim.Uzun pazarlikdan sonra hasret bitdi..
offff bee.Arkasinda tam 5 yildizli bir otel kimi..dolaş dunyani.ALLAH kismet eyledi Bakuye getirdim.
Amma arabanin arkasindaki kasanin off road için yapilmadığını çok tez oyrendim.
Kasanin arkasida çok sallak idi.Muhendis arkadaşlar ile konuştum Ve düşündüm ki.Kasanin arkasini kesim...

20120321 131034

Etiketler
ve kasanin arkasini keserek fotodaki duruma geldik...
ve basamak ilave etdik..
ve kabinin üzerinde ehtiyat lastik .generator.benzin tanki.lastiki arabanin üstüne çikarmak için bir söküle bilen vinç ve uydu anteni için bir platform düzetib seyahete çikacağimiz günü bekliyordum. ;) ;)

IMAG0007

IMAG0113

IMAG0025

IMAG0077

IMAG0119

araç çok güzel ama dediğiniz gibi kasa çok eğreti durmuş, ayrıca kabinin üstü de değerlendirilebilir bence, bayağı yer var çünkü

genelde offroad için şöyle ters eğimli şekilde yapıyorlar

IMG 1557 MAN

uydu antenini garajdan dışarıda ayarlamak zorunda idim.
arabani garajdan çikarıb yeniden geri dönende su çeninin altindan suyun axdigini gördüm.Deme su çenini paslanmaz metalden iyi yapmamışlar.Kaynak yerlerinden su akiyordur....yani kasanin ahşapdan olan döşemesi temamen çürümüş..

IMAG0024

0114 2

sonunda son karari verdim..
YENİ KASA YAPACAGİM.ve başladim.
zaten evvelki kasanin şassiye birleşmesi yanliş idi deye düşünüyordum.sert birleşme kullanmışdılar.
yeni 2x3 noktali bileşme zorunludur.
mercedes firmasının katalogunu buldum internetden.
detayli incelemeden sonra bildim ki.bu birleşme olmasa kasa çabuk bozulur.
zaten bu birleşme konusunda bir ilave bilgim yok idi.
rusiyadan olan atkadaşlarla konuşdum.
onlar bir türlü birleşme onerdiler.birleşme modellerinin resimlerini ekliyorum.
italyanlar deger türlü birleşme kullanmışlar.

3593

3point 417x164

Di090178 adapt konsole tellerfeder

Di090179 adapt seitenf

İsrafil bey salamlar..Bende Baküde üniversite telebesiyem. soruşamak istediğim Unimog çok güzel bir tercih ama Kamaz 6x6ları fikirleştiniz mi hiç..? Türkiyede de bidene karavanı yapılmıştı ve coxda gözel görsenirdi..teşekkürler.

aleykum assalam HSN.Bakmaz olurdummu kamaz 6x6(kamaz 43118.43114).hetta 4x4(kamaz4326)modellerine baxdim.Fabrikasiyla bile uzun konuşmalarim oldu.Arkadaşim Sank-peterburgda kamaz 4326(4x4) uzerinde karavan hazirladi bele.Amma sonra onlarda Unimogun daha iyi tercih oldugunu kabul elediler.Şassinin esneme bilmek konusunda .yakit serfiyyatinda.ve bir çok başqa mevzularda Unimog mugayiseli deyil Kamaz ile.Kamaz iyi araba amma ruslarin bele soylediyi kimi mukemmellik farki.
ilginizi çekse şu siteye baka bilirsiniz.http://avtotravel.com/Forums/Brands-Motorhomes-Caravans-Sales-Comparison/Offroad-Motorhomes/%D0%BF%D0%BE%D0%B5%D1%85%D0%B0%D0%BB%D0%B8-%D0%BF%D0%BE%D1%81%D1%82%D1%80%D0%BE%D0%B9%D0%BA%D0%B0-%D0%B2%D0%B5%D0%B7%D0%B4%D0%B5%D1%85%D0%BE%D0%B4%D0%BD%D0%BE%D0%B3%D0%BE-%D0%BA%D0%B5%D0%BC%D0%BF%D0%B5%D1%80%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D1%88%D0%B0%D1%81%D1%81%D0%B8-%D0%BA%D0%B0%D0%BC%D0%B0%D0%B7-4326/

kasani sökmeden önce bir dağlara dogru gedeyim düşündum..
arkasi sallak olduğundan buzda kayib yana sürüşdüm.çok derin yere batdim amma yardimsiz çika bildim.
işte UNİMOG bu demek 8)

Image0043

Image0042

S.A. İsrafil bey aracınız süper olmuş. bu aracı sahibinden com da görmüştüm. eğer bu bütçeyi bu dönemde ayırabilseydim üşünmeden alırdım. Nazara gelmez İnşallah. aracı baküdemi kullanıyosunuz?
Unimog bir hastalık biliyorsunuz bende şimdilik 404s aldım restore ediyorum. takipdeyim

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR