Usta Abilerden Yardım Rica Ediyorum

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan botan034 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 17
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 15,998

botan034

Ana Kamp
Yer
istanbul
istanbul şişli slm arkadaşlar 2009 l200 4*4 otomatik 175 bg alarak aranıza katıldım. yapmak istediklerim var.

yardımcı olursanız çok sevinirim.

1 vinç taktıraçam usta tavsiyesi. vinç tanpondan yarım çıkan tarzda var o şekilde yapmak istiyorum.
2. usta tavsiyesi motor mekanik l200 den anlayan

Reklam fotolar 216

Etiketler

Ynt: Usta Abilerden Yardım Rica Ediyorum

Zaten 1500 e celik tampon + vinc var.

Sent from my iPhone using Tapatalk

1200tl fiyatı veren kim?
hangi ildesin?
bende sıfır vinç var düşünürsen;
12binlbs = 5440kg, çelik halatl, ı 800tl , sentetik halatlı 950tl, pazarlıksız , uzaktan kumandalı, tampon içi montaja uygun (resimdeki montaja uyar)

Forumdada var bayrampasa da bir arkadas vardi fiyat yaziyodu habire,

şunu anladım bazı ustalar yabancılara kazık atmanın ötesinde resmen düdüklüyor.
sadece demir tanpon 2000 tl den aşağıya bulamadım . kendi tanıdıklarına ekiplerine yarı fiyatın altına yapıyorlar. bu tür insanlar yüzünden bu offroad,dağcılık,kapcılık gelişemiyor.ben aracımı kampçılık için hazırlamak ailemle beraber gezinti ve kamplara katılmak istiyordum.ama hevesim kursağımda kalacak gibi.

Bide su acidan dusunelim.birisi var surekli gidiyor arkadas oluyo birlikte yola cikiyolar kampa gidiyolar ailecek tanisiyolar vs biride var tampon yaptirip gidicek piyasa fiyatlari belli tabiki ikisi ayni kefede olmaz.

bu işler bir defalık değildir. arızası var yenisi var.yeni bir insan müşteri kazanmak var.her geleni bir kerelik düşünmek yanlış
1350 vinç al 1200 tl ye montaj yaptır. bu hakkaniyet degil ustanın ustalık hakkı vardır.el emeği var ama bukadar değil

Bu islerle ugrasan herkez zamaninda kucaga dusmustur elbet.bu forumda yenilerde dusmesin diye yaziyorum belli bi fiyat var ama onun altina da zor.forumu iyice arastirin o arkadasi bulucaksiniz.telefondan girdigim icin ben arayamadim

Merhaba,malum sitedeki ilana bakıp bilgi alın isterseniz (İlan No 174387624)
İlan sahibini tanımam daha önce alışverişim de yoktur.
Sadece montaj rakamını ilandan görebilir,sorup teyit alabilirsiniz.
Sayın freelander99 daki vinçlerden biriyle Oğuzhan kardeşimizin dediği rakamlara halletmek mümkün.

Goliath 15000 Lb Çelik Halatlı Vinç taktırmayı düşünüyorum. bilgi fikir verecek olursanız çok sevinirim

Goliath homaoto kendi markası kullanan varmı

gereksiz ağır, gereksiz pahalı bir güç seçmişsiniz.

defender , l200, amarok, ford ranger, bunların hepsi 12bin kullanıyor.
12bin lbs 5440 kilo kapasitelidir.

çelik halat + 20kilo farkeder o kapasitede, alacaksanız sentetik halat alın hiç değilse.

freelander99 haklısın 12000 yeterli gerektiğinde makarada kullanırım. ama hem marka hem usta tavsiye etmenizi rica edeceğim. gömme montaja 500 tl istediler. fiyat nasıl goliat alayımmı 12,000 lb goliat net 38kg

piyasadaki markaların hepsi uzakdoğu,
warn lar dahil.

hepside arızalandımı garanti dışı sayıyor, facede çook macera okudum.

12binlik çelik halat 38 kilodur, sentetik halat 25-28 civarı

goliathlarda (ve pek çoğunda) kilit mekanizması tamburun üzerinde, elini sokup kilidi açıp, vinci boşa çekmek, sıkıntılı.

fiyatlara baktığında farka değer mi yi iyi düşünmek lazım,

bendeki ducki vinclerde kilit mekanizması yaylı sistem, çevirmek yok , aşağı yukarı kaldırılıyor.
kilit mekanizması tamburun önünde, elini arkaya sokmana gerek yok
sentetik halatlılarda sabit demir değil, makaralı sistem koydurdum ki halat sürtünüp yıpranmasın , makara üzerinde dönerek çeksin
vinçlerdeki halat dynema dır, zaten sentetiklerdeki asıl fiyat farkı halat. 100 usd a da var 200 usd a da.

uygun fiyatlı kalite istersen benim vinçleri öneririm. tampon içi için idealdir.
maltepede montaj yaptıran bir müşterim var, ben kendi vincimi kadosanda nedim ustaya yaptırmıştım,
diğer müşteriler izmitteydi nerde taktırdılar bilmiyorum.

çelik halatlısı 800tl , sentetik 950tl , tek fiyat son fiyat. 12binlik , uzaktan kumandalı full set.
10ton kapasiteli makara da 70tl

Vnc1

Vnc2

10ton makara

Tampon icine kullanacaksaniz celik halatli almayin geri sararken duzgun saramazsiniz cok ugrastirir.sentetik halatli almakta fayda var tampon ici ise.bi diger durumda makara ile sentetik halat kullanmayin.kaydirici olan agizlardan takin daha rahat olur.kesinlikle ve kesinlikle makara kullanmanizi oneririm vinc daha uzun omurlu olur biraz yavas sarar ama saglikli saglam olur

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,085
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.