Ustalarım Iyi Geceler 5.9 Yardım

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan İzmir77 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 16
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 3,572

İzmir77

Yeni Üye
Bu araç için yorum yaparmısınız şimdiden teşekkürler

2863B4F1 BC6B 47EF 86CA C569F239D8FE

Etiketler

38 liraya 5.9 olmaz. hele galeriden hiç olmaz. oluyorsa ya motor bitiktir, yada şanzıman istiyordur. ki şanzıman yapsan bile iyi fiyat yani alınır. motora bakmak lazım. sağlam bi motoru olan 5.9'u 50'den aşağı kimse vermez.

ilanı inceledim şimdi. kaput boyalı. muhtemelen ağır hasar kaydı var. hoş, hasar kaydı boya moya olsa bile alınır bu paraya (eğer motor sonsuzsa) ama hiç sanmıyorum. alanın elinde patlıcak gibi duruyor.

gidip görmek lazım hocam. burda resimlere bakarak sağlıklı yorum yapamayız.

ama genel itibariyle ben galeriden araç almaya karşıyım. bak mesela bu son attığın ilanda adam çalışmayan akşamı yoktur demiş. ara adamı, eğer her çalışmayan her aksam için 1000 lira düşecekse, söz veriyorum izmir'den kalkıp gidicem ve o aracı bedavaya alıcam :smiley:

20 yaşında bir aracın -hele bu araç her tarafı elektornik olan zj ise- çalışmayan onlarca aksamı vardır emin ol. bir satıcı - hele ki bu satıcı galecisi ise- bu araç için çalışmayan aksamı yok diyorsa yalan söylüyordur.

sen boşver galeriyi filan. sahibinden temiz bi araç bulmaya bak. kaldı ki, tertemiz bir 5.9 bulmak samanlıkta iğne bulmaktan farksızdır.

şimdi farkettim bunun da kaput boyalı :smiley: bari yazıyı orjinal yapıştırsaydı. amazonda 10 dolar jeep yazısı.

resimden nasıl anladın boyalı olduğunu diye soracaklar için belirteyim: o yazı söküldüğüne göre kaput komple boyalı demektir. (diğer araçta aynı j farfi aşağıda)

Çok teşekkürler ilgin için ... bu arada izmirden dedin bende izmirdeyim fırsat olursa bir gün tanışalım...

Eski bir Jeep Satıcısı ve kullanıcısı olarak böyle bir aracı asla almazdım. Parça bulma anlamında çok sıkıntı yaşamasan da aracı yürütme olarak işletme maliyeti çok yoracaktır.
Zaten sn DEŞİFRE de yazmış pek çok şeyi.
Bu yaşta bir araç bakıyorsanız elektronik değil de mekaniği daha fazla bir araca bakmak mantıklı olur sanırım.
Hayırlı alışverişler

ne guzel yazmis desifre arkadasimiz
bu fiyatlara temiz 5.9 olmaz ama 5.9 yerine 5.2 alin ciddi bir fark yok aralarinda 5.9 lehine. sifirlari arasindaki hp farki artik azalmistir onun disinda koltuk dosemesi vb farklar var zaten koltuk derileri asinmistir 20 yilda .bakimli temiz 5.2 bulma sansiniz daha fazla fiyat olarakta daha uygun olur 5.9 ayni kare kasa gibi fazla abartildi az bulundugu icin fiyatlar uctu 5.2 olmasa piyasada anlarim da o varken 5.9 a cok para vermeye gerek yok ha koleksiyonluk isteniyordur o baska .
calismayan aksami yok kismi ise ayri bir komedi illa cikar bir problem mesela benim 5.2 gozum gibi bakmama ve en ufak sorununa hemen mudehale etmeme ragmen 2 aksami calismiyor 1-cruise control 2- koltuk isitmalar hos koltuk derilerini yeniletirken isitma pedleri elimde olmasina ragmen taktirmadim antalyada luzum yok diyerek cruise ise elektrik devresi saglam ancak muhtemelen vacum sistemiyle ilgili basit bir sorun var gibi ancak burada anlayan yok yolum ankaraya duserse yaptiririm ancak onun disinda kararan aynasindan koltuklarin tum yonlere hareketine bel sisirmesine vic ekranlarina sunroofuna elektrikli camlari far ve ic aydinlatma duzenegi abs si amfisi vs vs ne kadar kusursuz calisiyor.
yinede bunlar cok dert degil 1.problem motor ki 10-15 binleri bulabilir komple eksiksiz motor yaptirmak
2.problem sanziman 5-6 bin de o tutar
3-diferansiyel ve arazi sanzimani ise yine 3 er bin civarinda
4-alt takim yine 3 bin civarinda
zj alacaklar icin uzun bir yazi vardi ben ilk alirken defalarca okudum cok ta isime yaradi.cok arac baktim cogu sorunluydu biraz fazla verdim ama evveliyati belli duzgun bir arac aldim yinede uzerine masraf ettim epey amerikan zevkli ama masrafli

çalışmayan aksamlı araç bulmak gerçekten çok zor bende 6-7 ay aramıştım ilk alırken yine bulamamıştım bi kaç yerinide ben yaptırdım çıt dese bakımını eksik etmedim şuan kendi 5.1 min çalışmayan hiç bi yeri yok gerçektende çünkü çok binmiyorum yıpratmıyorum ama arkadaşların dedikleri gibi 5.2 ye bakman senin faydana olacaktır 5.9 lar özel seri tüm dünyada 10 bin tane üretilmiş diye biliyorum bu paralara çok güzel 5.2 ler bulabilirsin biraz araştır acele etme AMERİKAN ACELEYE GELMEZ :smiley:

Bende izmirdeyim , yurtdışına yerleşeceğim için 5.9 aracımı satmak için ilana koyacağım. orjinal 220550 kmde. Özelden telefon numaranızı atarsanız size resimlerini yollayabilrim.

gidip görmek lazım hocam. burda resimlere bakarak sağlıklı yorum yapamayız.

ama genel itibariyle ben galeriden araç almaya karşıyım. bak mesela bu son attığın ilanda adam çalışmayan akşamı yoktur demiş. ara adamı, eğer her çalışmayan her aksam için 1000 lira düşecekse, söz veriyorum izmir'den kalkıp gidicem ve o aracı bedavaya alıcam :smiley:

20 yaşında bir aracın -hele bu araç her tarafı elektornik olan zj ise- çalışmayan onlarca aksamı vardır emin ol. bir satıcı - hele ki bu satıcı galecisi ise- bu araç için çalışmayan aksamı yok diyorsa yalan söylüyordur.

sen boşver galeriyi filan. sahibinden temiz bi araç bulmaya bak. kaldı ki, tertemiz bir 5.9 bulmak samanlıkta iğne bulmaktan farksızdır.

Dibine kadar hak veriyorum üstadım, benim de en sinir olduğum ilanlar "1 kuruş masrafı yoktur" açıklamalı olanlar...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,085
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR