Uyurgezer

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan tekelimustafa Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 98
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 11,815

Etiketler
Güngör hocam soba çalıştı. Çok teşekkür ederim.
Ön ızgarayı söktüm. Baktım ki sağda içerde manyetonun fişi takılı değil. Taktım fişi çaktım manyetoyu çalıştı. Çok mutluyum :smiley: şu meşhur soba tıkırtısını da duyduk sonunda..

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Maşallah donanım iyi; katlanır lavabo bile var :smiley:

gazlı sistem cihazların çoğunda manyetik emniyet ventilleri ventiller var. Uzun süre kullanılmadıklarında mekanik olarak sıkışabiliyorlar. Boiler'i denerken manyetonun çaktığını ama gaz gelmediğini hissederseniz cihazın gaz girişindeki boruya bir ingiliz anahtarı ile (manyeto çakarken) nazikçe vurun; çoğu zaman mekanik sıkışmalar bu şekilde çözülüyor.

Bir de bu cihazları yaz-kış 2 ayda bir düşük ve yüksek modlarda çalıştırmak lazım..fazlaca yatmaları iyi değil.

Gaz sisteminizin basıncı 30mbar mı 50mbar mı?

Bilgi için teşekkür ederim sayın trek71.(profilinizde isminizi göremedim kusura bakmayın)
Dedantör üstünde 28 mbar yazıyor. 30 luk sayılır heralde.
Önce bir akü almam lazım sanırım :smiley:
Boilerde elektrik bağlantıları falan da var çünkü..

bu fiyata böyle bir karavan bulsam hemen alırım; çok güzel kompakt bir karavan..
Kış kamplarına, dağa taşa falan arkada sürükleyerek götürürdüm :smiley:

Bu arada bendeniz Behçet Tolga :smiley: trek71 demekte mahzur yok; ben de mahlaslarla hitap ediyorum; takibi daha kolay oluyor...

çok teşekkür ederim sayın i.güneş.

3 sistem dolabımın lpg ile çalışıp çalışmadığını nasıl anlarım acaba? karavanı aldığım kişi hep 220 de kullanmış ve iyi çalıştığını söyledi.
malum bu dolaplar çok sessizler.
karavanın arkasında bir havalandırma mevcut değil.
içeride tezgahın dip tarafında dolabın arkasına tekabül eden kısımda bir boşluk var. umarım atık gaz bu boşluktan içeri gelmiyordur.. başka da bir havalandırma göremedim..
lpg ile çalışıp çalışmadığını anlamanın bir yolu var mı acaba?

Hayırlısı olsun iyi günlerde kullanın karavaninizi. Normalde lpg modunda bir skala oluyor kirmizidan yeşile dönen ve yanma gerçekleştiğinde yeşil olarak görüyorsunuz fakat sizin cihazda bunu göremedim. İlk ateşleme yi kulaginizla belki hissedebilirsiniz.Dolabin arkasında iki adet hava kapağı olmalı oradan belki kontrol edilebilir.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

cevap için teşekkür ederim.

dediğiniz gibi dolap panelinde çalıştığına dair bir gösterge yok maalesef.

hafta sonu 2-3 saat kadar denedim ama içeride elle hissedilir bir soğuma hissedemedim. (bir süre gaz düğmesine basılı tutarak rastgele çakmağı çaktım ve yandığını ümit ettim ancak bunu anlamanın bir yolunu bulamadım)

satan kişi 220 de kullandığını ve iyi soğuttuğunu söylemişti. 220 uzatma çekip bir de öyle deneyeceğim bakalım..

bu dolaplar hakkında tecrübeli kişilerden yardım bekliyorum. karavan arka tarafında havalandırma ızgarası yok. onun yerine yanmış havanın çıkışı için küçük bir çıkış ve bu çıkışa bağlı içeride yalıtımlı borunun hemen üstünden gelen bir boru var. (baca)

aşağıdaki fotoğraf karavanın dış tarafındaki çıkışın fotoğrafı. alt ve üst tarafında ikişer küçük delik var.

Uploadfromtaptalk1456839206708

Tezgahtaki aralıktan buzdolabının arkası

Uploadfromtaptalk1456839262373

Tezgahtaki aralık

Uploadfromtaptalk1456839377020

Karavanın altında buzdolabının altında bir ızgara..

Uploadfromtaptalk1456839509886

Gaz ile çalışmaya başladığında egsoz çıkışından ısıyı hissedebilirsiniz.

Gaz ile çalışmaya başladığında egsoz çıkışından ısıyı hissedebilirsiniz.

Isıyı hissedemedim. Demekki alev almamış. Çakmakta veya gaz kesicide problem olabilir tabi. 220 ile bi deneyeceğim. Ama benim için lpg ile çalışması çok önemli.. Olmadı yerinden söküp bakmak lazım tabi ama forumdan anladığım kadarı ile bunun ankarada tamircisi yok. İstanbulda istinye yokuşundan inince solda bir usta varmış. Olmazsa ona göndermek lazım belki de..

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Gaz dağıtım vanalari vardır mutfak cekmecesinde olabilir vanası açık olduğundan emin olunuz.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.